foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 2 stycznia 2022 r. w 83. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego delegacja Obozu Wielkiej Polski nawiedziła grób rodzinny Wielkiego Polaka na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. Zapaliliśmy znicze i zmówiliśmy modlitwę za zmarłego.

Aktualnie, gdy siły antypolskie (czytaj: lewackie) korzystają z wszelkich środków aby wyrugować ze świadomości Polaków wzorców polskości, bohaterów walczących o niepodległość i suwerenność, całe nasze środowisko musi zintensyfikować starania by zaszczepiać wiedzę i ideę o Wielkich Synach narodu polskiego. A zacząć każdy musi od siebie samego. Odpowiedzieć sobie na pytanie – co ja zrobiłem – co mogę zrobić aby to idea polskości kwitła, idea narodowa, a nie lewackie i unijne antypolskie siły.

Arek Łukasiewicz

Komentarze obsługiwane przez CComment

Geremek jest poza wszystkim polskim Żydem, więc dlaczego miałby szczególnie kochać nacjonalistów (...) kluczowym czynnikiem w postawie Michnika było żydowskie pochodzenie. O czym krytycy Michnika boją się mówić otwarcie, a o czym oni mówią wprost. Żydowskie pochodzenie Michnika skłaniało go do widzenia prawicy w kategoriach ONRowskiej bojówki tworzącej ławkowe getta na uniwersytetach. Dla Żyda (...) jakim jest Michnik, odradzanie antysemityzmu byłoby klęską. Był gotów wejść w pakt z diabłem, żeby odrodzenie takiej prawicy zahamować (...) Michnik boi się endecji bardziej niż komunistów (...) No i Borowski jest ze starej żydowskiej i komunistycznej rodziny, co może mu utrudnić drogę do "szefostwa".
Jan Maria Rokita Alfabet Rokity, Kraków 2004Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej