foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 

Nasze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa propagowania zbrodni ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką przez ob. Ukrainy w Koninie dnia 30 maja 2022 r. po pół roku procedowania przez prokuraturę oraz policję – o którym pisaliśmy tutaj - zostało odrzucone.

Tłumaczenia, jakoby flaga w kolorach czerwonym i czarnym nie miały żadnego związku z barwami UPA, są całkowicie niewiarygodne. Zbagatelizowano eksponowanie symboliki III Rzeszy tj. Wolfsangel oraz symbol „czarnego słońca” na emblemacie neonazistowskiego pułku Azov.

Wobec tak karygodnych ocen i zaniechań w toku prac policji na zlecenie prokuratora oraz odmowy wszczęcia dochodzenia, stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski złożyło skargę na decyzję prokuratora do Sądu Rejonowego w Koninie.

Prosimy o wsparcie finansowe działalności prawnej Obozu Wielkiej Polski

https://zrzutka.pl/6r7g9s

Komentarze obsługiwane przez CComment

Pomimo to poszedłem do trzeciej Dumy. Było to po pierwsze, kwestia honoru: nie mogłem się cofać po wymierzonym w Polskę ciosie, będącym odpowiedzią na politykę, której byłem głównym przedstawicielem. Po wtóre, stanowisko posła stolicy i prezesa Koła Polskiego dawało mi oficjalny tytuł do przemawiania i działania w imieniu Polski, co mi właśnie w owym momencie było potrzebne.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej