foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Delegacja Obozu Wielkiej Polski będąc w Warszawie udała się na Plac na Rozdrożu. W centralnym punkcie znajduje się pomnik Romana Dmowskiego, przy którym złożono wiązankę kwiatów z biało-czerwoną szarfą oddając nasz hołd architektowi odzyskanej niepodległości w 1919 r.

Po prawicy Romana Dmowskiego znajduje się pomnik Wojciecha Korfantego – najbardziej niszczonego przez sanację polityka, co przy okazji przypominamy w naszej audycji.

Kolejnym punktem delegacji z kwiatami w biało-czerwonych barwach był Park Ujazdowski i znajdujący się w jego centralnym położeniu pomnik Ignacego Jana Paderewskiego, sygnatariusza wespół z Romanem Dmowskim zwycięskiego dla Polski i Polaków Traktatu Wersalskiego.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Dlaczego dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polaków i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?
gen. Władysław Sikorski Wódz NaczelnyRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej