foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ostrzeżenie
  • Funkcje poczty zostały wyłączone na tej stronie przez administratora.

Dnia 25. maja 2022 r. we Wrocławiu obchodziliśmy rocznicę męczeńskiej śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.; oficera Wojska Polskiego, uczestnika kampanii wrześniowej '39; ochotnika do Auschwitz.

W obozie koncentracyjnym stworzył obozową konspirację. Uczestnik Powstania Warszawskiego 1944 roku w jednostkach AK i NSZ. Ochotnik przerzutu do komunistycznej Polski celem zebrania dokumentów wywiadowczych dla Rządu Polskiego na emigracji dotyczącej sytuacji Polaków pod butem sowieckim w tym prześladowaniach. Rozpracowywał również MBP. Zaaresztowany przez UB, torturowany m.in. zerwanie paznokci u rąk. Zamordowany strzałem katyńskim w głowę 25. maja1948 r. w więzieniu mokotowskim w Warszawie. Słowa męczennika polskiego oddają ogrom zbrodni i tortur - Oświęcim to była igraszka. Skazany m.in. przez dwóch byłych AKowców Czaplińskiego i Hryckowiana w procesie pokazowym. Do chwili obecnej szczątki rotmistrza nie zostały odnalezione.

Czerwona hydra wciąż rozsiewa kłamliwe informacje o Żołnierzach Powstania Antykomunistycznego przez kolejne pokolenie Ubeków i czerwonej hołoty.

Cześć Jego Pamięci. Chwała Bohaterom. Czerwonej hołocie kolaborantów wieczna hańba.

Sekcja Narodowa SN Szczerbiec - Obozu Wielkiej Polski uczestniczyła w obchodach \organizowanych przez Akademię Patriotów, Stow. Koliber, Odrę Niemen. Przed złożeniem kwiatów przy Pomniku Rotmistrza po Marszu Pamięci wystąpił pan Zbigniew Jarząbek zaznaczając, iż w Polsce wraca cenzura zamykająca usta Polakom głoszącym prawdę, nierzadko sądy skazują na grzywny lub kary więzienia.

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jednym bodaj miejscem, w którym zastanawiano się poważnie nad sprawą polską jako całością - z myślą o umiejętnym jej zlikwidowaniu - był Berlin.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej