foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


11 listopada o godz. 17 we Wrocławiu rozpoczął się Marsz Niepodległości pod hasłem: Polska Antybanderowska. Zadziwiające były znaczne siły policyjne zabezpieczające przebieg marszu, co prawdopodobnie było efektem hasła zgromadzenia jak i eksponowanych banerów – mordów na Polakach dokonywanych przez bandy OUN-UPA w latach 1939 – 1947. Pojawiły się także transparenty nt ukraińskiego batalionu wojskowego „Azow” odwołującego się do symboliki nazistowskich Niemiec wykorzystującego „wilczy hak”.

W trakcie marszu skandowano hasła takie jak: „raz sierpem, raz młotem w lewacką hołotę”, „Roman Dmowski Bohaterem Polski”, „Narodowe Siły Zbrojne NSZ”. Marsz został rozwiązany tuż po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i odpaleniu rac. Wyglądało na to, że przedstawiciel magistratu jak zwykle chciał pokazać, że on tu rządzi a nie wolność słowa.

Obóz Wielkiej Polski brał udział w tym wydarzeniu, mimo iż wielu nie dowierzało, że jeszcze istniejemy, a zdarzają się i tacy, którzy woleliby byśmy przebywali w katakumbach działalności narodowej.

Byliśmy, jesteśmy i będziemy!

Czołem Wielkiej Polsce Narodowo-Katolickiej!

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Polski się nie buduje ani dla siebie, ani dla swej partii, ani nawet dla swego pokolenia. Ona jest własnością nieskończonego szeregu pokoleń, które ją tworzyły i tworzyć będą, które stanowi± naród. Tylko ten w wielkich, przełomowych chwilach znajdzie właściwą drogę, kto ma poczucie odpowiedzialności względem tak pojętego narodu.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej