foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Delegacja Obozu Wielkiej Polski będąca we Wrocławiu w dniu 11. listopada 2022 r. nie zapomniała o wszystkich tych, znanych i bezimiennych, którzy krew za Ojczyznę umiłowaną przelewali... którzy na wiele sposobów, nie tylko zbrojnie lecz i operacyjnie, wywiadowczo, konspiracyjnie walczyli z reżimem tak niemieckim jak i sowieckim.

Oddaliśmy hołd ofiarom terroru komunistycznego 1945 – 1956. Złożyliśmy biało-czerwoną wiązankę oraz zapaliliśmy znicze przy pomniku na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Zatrzymaliśmy się także przy pomniku ofiar stalinizmu we Wrocławiu oraz rtm. Witolda Pileckiego, przy których również zapaliliśmy znicze.

Nie zapomnieliśmy o upamiętniającym Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej, lecz bodaj najważniejszym był pomnik Zbrodni Wołyńskiej. Ludobójstwa niewygodnego i przemilczanego. Zakrywanego kotarą skazującą pomordowanych na zapomnienie przez PiS.

„Każdego, kto zatraca pamięć mordowanych powinno się wymazać z imienia Narodu na zawsze.

Każdemu, kto nikczemnie milczy wobec prawdy, winno się zamknąć usta, aby więcej za naród nie mógł mówić.”

Cyprian K. Norwid

Komentarze obsługiwane przez CComment

Żydzi mieszkający w Krakowie, zamordowali chrześcijańskie dziecię i w jego krwi spełniali obrzydliwe praktyki. Na kapłana wiozącego wiatyk do chorego, rzucali kamieniami.
Jan Długosz kronikarzRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej