foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 11 lipca 2021 r. we Wrocławiu odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców – cywilów, sąsiadów oraz członków nazistowskich organizacji OUN-UPA na Polakach w latach 1939 – 1947 na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Niestety, na terenie dzisiejszej Ukrainy stawiane są pomniki przywódcom ludobójczych oddziałów nazistowskich OUN-UPA – R. Szuchewyczowi i S. Banderze, którzy wydawali rozkazy i namawiali do mordowania dzieci, kobiet i starców, w tym małżeństw mieszanych polsko-ukraińskich, zmuszając współmałżonka do zamordowania drugiego lub podzielenia jego losu.

Ludobójcy grabili i mordowali całe wioski, podpalali domostwa, często razem z mieszkańcami. Wchodzili w posiadanie dobytku, często także dokumentów pomordowanych, ukrywając swoje prawdziwe pochodzenie celem przykrycia zbrodni. Zbrodniarze nieraz kolaborowali z komunistycznymi władzami w Polsce.

Aktualnie władze RP nie wiadomo z jakich powodów przemilczają ludobójstwo dokonane przez szowinistów ukraińskich. Na Ukrainie, kraju także doświadczonych II Wojną Światową, odradzają się organizacje odwołujące się do nazizmu OUN-UPA i kolaborujących oddziałów zbrodniczych SS Galizien, pułki SS Roland i Nachtigall składających przysięgę Adolfowi Hitlerowi. Ku jakiej drodze zmierza Ukraina twierdząc, iż walczy o swoją wolność z Rosją?

Przygotowania do Marszu Pamięci

Protest pod tablicą abp. Szeptyckiego, błogosławiącego OUN-UPA przed mordami na Polakach. 

Marsz pod Pomnik Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej przez Wrocław

Delegacja Obozu Wielkiej Polski na Marszu z wieńcem

Składanie kwiatów przez przedstawiciela Obozu Wielkiej Polski pod Pomnikiem Ofiar Ludobójstwa Ukraińskich szowinistów. Licznie zebrane osoby, pragnące uczcić pamięć ofiar

Konferencja na temat zbrodni ludobójstwa na narodzie polskim dokonanym przez szowinistów ukraińskich. Prowadzący p. Stanisław Srokowski. Referenci: Halszka Bielecka oraz S. Srokowski.

Wspólne rozklejanie plakatów we Wrocławiu przez Obóz Wielkiej Polski oraz Straż Narodową nt. bestialstwa ukraińskich szowinistów

Zbrodniczy "dekalog" OUN-UPA był wzorem ideologicznym. Pierwowzór powstał już w 1902 r. w programie Ukraińskiej Partii Narodowej.

Czytamy w niej m.in.: - Wszyscy ludzie to twoi bracia, ale Moskale, Lachy i Madziary to wrogowie naszego narodu, póki panują nad nami i nas gnębią. Głównym ideologiem ukraińskiego nacjonalizmu uważa się Dmytro Doncowa.

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Panowie, mamy u nas przykrzejsze zagadnienie od zagadnienia rzymskiego: jest nim Żyd. W którym tylko kraju osiedlili się Żydzi, zniżyli jego poziom moralny, zburzyli jego standard kupiecki, szydzili z jego religii i podkopywali ją. Stworzyli państwo w państwie. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych wampirów. Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych narodów, którzy nie przynależą do ich rasy. Jeśli nie oddalą się oni z naszego kraju mocą naszej konstytucji, stanie się pewne, że w przeciągu mniej aniżeli 200 lat, przybędą do nas w takiej masie, że będą na czele dominowali i kraj pochłoną. Zmienią formę rządzenia, za którą my, Amerykanie, przelewaliRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej