foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 

Jak co roku w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” działacze Obozu Wielkiej Polski oddali cześć poległym. Przed pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego 1945-1956 złożono biało-czerwone kwiaty i odmówiono modlitwę za dusze Niezłomnych. Zapalono także znicze przy Pomniku Ofiar Stalinizmu oraz przy pomniku ku czci Witolda Pileckiego.

Obowiązkiem naszego i przyszłych pokoleń jest pamięć o bohaterach podziemia antykomunistycznego. W obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego i prawa do samostanowienia, z bronią w ręku przeciwstawiali się sowieckiej agresji oraz narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Za wierność swym ideałom często płacili cenę najwyższą – cenę swojego życia. Tym, którym udało się przeżyć, byli piętnowani jako „bandyci” i „faszyści”. Jakże podobnym językiem dzisiaj mówią lewackie i anarchistyczne środowiska...

Komentarze obsługiwane przez CComment

Tylko nikczemne i złośliwe indywidua lub absolutni głupcy mogą porównywać nacjonalizm polski z charakterystycznym nacjonalizmem niemieckim lub czarnosecinnym rosyjskim. Nacjonalizm polski nie tuczył się nigdy cudzą krwią i łzami, nie smagał dzieci w szkołach, nie stawiał pomników katom. Zrodził się z bólu, największej tragedii dziejowej. Przelewał krew na rodzinych i na wszystkich innych polach bitew, gdzie tylko chodziło o wolność. (...) Wypisał na swych chorągwiach najszczytniejsze hasła miłości, tolerancji, oswobodzenia ludu, oświaty, postępu.
Henryk Sienkiewicz List Polaka do ministra rosyjskiegoRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej