foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Będąc we Wrocławiu nawiedziliśmy grób rodzinny naszego Kolegi na Cmentarzu Grabiszyńskim. Idąc alejkami nekropolii spostrzegliśmy dość zdumiewającą tabliczkę informacyjną przed jednym z grobów. Napis głosił – Tu leży wróg narodu polskiego. Czerwony zbrodniarz. Morderca Danuty Siedzikówny „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”.

Okazało się, że to prawda. Podpułkownik Franciszek Sawicki ma niechlubny życiorys. Już w latach '43-44 był informatorem radzieckiej partyzantki. Oficer KBW. Brał udział w zwalczaniu partyzantki niepodległościowej AK i NSZ. 28 sierpnia 1946 r. będąc dowódcą plutonu egzekucyjnego zastrzelił Danutę Siedzikównę „Inkę” oraz Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”. Rok później rozpoczął naukę w... gimnazjum. Toteż nie mogą dziwić jego późniejsze awanse. W 1967 r. ukończył Uniwersytet Wrocławski na kierunku administracji.

Czy odpokutował swoje zbrodnie? Nie nam to oceniać ale bez wątpienia był to prawdziwy kat narodu polskiego, zażarty komunista. Swój grób ma. Rodzina może przyjść na miejsce jego pochówku. A co z tymi, którzy wciąż bezimiennie spoczywają w dołach śmierci, na polanach, pod płotami, tymi których mordowali tacy jak ten czerwony zbrodniarz?

 

Cześć i chwała bohaterom!

Śmietnik historii zbrodniarzom narodu polskiego

Komentarze obsługiwane przez CComment

Izraelska ekonomia jest w stanie rozkwitu. Izraelscy biznesmeni inwestują wszędzie na świecie. Izrael może poszczycić się niespotykanym sukcesem. Na dzień dzisiejszy, wygraliśmy ekonomiczną niezależność i wykupujemy Manhattan, Polskę i Węgry. (...) Dla naszego małego kraju jak nasz to jest naprawdę zadziwiające. Widzę, że wykupujemy Manhattan i wykupujemy Węgry i wykupujemy Rumunię i wykupujemy Polskę. To co widzę [pokazuje], że nie mamy z tym problemów. Dzięki naszemu talentowi, naszym kontaktom i naszemu dynamizmowi, [mamy] własności prawie wszędzie.
Shimon Perez Konferencja ekonomiczna w Tel Awiwie. Cytat ukazał się m.in. w "Maariv" oraz "Yediot Aharonot"Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej