foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 

Jak co roku w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” działacze Obozu Wielkiej Polski oddali cześć poległym. Przed pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego 1945-1956 złożono biało-czerwone kwiaty i odmówiono modlitwę za dusze Niezłomnych. Zapalono także znicze przy Pomniku Ofiar Stalinizmu oraz przy pomniku ku czci Witolda Pileckiego.

Obowiązkiem naszego i przyszłych pokoleń jest pamięć o bohaterach podziemia antykomunistycznego. W obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego i prawa do samostanowienia, z bronią w ręku przeciwstawiali się sowieckiej agresji oraz narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Za wierność swym ideałom często płacili cenę najwyższą – cenę swojego życia. Tym, którym udało się przeżyć, byli piętnowani jako „bandyci” i „faszyści”. Jakże podobnym językiem dzisiaj mówią lewackie i anarchistyczne środowiska...

Komentarze obsługiwane przez CComment

Niepodległość nie dlatego mamy, że ktoś powiedział głośno, iż jej chce, jeno dlatego że byli ludzie zmierzający planowo do jej odzyskania, orientujący się mniej więcej w warunkach do tego niezbędnych i umiejący te warunki dla postawionego sobie celu wykorzystać.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej