foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 

W związku z prowadzoną agitacją przez stację '4FUN Kids' skierowaną do dzieci w celu wspólnego nagrania teledysku i śpiewania pieśni „Czerwona kalina” - dnia 4. maja br. stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski przesłało do Prokuratury Rejonowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa, a także wniosek o interwencję do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

 Przypomnijmy, iż pieśń „Czerwona kalina” była pieśnią hymniczną wykorzystywaną przez zbrojne formacje ukraińskie mordujące Polaków i Żydów podczas I Wojny Światowej (Legion Ukraińskich Strzelców Siczowych) oraz II Wojny Światowej (Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów - Ukraińska Powstańcza Armia – OUN-UPA). Propagowanie tej pieśni wśród dzieci i młodzieży jest profanacją walczących o wolność Polski i Polaków. To profanacja oraz drwina ze śmierci żołnierzy i rówieśników tych dzieci, słynnych Orląt Lwowskich, mordowanych przez Legion Ukraińskich Strzelców Siczowych. To nie tylko odzieranie z szacunku i czci obrońców Lwowa, lecz ignorancja polskiej historii.

Stoimy na stanowisku, iż nie wolno być biernym wobec tak skandalicznego „plucia w twarz” Polakom, nie tylko tym obecnym, lecz także, a może przede wszystkim tym, którzy życie oddali za naszą Ojczyznę zamordowani z rąk ukraińskich szowinistów.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Nie ma takiego kraju na świecie, gdzie by polityka najbardziej zbawienna, najwyraźniej odpowiadająca interesowi narodowemu, miała cały naród za sobą.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej