foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 

Nasze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa propagowania zbrodni ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką przez ob. Ukrainy w Koninie dnia 30 maja 2022 r. po pół roku procedowania przez prokuraturę oraz policję – o którym pisaliśmy tutaj - zostało odrzucone.

Tłumaczenia, jakoby flaga w kolorach czerwonym i czarnym nie miały żadnego związku z barwami UPA, są całkowicie niewiarygodne. Zbagatelizowano eksponowanie symboliki III Rzeszy tj. Wolfsangel oraz symbol „czarnego słońca” na emblemacie neonazistowskiego pułku Azov.

Wobec tak karygodnych ocen i zaniechań w toku prac policji na zlecenie prokuratora oraz odmowy wszczęcia dochodzenia, stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski złożyło skargę na decyzję prokuratora do Sądu Rejonowego w Koninie.

Prosimy o wsparcie finansowe działalności prawnej Obozu Wielkiej Polski

https://zrzutka.pl/6r7g9s

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ta nasza walka przeciw obcym wpływom nie pochodziła z jakiegoś płytkiego szowinizmu, czy z pierwotnej ksenofobii. Myśmy nie przeceniali wartości swego narodu, przeciwnie, walczyliśmy z wszelkimi w tym kierunku zachciankami; chętnieśmy się uczyli od obcych i wieleśmy się nauczyli. Aleśmy mieli to głębokie przekonanie, że zmagać się z trudnymi, nie spotykanymi nigdzie zagadnieniami naszego bytu i naszej narodowej sprawy mogą tylko samoistne mózgi polskie, nie bojące się myśleć na własny rachunek, że uczciwie służyć sprawie polskiej mogą tylko niezależne polskie sumienia, nie ujarzmione przez obcych na żadnej drodze.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej