foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 21 sierpnia 2021 roku Sekcja Narodowa "Szczerbiec" Dolnośląskiej Dzielnicy Obozu Wielkiej Polski została zaproszona przez Straż Narodową do ochrony klasztoru jasnogórskiego Czarnej Madonny przed możliwą profanacją ze strony uczestników Marszu Sodomitów.

O godzinie 14.00 stanęliśmy w szeregu złączeni sznurem ze Strażą Narodową na głównym wejściu dla pielgrzymek. W między czasie wierni śpiewali pieśni religijne i modlili się. Na dziedzińcu klasztoru przed wejściem stanęła też reprezentacja Fundacji Pro z banerami antylgbt. Niestety, na żądanie milicji wobec Przewodniczącego Akcji Katolickiej Pana Artura D. usunieto ludzi z Fundacji Pro będących na terenie z powodu "dyskryminujących banerów”. Zastanawiający jest nacisk władz miasta na władze Akcji Katolickiej. Około godziny 16.00 mieliśmy możliwość zejścia z Jasnej Góry, by chronić kościoły w Częstochowie przed profanacją i zniszczeniem. W ok 7-8 osób udaliśmy się przed kościół Św. Jakuba, który ochranialiśmy do zakończenia przemarszu sodomitów. Mimo wysyłanych czujek przed kościół na dole, niczego nie wskórali.

Należy wspomnieć, że na ochronę klasztoru zjechały grupy nacjonalistyczne m.in. Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego, Autonomicznych Nacjonalistów, którzy ochraniali pozostałe bramy do klasztoru.

Gwoli ścisłości zaznaczyć trzeba, iż Obóz Wielkiej Polski staje w obronie zabytków i kościołów nie pierwszy raz. Stanęliśmy pierwsi z kibicami Śląska Wrocław w obronie przed profanacją katedry wrocławskiej w czasie Marszu Straszydeł Kobiet w październiku 2020 r.

Pytanie zasadnicze – na jakiej podstawie przedstawicielka milicji zażądała od Przewodniczącego Akcji Katolickiej usunięcie wolontariuszy Fundacji Pro wraz z banerami antylgbt, skoro te banery obnażały haniebne przepisy WHO wobec małoletnich dzieci zachęcające wręcz do pedofilii i wczesnej inicjacji dzieci.

Dariusz Stępiński

 

Odprawa - szykujemy się do wymarszu na Jasną Górę

Obóz Wielkiej Polski wraz ze Strażą Narodową

Sznur radiowozów milicji

Miejscowi narodowcy tuż obok naszej ochrony ze swoimi banerami

Fundacja Pro wyproszona na zewnątrz

Kościół Św. Jakuba - dawna cerkiew do 1918 r. Zburzona przez mieszkańców, odbudowana przez kościół katolicki

Jedna z tablic poświęcona m.in. ofiarom komuny na kościele Św. Jakuba

Grupa OWP i sympatyków ochrania kościół Św. Jakuba

Tyraliera milicji przeciwko narodowym przeciwnikom marszu LGBTQXYZ

Zabezpieczenie przed ratuszem na przeciwko kościoła Św. Jakuba

Komentarze obsługiwane przez CComment

Tradycja naszych powstań i polityki powstańczej nie sprzyjała dojrzewaniu politycznemu ludzi i ci, co na tej tradycji kształcili swe pojęcia, nie mogli rozumieć polityki jako czynności, która sobie stawia jasny, konkretny cel i wybiera do niego odpowiednie drogi.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej