foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Setki osób zgromadziły się w piątek 17 września 2021 r. przy wrocławskim pomniku Zesłańców Syberii na uroczystości upamiętniającej rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Wcześniej w kościele św. Bonifacego została odprawiona Msza Św. za dusze Polaków pomordowanych na Wschodzie. W spotkaniu pod pomnikiem wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, wojska, policji, straży miejskiej, a przede wszystkim nieliczni już Kresowianie i Sybiracy. Byłem i ja - syn i wnuk Sybiraków.

W trakcie uroczystości przemawiał Ks. prof. Franciszek Głód, opiekun Zesłańców. Podczas tego przemówienia doszło do incydentu z udziałem pijanego mężczyzny, który agresywnie zareagował krzykiem na słowa księdza, krytykujące politykę multi-kulti. Pijany lewicowiec został wyprowadzony przez straż miejską i spisany przez policję. Usłyszał także ode mnie kilka cierpkich słów.

Prezydent Wrocławia Sutryk dziękował Sybirakom za odbudowę miasta po wojnie. Ten sam prezydent jest jednak znany z wspierania marszów dewiantów i dzieciobójczyń we Wrocławiu, a także popiera ukrainizację miasta. 

Jeszcze jeden fakt dał mi do myślenia: kiedy podałem na przywitanie rękę wrocławskiemu kuratorowi oświaty, Romanowi Kowalczykowi, mojemu dawnemu koledze z PiS (tak, przyznaję się że byłem członkiem tej partii) mówiąc, że jestem tu jako syn Sybiraka, usłyszałem łaskawe słowa "każdy może tu być". Może jestem złośliwy, ale odetchnąłem z ulgą.

Pan Kowalczyk przypomniał sobie o mnie w zeszłym roku, osobiście do mnie dzwoniąc i namawiając mnie na głosowanie na prezydenta Dudę...

Wojciech Olszewski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Żydzi są najinteligentniejszym narodem na świecie, więc jeśli jest dla nich korzystne zmienić nazwisko, czynią to. To jest wszystko na ten temat. Oni mieszają się z waszym społeczeństwem, które jest zupełnie skorumpowane, więc gdy to jest korzystne dla Żydów głupi goj nie zdaje sobie sprawy z tego, że ci Żydzi, którzy mają nie-żydowskie nazwiska są Żydami.
Harold Wallace Rosenthal administracyjny asystent senatora Jacob`a Javitz`a - 1967Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej