foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rząd Prawa i Sprawiedliwości zaciska pasa racząc obywateli coraz to nowymi podatkami i podwyżkami już istniejących. Ceny towarów i usług zaczynają galopować w górę. Wszyscy płacimy coraz wyższe podatki pośrednie i bezpośrednie. A tymczasem jest już procesowana kolejna fala podwyżek. Konkretnie podwyżka akcyzy na alkohol, papierosy, tytoń oraz tzw. wyroby nowatorskie m.in. płyny do e-papierosów.

Wielokrotnie były akcyzy zwiększane i nie ma tu jakiegoś szczególnego zaskoczenia, być może poza ich wysokością. Dostanie się po kieszeni smakoszom piwa, wina, alkoholu etylowego, napojów fermentowanych (z wyłączeniem cydru i perry) w 2022 r. wzrost akcyzy o 10%. Symbolicznie? A to jeszcze nie koniec. W latach 2023-2027 co roku o 5% wzwyż. Innymi słowy, od przyszłego roku do 2027 r. podwyższenie akcyzy o 35%. Nowela ma prowadzić od 2022 r. minimalną stawkę akcyzy na tytoń w wysokości 100% całkowitej kwoty akcyzy naliczonej od ceny równej średniej ważonej detalicznej cenie sprzedaży tytoniu oraz podwyższyć stawki akcyzy na wyroby nowatorskie, m.in. płyny do e-papierosów, o 100% od 1 stycznia 2022 r. a w latach 2023-2027 co roku o 10%. Zresztą akcyza na papierosy i tytoń także w latach 2023-2027 będzie szybować co roku o 10%.

Patrząc na te procenty podwyżek można złapać się za głowę, rzucając pod adresem rządu przekleństwa, ale... nie tym razem. Wszystko to wymogi „naszej kochanej Unii Europejskiej”.

Chcieliście do Unii?? No to macie!

I teraz z was się śmieję, z was!

Maciej Wydrych

Komentarze obsługiwane przez CComment

Amerykańskie i Rosyjskie pachołki Żydów, a także ich polskojęzyczne sługusy chcą nas wrobić w Holokaust i pronazistowskie sympatie, a co za tym idzie, wpędzić Polskę w bagno odszkodowań. Można to śmiało nazwać największym kłamstwem II Wojny Światowej, przy którym nawet Katyń blednie.
Dawid Berezicki Obóz Wielkiej PolskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej