foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


11. lipca 2022 r. w rocznicę 'krwawej niedzieli' ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wołyński, upamiętniający Polaków bestialsko pomordowanych przez bandy OUN-UPA na Wołyniu w 1943 r. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w intencji pomordowanych w kościele pw. św. Aleksandra. Bezpośrednio po nabożeństwie uczestnicy marszu pod nadzorem policji wyruszyli w drogę do Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu.

Po dotarciu do wmurowanej pamiątkowej tablicy na gmachu Domu Polonii, ku czci pomordowanych na ziemi wołyńskiej, lwowskiej, podolskiej i pokuckiej za to, że byli Polakami, zebrani uroczyście odśpiewali hymn narodowy, odmówili modlitwę za wszystkich pomordowanych. W trakcie przemówień organizatorów, podejrzany osobnik, sprawiający wrażenie będącego pod wpływem środków odurzających, położył niesiony wysoko niewybuch. Ku ogólnemu zdezorientowaniu oraz próbie odejścia podejrzanego prowokatora, nasz kol. Arek Łukasiewicz obezwładnił zamachowca oddając go w ręce policji. Była to, niestety, skuteczna próba zakłócenia przebiegu uroczystości końcowych.

Wedle doniesień prasowych, podłożonym podejrzanym ładunkiem był skorodowany pocisk artyleryjski a sam osobnik to znany policji 31 latek.

Mamy nadzieję, iż wymiar ścigania i sprawiedliwości choć raz stanie na wysokości zadania i skaże prowokatora na wiele lat w zakładzie penitencjarnym, tudzież ośrodku dla obłąkanych.

Foto/wideo-relacja:

Maciej Wydrych

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ten, kto nie pamięta przeszłości, będzie skazany na to, że ją przeżyje powtórnie.
George SantayanaRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej