foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 

W związku z prowadzoną agitacją przez stację '4FUN Kids' skierowaną do dzieci w celu wspólnego nagrania teledysku i śpiewania pieśni „Czerwona kalina” - dnia 4. maja br. stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski przesłało do Prokuratury Rejonowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa, a także wniosek o interwencję do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

 Przypomnijmy, iż pieśń „Czerwona kalina” była pieśnią hymniczną wykorzystywaną przez zbrojne formacje ukraińskie mordujące Polaków i Żydów podczas I Wojny Światowej (Legion Ukraińskich Strzelców Siczowych) oraz II Wojny Światowej (Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów - Ukraińska Powstańcza Armia – OUN-UPA). Propagowanie tej pieśni wśród dzieci i młodzieży jest profanacją walczących o wolność Polski i Polaków. To profanacja oraz drwina ze śmierci żołnierzy i rówieśników tych dzieci, słynnych Orląt Lwowskich, mordowanych przez Legion Ukraińskich Strzelców Siczowych. To nie tylko odzieranie z szacunku i czci obrońców Lwowa, lecz ignorancja polskiej historii.

Stoimy na stanowisku, iż nie wolno być biernym wobec tak skandalicznego „plucia w twarz” Polakom, nie tylko tym obecnym, lecz także, a może przede wszystkim tym, którzy życie oddali za naszą Ojczyznę zamordowani z rąk ukraińskich szowinistów.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kto myślał o Polsce poważnie, naprawdę niepodległej, nie o jakimś wiechciu pod niemiecką stopą, ten miał jedną tylko przed sobą drogę: złączyć sprawę polską z przymierzem francusko - rosyjskim, szukać zbliżenia z Rosją, wpoić w nią świadomość, że w walce z Niemcami może liczyć na Polaków.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej