foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 

Jak co roku delegacja Obozu Wielkiej Polski oddała cześć i honory Ojcom Niepodległości Polski. Złożyliśmy biało-czerwone wiązanki przy pomniku Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Wojciecha Korfantego.

 

Na Cmentarzu Bródnowskim zapaliliśmy biało-czerwone znicze na grobie Romana Dmowskiego, odmawiając modlitwę za jego duszę.

Korzystając z okazji wizyty w Warszawie odwiedziliśmy jeszcze dwa, bardzo ważne miejsca dla nas.

Więzienie na Mokotowie, gdzie żydokomuna katowała i mordowała największych Synów naszej Ojczyzny m.in. rtm. Witolda Pileckiego i gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.

Kolejnym celem naszej wędrówki było miejsce uświęcone polską krwią – las w Palmirach. Tamtejsze muzeum robi duże wrażenie i pozostaje mieć nadzieję, że będzie oblegane nie tylko przez wycieczki szkolne ale i odwiedzających nasz kraj i delegacje międzynarodowe tymi z Niemiec i Izraela na czele.

Ostatnim punktem był Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie kilka lat temu miała miejsce kuriozalna sytuacja. Mianowicie na jednej z tablic umieszczono miejscowość Bircza aby po kilku dniach usunąć. Niestety, do chwili obecnej nazwa miejscowości nie została przywrócona.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Trzeba było myśleć o tym, jaka będzie Polska, a nie o tym, czym my w Polsce będziemy.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej