foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W związku z przypadającą w marcu 2023 r. rocznicą 20. lecia reaktywacji Obozu Wielkiej Polski, zapaliliśmy znicz na grobie założyciela OWP, wybitnego Polaka i Wielkiego Patrioty Romana Dmowskiego.

To właśnie Roman Dmowski, jako jeden z nielicznych toczył bezinteresowną walkę o naszą Ojczyznę. Żył i pracował dla Polski. Człowiek o nieskazitelnej reputacji, nie skalany jak wielu mieniących się "ojcami niepodległej" współpracą z obcymi agenturami. Na obraz i podobieństwo ideałów swoich stworzył organizację, wówczas jedyną narodową, dla której dobro ojczyzny było nadrzędną wartością. Dziś mija 20 lat odkąd odrodziła się Jego idea właśnie w nas. W obecnych działaczach Obozu Wielkiej Polski. Obozu narodowego, jedynego (jak w czasach R. Dmowskiego) dla którego nie liczy się poklask, stołki, dla którego wielkie hasła nie są przykrywką szemranych interesów i służalczego nawyku. Dla nas, jak dla tych z pokolenia R. Dmowskiego, Polska, jej dobro, i interes narodowy jest najważniejszy. To już 20 lat, nie tylko wiary i nadziei, ale ciężkiej pracy na rzecz uświadamiania narodowego i walki o polski interes. Za czasów Dmowskiego jeden był za to potężny szkodnik, pasożyt i zdrajca pełzający u stóp obcych agentur. Dziś takich piłsudczyków jest wielu, gotowych na jedno skinienie oddać nie tylko własną godność ale i Polskę w obce ręce. Jednak póki my, póty nadzieja, bo ona w nas nie zginie.

Polski nie oddamy! I z posterunku jaki nam wyznaczył Roman Dmowski nie zejdziemy.

Czołem Wielkiej Polsce! 

Aneta Sala

Komentarze obsługiwane przez CComment

my krew, oddawaliśmy życie i narażaliśmy na szwank naszą wolność, a nasi potomkowie będą pracowali, aby przysporzyć im majątku, gdy oni będą w swoich kantorach zacierali ręce. Przestrzegam was, panowie, że jeżeli na wszelkie czasy nie usuniecie Żydów z waszego kraju, dzieci i potomkowie wasi przeklinać was w grobie będą! Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję.
Benjamin Franklin Wynalazca, uznawany za jednego z pięciu "ojców założycieli" USA, współautor Deklaracji Niepodległości i konstytucji tego kraju. Oryginał (1789) znajduje się w Benjamin Franklin Institute w Filadelfii


Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej