foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W ostatnich dniach marca 2022 r. zostaliśmy powiadomieni, iż w Krakowie na gmachu Centrum Spraw Osobowych Uniwersytetu Jagiellońskiego eksponowana jest publicznie flaga przynależna Ukraińskiej Powstańczej Armii. Po weryfikacji, iż czerwono-czarna flaga faktycznie wisi sobie w najlepsze i po zebraniu materiału dowodowego, dnia 31 marca przesłaliśmy do Prokuratury Rejonowej w Krakowie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o IPN, w Polsce obowiązuje penalizacja propagowania ukraińskich formacji nacjonalistycznych kolaborujących z Trzecią Rzeszą Niemiecką, do jakich zaliczana jest Ukraińska Powstańcza Armia, posługująca się flagą w barwach czerwono-czarnych. Szowiniści Ukraińcy, m.in. z UPA dokonali ludobójstwa polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Propagowanie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej flag w barwach zbrodniczej organizacji UPA to godzenie w pamięć zamęczonych Polaków oraz drwinę z dziesiątek a nawet setek tysięcy ofiar ukraińskiego szowinizmu.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Dziś nie ma mężów stanu - na miarę Dmowskiego, Witosa, Starzyńskiego - tylko mali politykierzy, którzy zapomnieli co to Polska. Nie ma patriotycznych polityków. A Polska potrzebuje mądrego patriotyzmu - i to szybko! Zanim wszystko oddadzą obcym.
Irena KwiatkowskaRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej