foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


10. lipca 2022 r. delegacja Obozu Wielkiej Polski przebywająca w Warszawie przybyła na cmentarz bródnowski do grobu Romana Dmowskiego. Nie jest to forma obowiązku do spełnienia, lecz chęć oddania hołdu głównemu architektowi odzyskanej w 1919 r. niepodległości Polski.

 

Zapaliliśmy okazałe znicze z godłem z biało-czerwoną szarfą oraz mniejsze, także w barwach narodowych. Nawiedzenie miejsca spoczynku doczesnych szczątków Ojca Niepodległości miało ścisły związek z obchodzoną 103. rocznicą podpisania Traktatu Wersalskiego.

Korzystając z okazji, pragniemy przypomnieć nasze spotkanie sprzed kilku lat z uczestnikiem uroczystości pogrzebowych Romana Dmowskiego.

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Geremek jest poza wszystkim polskim Żydem, więc dlaczego miałby szczególnie kochać nacjonalistów (...) kluczowym czynnikiem w postawie Michnika było żydowskie pochodzenie. O czym krytycy Michnika boją się mówić otwarcie, a o czym oni mówią wprost. Żydowskie pochodzenie Michnika skłaniało go do widzenia prawicy w kategoriach ONRowskiej bojówki tworzącej ławkowe getta na uniwersytetach. Dla Żyda (...) jakim jest Michnik, odradzanie antysemityzmu byłoby klęską. Był gotów wejść w pakt z diabłem, żeby odrodzenie takiej prawicy zahamować (...) Michnik boi się endecji bardziej niż komunistów (...) No i Borowski jest ze starej żydowskiej i komunistycznej rodziny, co może mu utrudnić drogę do "szefostwa".
Jan Maria Rokita Alfabet Rokity, Kraków 2004Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej