foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dzisiaj, gdy z przestrzeni publicznej rugowana jest flaga Rzeczypospolitej Polskiej, z tym większym zaangażowaniem wszyscy musimy stanąć w jej obronie oraz należytego miejsca. Nie wolno nam tolerować, aby flaga narodowa była spychana na drugi plan, niemalże ze wstydem dodawana i traktowana jak przysłowiowe piąte koło u wozu. Biada nam, jeśli zapomnimy ilu za nią zginęło, ile krwi i poświęcenia... aby Polska była Polską.

Symbole narodowe to rzecz święta. Gdy teraz będziemy milczeć, obudzimy się w rzeczywistości, gdzie biało-czerwona będzie na równi z flagami obcych państw czy międzynarodowych struktur. Nie są to czcze życzenia, lecz warunkuje to prawo, a szczegółowo opisuje Najwyższa Izba Kontroli.

Dlatego też oficjalnie zwróciliśmy się do Prezydenta Miasta Radomia p. Radosława Witkowskiego z wnioskiem o prawidłową ekspozycję flagi Rzeczypospolitej Polskiej w gabinecie Wiceprezydent p. Katarzyny Kalinowskiej, gdzie na ekspozycji trzech flag, nasza narodowa jest na bocznym miejscu, natomiast na środkowym uprzywilejowanym – flaga Unii Europejskiej, która zresztą nie ma statusu flagi państwowej. Jest to niedopuszczalne, o czym informuje NIK. Nie dziwi nas, iż ma to miejsce w gabinetach prezydenckich polityków z Platformy Obywatelskiej. Poprosiliśmy także Radę Miejską o zlecenie kontroli czy w Urzędzie Miejskim w Radomiu, w gabinetach jak i na fasadzie gmachu, flaga narodowa jest eksponowana z należytym szacunkiem.

Jesteśmy przekonani, iż to nie jest nic nie znaczący incydent, że szkoda zwracania na takie szczegóły uwagi. To jest flaga Rzeczypospolitej Polskiej! Na terenie Rzeczypospolitej. Jeśli my sami nie będziemy mieć należytego szacunku do niej, to nie oczekujmy aby inni mieli.

Maciej Wydrych

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jak wygramy wybory, to dopiero będziemy kręcić lody, Warszawa jest nasza.
Beata Sawicka Poseł PORoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej