foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Były prezes i współzałożyciel Obozu Wielkiej Polski (OWP) kol. Dawid Berezicki, przekazał dla naszej Biblioteczki Narodowej szereg interesujących pozycji.

Wśród nich pojawiły się również antyki, takie jak albumy: "Pamięci Romana Dmowskiego" oraz "Roman Dmowski (1964-1939)" z 1939 r.

Poza tym tom X "Pism" Romana Dmowskiego a dokładnie "Od Obozu Wielkiej Polski do Stronnictwa Narodowego".

Nie zabrakło książek z okresu PRL takich jak biografie R. Dmowskiego Romana Wapińskiego oraz Andrzeja Micewskiego jak też "Polityka polska i odbudowanie państwa" R. Dmowskiego (wydawnictwo PAX). Książki Zygmunta Miłkowskiego (Tomasz Teodor Jeż) takie jak: "Narzeczona Harambaszy", "Za króla Olbrachta", "Dersław z Rytwian" czy "Szandor Kowacz".

Pozycje autorstwa Ksawerego Pruszyńskiego (ojciec naszego nieżyjącego już przyjaciela Aleksandra Pruszyńskiego) jak np. "Droga wiodła przez Narwik" czy "Czarne krzyże nad Polską" gen. Stanisława Skalskiego i wiele innych.

Z pozycji typowo endeckich nie w sposób nie wymienić "Wskazania programowe Obozu Wielkiej Polski"; "W szkole Dmowskiego" nieocenionego Tadeusza Bieleckiego; "Rzymskie tradycje prawne w myśli politycznej Narodowej Demokracji" Tomasza Banacha; "Jan Ludwik Popławski" Teresy Kułak; "Konrad Prószyński (Kazimierz Promyk)" Szczepana Lewickiego czy broszury "Patriota z Bystrzejowic".

Pozycje te zostaną skatalogowane w naszym rejestrze, opieczętowane i udostępnione naszym członkom i sympatykom.

 

Posiadasz interesujące pozycje z szerokiej tematyki społecznej, historycznej czy typowo endeckie, nie masz co z nimi zrobić, a chciałbyś przekazać nam, aby służyły kolejnym pokoleniem? Napisz na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Prasowe OWP

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ludzie chcą kierować losami Polski, a nie mogą się zdobyć dla niej na tyle poświęcenia, żeby się czegoś nauczyć, żeby jej położenie zrozumieć, żeby głębiej zastanowić się nad wartością tego, co jej starają się narzucić. I później mówi się: "Ależ oni jak najlepiej chcieli."
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej