foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 25. maja 2022 r. we Wrocławiu obchodziliśmy rocznicę męczeńskiej śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.; oficera Wojska Polskiego, uczestnika kampanii wrześniowej '39; ochotnika do Auschwitz.

W obozie koncentracyjnym stworzył obozową konspirację. Uczestnik Powstania Warszawskiego 1944 roku w jednostkach AK i NSZ. Ochotnik przerzutu do komunistycznej Polski celem zebrania dokumentów wywiadowczych dla Rządu Polskiego na emigracji dotyczącej sytuacji Polaków pod butem sowieckim w tym prześladowaniach. Rozpracowywał również MBP. Zaaresztowany przez UB, torturowany m.in. zerwanie paznokci u rąk. Zamordowany strzałem katyńskim w głowę 25. maja1948 r. w więzieniu mokotowskim w Warszawie. Słowa męczennika polskiego oddają ogrom zbrodni i tortur - Oświęcim to była igraszka. Skazany m.in. przez dwóch byłych AKowców Czaplińskiego i Hryckowiana w procesie pokazowym. Do chwili obecnej szczątki rotmistrza nie zostały odnalezione.

Czerwona hydra wciąż rozsiewa kłamliwe informacje o Żołnierzach Powstania Antykomunistycznego przez kolejne pokolenie Ubeków i czerwonej hołoty.

Cześć Jego Pamięci. Chwała Bohaterom. Czerwonej hołocie kolaborantów wieczna hańba.

Sekcja Narodowa SN Szczerbiec - Obozu Wielkiej Polski uczestniczyła w obchodach \organizowanych przez Akademię Patriotów, Stow. Koliber, Odrę Niemen. Przed złożeniem kwiatów przy Pomniku Rotmistrza po Marszu Pamięci wystąpił pan Zbigniew Jarząbek zaznaczając, iż w Polsce wraca cenzura zamykająca usta Polakom głoszącym prawdę, nierzadko sądy skazują na grzywny lub kary więzienia.

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Geremek jest poza wszystkim polskim Żydem, więc dlaczego miałby szczególnie kochać nacjonalistów (...) kluczowym czynnikiem w postawie Michnika było żydowskie pochodzenie. O czym krytycy Michnika boją się mówić otwarcie, a o czym oni mówią wprost. Żydowskie pochodzenie Michnika skłaniało go do widzenia prawicy w kategoriach ONRowskiej bojówki tworzącej ławkowe getta na uniwersytetach. Dla Żyda (...) jakim jest Michnik, odradzanie antysemityzmu byłoby klęską. Był gotów wejść w pakt z diabłem, żeby odrodzenie takiej prawicy zahamować (...) Michnik boi się endecji bardziej niż komunistów (...) No i Borowski jest ze starej żydowskiej i komunistycznej rodziny, co może mu utrudnić drogę do "szefostwa".
Jan Maria Rokita Alfabet Rokity, Kraków 2004Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej