foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marksistowska teoria, iż „byt kształtuje świadomość" niestety aż nadto wydaje się trafioną tezą w przypadku naszego społeczeństwa, tresowanego na wzór tej teorii, przez media socjotechnicznie. Metoda tresury medialnej narodu i społeczeństwa od początku lat 90-tych przyniosła i niestety przynosi opłakane skutki. Media głównego nurtu lewicowo-liberalnego oraz tak zwane prawicowe dokonały ogromnych szkód. Promocja politycznych i artystycznych celebrytów, niejednokrotnie powiązanych starymi zaszłościami i układami "yelit" pookrągłostołowych i postkomunistycznych, spowodowała kształtowanie młodzieży "bananowej" i "baranobytów" na poziomie teorii marksistowskiej, że byt kształtuje światopogląd człowieka.

Widać to szczególnie po wyborach do wysokich urzędów państwowych i samorządowych, gdzie zawsze wybierani są politykierzy celebryci promowani przez media, uczelnie wyższe biorące udział w promocji takich ludzi na spotkaniach student/polityk. Postępująca "zbrodnia myślowa" nie jest bez znaczącego udziału tzw. elit uczelnianych i celebrytów artystycznych. Przy znaczącym udziale sponsorów i Fundacji Batorego, Otwartej RP, sponsorzy oraz fundacje owe promowane przez media głównego nurtu lewicowo-liberalnego.

Bananowa młodzież oraz starsze pokolenie „baranobytów”,których systemy wartości opierają się głównie na aspektach medialno-materialnych, nie mają naprawdę społeczeństwu i narodowi nic do zaoferowania. Praca w korporacjach, bankach, działania na Facebook'u, Instagramach, granie na komputerach i telefonach, ogranicza myślenie samozachowawcze i jego instynkt do minimum, nie mówiąc o zatracaniu granicy między dobrem a złem czy kwestii co jest moralne a co nie jest. Dużą część w wychowaniu bananowej młodzieży mają szkoły, uczelnie, media. Edukacja opierająca się na generalnym odbębnieniu programu nauczania, bez przedmiotu etyki w edukacji. Media lewacko-liberalne kształtujące postawy konsumpcjonizmu, przyjemności bez głębszych przemyśleń, tworzenie postaw maksymalnej empatii i sympatii na potrzeby międzynarodówek, nieukierunkowane na potrzeby ubogiej części narodu i społeczeństwa w Polsce 15 mln żyjących na granicy ubóstwa. Wedle badania Szlachetnej Paczki stan na grudzień 2021 r. świadczy o naszej krajowej pomocy. Egoizm osobisty posunięty do granic absurdu dużej części narodu. Postawy zamknięcia się w świecie wirtualnym nie rzeczywistym powodują utratę instynktu samozachowawczego społecznego, empatii wśród rodziny.

Obraz całości w Polsce, narodu polskiego i polityków nie jest wesoły. Wygląda na to, że całe spektrum społeczeństwa i narodu patrzy na międzynarodówki, państwa co o nich myślą, jakie mają spojrzenie na Polskę i naród. Działania pod tym kątem niczego dobrego nam nie przyniosą.

Absurdalna sytuacja w Polsce, która zaistniała dzięki medialnym i politycznym sługusom międzynarodówek powoduje, że wkrótce możemy stracić państwo tradycyjnej rodziny. Staniemy się organizmem multikulturalizmu polityczno-cywilizacyjnego.

W ramach braterstwa internacjonalistycznego na profilach wywieśmy flagi całego świata i organizacji międzynarodowych – unitariusze wszystkich krajów łączcie się!

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Polski się nie buduje ani dla siebie, ani dla swej partii, ani nawet dla swego pokolenia. Ona jest własnością nieskończonego szeregu pokoleń, które ją tworzyły i tworzyć będą, które stanowi± naród. Tylko ten w wielkich, przełomowych chwilach znajdzie właściwą drogę, kto ma poczucie odpowiedzialności względem tak pojętego narodu.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej