foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Setki osób zgromadziły się w piątek 17 września 2021 r. przy wrocławskim pomniku Zesłańców Syberii na uroczystości upamiętniającej rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Wcześniej w kościele św. Bonifacego została odprawiona Msza Św. za dusze Polaków pomordowanych na Wschodzie. W spotkaniu pod pomnikiem wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, wojska, policji, straży miejskiej, a przede wszystkim nieliczni już Kresowianie i Sybiracy. Byłem i ja - syn i wnuk Sybiraków.

W trakcie uroczystości przemawiał Ks. prof. Franciszek Głód, opiekun Zesłańców. Podczas tego przemówienia doszło do incydentu z udziałem pijanego mężczyzny, który agresywnie zareagował krzykiem na słowa księdza, krytykujące politykę multi-kulti. Pijany lewicowiec został wyprowadzony przez straż miejską i spisany przez policję. Usłyszał także ode mnie kilka cierpkich słów.

Prezydent Wrocławia Sutryk dziękował Sybirakom za odbudowę miasta po wojnie. Ten sam prezydent jest jednak znany z wspierania marszów dewiantów i dzieciobójczyń we Wrocławiu, a także popiera ukrainizację miasta. 

Jeszcze jeden fakt dał mi do myślenia: kiedy podałem na przywitanie rękę wrocławskiemu kuratorowi oświaty, Romanowi Kowalczykowi, mojemu dawnemu koledze z PiS (tak, przyznaję się że byłem członkiem tej partii) mówiąc, że jestem tu jako syn Sybiraka, usłyszałem łaskawe słowa "każdy może tu być". Może jestem złośliwy, ale odetchnąłem z ulgą.

Pan Kowalczyk przypomniał sobie o mnie w zeszłym roku, osobiście do mnie dzwoniąc i namawiając mnie na głosowanie na prezydenta Dudę...

Wojciech Olszewski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jak wygramy wybory, to dopiero będziemy kręcić lody, Warszawa jest nasza.
Beata Sawicka Poseł PORoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej