foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 

Zapraszamy do krótkiego podsumowania z działalności prawnej Obozu Wielkiej Polski za ostatnie kilka miesięcy.

 

  • Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu odrzucił naszą skargę ws przyznania nagrody Radnych Miasta Wrocławia tzw. Fundacji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Ta mozolna przepychanka procesowa z WSA kosztowała dużo zaangażowania i wysiłku. Zebraliśmy na poprzedniej zbiórce na ten cel 600 zł (cel ustalony: 600zł, a więc cała kwota, za co dziękujemy raz jeszcze!). Nie złożyliśmy broni. Wystąpiliśmy z kasacją do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, co było krokiem kosztownym. Wyłącznie pełnomocnicy prawni (adwokaci/radcy prawni) mogli złożyć kasację jako nasz pełnomocnik, pod rygorem odrzucenia kasacji. Czekamy na orzeczenie NSA w tej sprawie

  • Złożyliśmy skargę do KRRiT oraz UOKiK/PIH na dyskryminację obywateli polskich niedosłyszących, w tym na pogwałcenie uchwały o ochronie języka polskiego, poprzez napisy w reklamach telewizyjnych wyłącznie w j. ukraińskim przez Aldi, Lidl, OBI, Żabka. Po naszej skardze do tej grupy podmiotów dołączył i Bayer. Interesujące, że co najmniej trzy podmioty pochodzą z Niemiec i na terenie Polski, w polskiej przestrzeni publicznej, rugują język polski, zastępując go obcym. Spotkaliśmy się z wieloma słowami uznania, lecz także zdziwienia, jakoby „też znaleźliście sobie wielki problem...” - warto przypomnieć początki germanizacji oraz bohaterskie polskie dzieci z Wrześni. Być może poliniakom rugowanie języka polskiego nie przeszkadza. Obóz Wielkiej Polski zrobi co w naszej mocy, aby ukrócić te praktyki, a język polski nie był zastępowany żadnym innym. Czekamy na odpowiedzi w tej sprawie.

  • Nasze zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Koninie ws. propagowania zbrodni ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką oraz propagowania symboliki nazistowskiej dnia 30 maja 2022 r. w parku im. F. Chopina w Koninie przez grupę Ukraińców po ponad pół roku procesowania zostało odrzucone. Złożyliśmy skargę na decyzję Prokuratury Rejonowej w Koninie o odmowie wszczęcia śledztwa do Sądu Rejonowego w Koninie. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

  • Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa propagowania ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką oraz propagowania symboliki nazistowskiej przez producenta naklejek samochodowych na dwóch portalach aukcyjnych zostało odrzucone. Złożyliśmy skargę na decyzję Prokuratury Rejonowej w Otwocku do Sądu Rejonowego. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

 

Aktualnie przygotowujemy kroki prawne ws. przyznania nagrody Miasta Krakowa im. Stanisława Vincenza pisarce Oksanie Zabużko. To duże zadanie nie ograniczy się tylko do kroków prawnych, lecz takie szczegółowej analizy słów i dorobku pisarskiego tej autorki o Polsce i Polakach.

Jesteśmy pewni, że razem możemy reagować i mówić stanowcze 'nie!' szarganiu dobrego imienia Polski, relatywizowania historii czy postępującej ukrainizacji przestrzeni publicznej. Dlatego prosimy wszystkich, którym los Polski leży na sercu, o wsparcie działalności prawnej Obozu Wielkiej Polski. To nie są zawyżane sumy. Nie chcemy mieć zysków finansowych ze swej działalności, bo i też ponosimy koszta.... Pro publico bono!

Obóz Wielkiej Polski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Unia Europejska coraz bardziej upodabnia się do ZSRR, powolna centralizacja władzy, ograniczanie kompetencji rządów narodowych, nawet iście sowiecka korupcja!
Władimir Bukowski rosyjki dysydent z czasów ZSRRRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej