foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 25. maja 2021 r. przedstawiciele Obozu Wielkiej Polski Sekcji Narodowej 'Szczerbiec' wraz ze Strażą Narodową, Akademią Patriotów i Partią Korwin oddali hołd Wielkiemu Bohaterowi narodowej Polski składając kwiaty, zapalając znicze i odmawiając modlitwę za duszę rtm. Witolda Pileckiego. Przypomnijmy – weterana wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., weterana wojny obronnej w 1939 r., partyzanta AK, dobrowolnego więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, celem pozyskania dowodów masowego mordowania więźniów różnych narodowości w tym żydowskiej, weterana Powstania Warszawskiego, partyzanta antykomuny i wywiadowcy Rządu Polskiego na Emigracji. Skazanego po straszliwych torturach w kazamatach UB na karę śmierci po pokazowym i haniebnym procesie. 25. maja 1948 r. w Mokotowskim więzieniu w Warszawie z rąk kata czerwonych oprawców Śmietańskiego został zastrzelony strzałem w tył głowy.

W czasach upadku publicznej moralności, tak obywatelskiej jak i urzędniczej, ludzie ci nie mają nawet prawa wymawiać szeptem imienia Bohatera Polski. Walczył o Polskę Chrystusową, o Polskę zgoła inną niż ta, którą próbują nam tworzyć fałszywe autorytety moralne i faryzejskie. Nie walczył o Polskę pozbawioną Chrystusa i Jego nauk oraz dekalogu w życiu narodu polskiego i państwa. Walczył o Polskę i nauki Chrystusa, które będą jego filarem.

Wielu zaś dziś uważa te nauki za zbędny balast, ciemnogród, wręcz zarzucając chrześcijanom, katolikom nienawiść. Świadczy to o tym, że nie są ludzie ci warci ofiary, którą złożył na ołtarzu Ojczyzny i Boga, bowiem kpią, szydzą, poniżają i szerzą nienawiść wobec wartości, które wyznawał. Nasz polski Wielki Bohater i wielu jemu podobnych, którzy też polegli dla Polski i idei Chrystusowej, zasługują na najwyższą Cześć i Chwałę. Ci zaś, co poniżają ich ofiarę, szydzą z niej, kpią, nienawidzą ich czynów i tego o co walczyli, nie zasługują na miano Polaka. Kimże jesteście wobec ich czynów, wy, prześmiewcy, ignoranci, nieuki i szydercy? Prochem marnym. Takich byśmy chętnie widzieli poza Polską bez prawa powrotu.

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

świat rządzony jest przez zupełnie inne persony, niż myślą ci, którzy nie są za kurtyną.
Benjamin Disraeli Premier Wielkiej Brytanii 1874-1880Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej