foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


11 listopada o godz. 17 we Wrocławiu rozpoczął się Marsz Niepodległości pod hasłem: Polska Antybanderowska. Zadziwiające były znaczne siły policyjne zabezpieczające przebieg marszu, co prawdopodobnie było efektem hasła zgromadzenia jak i eksponowanych banerów – mordów na Polakach dokonywanych przez bandy OUN-UPA w latach 1939 – 1947. Pojawiły się także transparenty nt ukraińskiego batalionu wojskowego „Azow” odwołującego się do symboliki nazistowskich Niemiec wykorzystującego „wilczy hak”.

W trakcie marszu skandowano hasła takie jak: „raz sierpem, raz młotem w lewacką hołotę”, „Roman Dmowski Bohaterem Polski”, „Narodowe Siły Zbrojne NSZ”. Marsz został rozwiązany tuż po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i odpaleniu rac. Wyglądało na to, że przedstawiciel magistratu jak zwykle chciał pokazać, że on tu rządzi a nie wolność słowa.

Obóz Wielkiej Polski brał udział w tym wydarzeniu, mimo iż wielu nie dowierzało, że jeszcze istniejemy, a zdarzają się i tacy, którzy woleliby byśmy przebywali w katakumbach działalności narodowej.

Byliśmy, jesteśmy i będziemy!

Czołem Wielkiej Polsce Narodowo-Katolickiej!

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Prawdą jest, że od czasów Andrew Jacksona, finansjera w wielkich centrach zawładnęła rządami>
Franklin Delano Roosevelt Prezydent USA, 1933Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej