foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski dnia 28. listopada 2022 r. dostarczyło do Prokuratury Rejonowej w Poznaniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 256 kodeksu karnego tj. czerpania korzyści finansowych z handlu przedmiotami propagującymi ustrój faszystowski.

Portal aukcyjny „ERLI” SA z siedzibą w Poznaniu dopuszcza do sprzedaży w/w przedmioty produkowane przez firmę „MANDARIN VINYL Dariusz Płochociński”.

 

AKTUALIZACJA

Od dnia 2. grudnia br. kilkanaście ofert sprzedaży w/w produktów (pełna ich lista została zawarta w zawiadomieniu do prokuratury) zniknęła z portalu ERLI. Czy to z racji naszego zawiadomienia? Tego jeszcze nie wiemy. Nas interesuje cel – a cel, póki co, został osiągnięty.

Obóz Wielkiej Polski będzie monitorować sprawę eksponowania faszystowskich symboli eksponowanych przez neonazistowski pułk Azov i wszelkimi sposobami rugować z polskiej przestrzeni publicznej.

 

Jedna z omawiany aukcji – dowód w sprawie:

Komentarze obsługiwane przez CComment

Niepodległość nie dlatego mamy, że ktoś powiedział głośno, iż jej chce, jeno dlatego że byli ludzie zmierzający planowo do jej odzyskania, orientujący się mniej więcej w warunkach do tego niezbędnych i umiejący te warunki dla postawionego sobie celu wykorzystać.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej