foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W Zbrodni Katyńskiej NKWD zamordowało około 22 tysięcy polskich żołnierzy i oficerów. Niemal wszyscy zostali uśmierceni strzałem w tył głowy. Pięknie, że ta martyrologia narodu polskiego jest żywa w społeczeństwie, że przypominamy o tym pomnikami, filmami i uczymy w szkołach. Jakże przerażająca jest wizja, iż z pewnością wiele ofiar ludobójstwa polskiej ludności na Wołyniu i w Małopolsce Wschodnich z rąk ukraińskich szowinistów o takiej śmierci mogło tylko pomarzyć...

A tam zginęło co najmniej pięciokrotnie więcej ofiar... Niestety, na szybką śmierć nie mogli liczyć. A na męczarnie i pastwienie się, jakich nawet w świecie zwierząt nie ma. Różnica jest jeszcze taka, że Rosjanie przyznali się po dekadach do tej zbrodni. Przeprosili. Jest pomnik, można złożyć wieńce, zapalić znicze, pomodlić się za zmarłych. Ofiary ukraińskiego ludobójstwa zostali skazani na zapomnienie zarówno przez swych oprawców a dzisiaj bohaterów narodowych Ukrainy, a także i nas, swych rodaków, bo przyzwalamy na to. Pozwalamy aby milczano na ten temat.

„(...) Każdego kto zatraca pamięć mordowanych powinno się wymazać z imienia Narodu na zawsze. Każdemu, kto nikczemnie milczy wobec prawdy, winno się zamknąć usta, aby więcej za Naród nie mógł mówić (...)” Cyprian Kamil Norwid

Komentarze obsługiwane przez CComment

Pierwsze strzały w getcie warszawskim oddali Żydzi do Żydów. Mordechai Anilewicz, 23 letni przywódca powstania w getcie został wydany przez własnych ludzi.
Lesław Giermański świadek współpracy Żydów z NiemcamiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej