foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 01 sierpnia 2021 r. przed godziną 17tą we Wrocławiu na Pl. Dominikańskim zebrali się patrioci by oddać hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego oraz wszystkim ofiarom – żołnierzom i cywilom.

Przybyło kilka organizacji patriotyczno-narodowych – DIN, ONR, MW, RN, OWP, kibice Śląska Wrocław oraz wiele osób niezrzeszonych. Punktualnie o godz. 17. zabrzmiało gromkie 'cześć i chwała bohaterom!', zapłonęły race a na Galerii Dominikańskiej zawieszono wielometrową flagę biało-czerwoną z powstańczą kotwicą Polski Walczącej – symbolu polskiego oporu antyniemieckiego. Następnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Sekcja Narodowa 'Szczerbiec' Obozu Wielkiej Polski po uroczystościach udała się pod pomnik rtm. W. Pileckiego, gdzie złożono kwiaty. Przypomnijmy – powstańca sierpniowego Warszawy walczącego w szeregach NSZ 'Chrobry'. Zginął śmiercią męczeńską zamordowany przez żydobolszewickie UB 'strzałem katyńskim' tj. w tył głowy, po okrutnych torturach. Warto wspomnieć, że do Powstania przyczyniła się radiostacja T. Kościuszko z Moskwy, komunistów z ZPP pod kierownictwem mordercy Polaków J. Bermana. Nawoływała do zbrojnego wystąpienia wobec nazistowskich Niemiec nieustannie od 30.07.1944 r. Komu zależało na tym, aby powstanie w Warszawie wybuchło jak najszybciej i by związać siły Niemieckie w Warszawie, wykrwawiając polskie elity powstańcze i cywilne. Sowieci ze Stalinem zabraniali lądować na swoich lotniskach postrzelonym samolotom alianckim i polskim z zachodu dokonując zrzutów broni dla walczącej bohatersko Warszawy. Miasto ginęło wśród płonących jak pochodnia ruin, mordowani przez niemieckich oprawców i ich wschodnich kolaborantów z R.O.N.A Ruskiej Oswoboditielnej Narodnej Armii. Cywile, kobiety, starcy, dzieci i powstańcy składali swoje życie na stos z miłości do Ojczyzny. Sowieci wyczekiwali na tę śmierć Warszawiaków by móc wejść na gotowe do stolicy Polski. Co też nastąpiło. Zginęło w Warszawie ponad 200 tysięcy mieszkańców i powstańców mordowanych w domach, piwnicach, na ulicach. Maleńkie dzieci były wrzucane w ogień zgliszcz, matki z dziećmi, starsi, służyli jako żywe tarcze dla czołgów niemieckich. Gwałcone i mordowane młode kobiety, w tym sanitariuszki powstania. Likwidowane strzałami dzieci. Następował pełen rozkwit cywilizacji śmierci nazistowskich Niemiec i ich kolaborantów. Niemcy dziś, po latach mają czelność nas pouczać co do polityki wewnętrznej! Powinni rozliczać się ze swoich zbrodni cały czas.

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.
Seneka MłodszyRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej