foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W listopadzie we Wrocławiu odbył się wernisaż Stowarzyszenia 14.06.1940 roku – upamiętniający wywózki Polaków do KL Auschwitz. Organizatorzy za cel stawiają sobie propagowanie zapomnianej i przemilczanej celowo historii wywózki Polaków do obozu śmierci w Oświęcimiu.

Diaspora żydowska była wywożona do Auschwitz-Birkenau dopiero od 1941 roku. Niemcy nie tylko mordowali wszystkie narodowości i w ten sam sposób, lecz także dokonywali doświadczeń medycznych na ludziach. Uśmiercano wykorzystując gaz, a żyjących często wrzucano do piecy krematoryjnych. Polskie miejsca pamięci na terenie obozu mają czarne tablice, by nie były zbyt widoczne dla zwiedzających. Wycieczki oprowadzane są jedynie po miejscach martyrologii narodu żydowskiego – w ramach tworzenia historii zgoła innej, na modłę przedsiębiorstwa Holocaust Industry i ich geszeftu. Dlatego też tak ważna jest inicjatywa Stowarzyszenia Pamięci Ofiar 14.06.1940 roku i wernisaż który odbył się we Wrocławiu.

Poniżej film za zgodą władz Stowarzyszenia.

https://fb.watch/anJqj0w0Oh/

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi Żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.
Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie ŻydówRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej