foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Delegacja Obozu Wielkiej Polski będąc w Warszawie udała się na Plac na Rozdrożu. W centralnym punkcie znajduje się pomnik Romana Dmowskiego, przy którym złożono wiązankę kwiatów z biało-czerwoną szarfą oddając nasz hołd architektowi odzyskanej niepodległości w 1919 r.

Po prawicy Romana Dmowskiego znajduje się pomnik Wojciecha Korfantego – najbardziej niszczonego przez sanację polityka, co przy okazji przypominamy w naszej audycji.

Kolejnym punktem delegacji z kwiatami w biało-czerwonych barwach był Park Ujazdowski i znajdujący się w jego centralnym położeniu pomnik Ignacego Jana Paderewskiego, sygnatariusza wespół z Romanem Dmowskim zwycięskiego dla Polski i Polaków Traktatu Wersalskiego.

Komentarze obsługiwane przez CComment

my krew, oddawaliśmy życie i narażaliśmy na szwank naszą wolność, a nasi potomkowie będą pracowali, aby przysporzyć im majątku, gdy oni będą w swoich kantorach zacierali ręce. Przestrzegam was, panowie, że jeżeli na wszelkie czasy nie usuniecie Żydów z waszego kraju, dzieci i potomkowie wasi przeklinać was w grobie będą! Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję.
Benjamin Franklin Wynalazca, uznawany za jednego z pięciu "ojców założycieli" USA, współautor Deklaracji Niepodległości i konstytucji tego kraju. Oryginał (1789) znajduje się w Benjamin Franklin Institute w Filadelfii


Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej