foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


27. kwietnia 2022 r. przesłaliśmy do Prokuratury Rejonowej w Krakowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa propagowania faszyzmu oraz ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką. 24. kwietnia w Krakowie w trakcie marszu zorganizowanego przez małopolski KOD oraz Koalicję Otwarty Kraków organizatorzy publicznie odtworzyli krwawy hymn szowinistów ukraińskich „Czerwona kalina”, odpowiedzialnych za mordy na Orlętach Lwowskich oraz ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ten tylko może w polityce coś zrobić, kto nie boi się zwalczać przeszkód stojących mu na drodze. Smutna i godna politowania jest rola tych, którzy mówią: chciałem dobrze, ale mi nie pozwolili. Chcąc zrobić coś dla Polski, trzeba iść z jednymi rodakami przeciw innym. Tylko trzeba mieć mocną wiarę w swój cel i w prowadzącą do niego drogę, i nie wahać się w walce o tę swoją wiarę.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej