Start
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10361749
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Zbiorowa amnezja
„Byłem na marszu organizowanym przez Prezydenta. Obok zauważyłem transparent Obozu Wielkiej Polski i trochę się zdziwiłem. Ale rozróby tutaj nie było i okazało się, że można razem iść z ludźmi, "z którymi się nie zgadzamy". - mówił z przejęciem prof. Michał Komar w Poranku u Janiny Paradowskiej w TOK FM.
Czytaj całość...
Roman Dmowski uznany przez III RP
Obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości delegacja Obozu Wielkiej Polski rozpoczęła od udziału w Marszu „Razem dla Niepodległej”, który zakończył się oddaniem hołdu Romanowi Dmowskiemu przez Prezydenta RP. Nasz udział wzbudził jak się okazało niemałą sensację, nic więc dziwnego, że nie zapomniały o nas m.in. Telewizja Polska, „Gazeta Wyborcza” czy radio TOK FM.
Czytaj całość...
Krzyż Wołyński w Lublinie

Zgodnie z życzeniem kol. Zdzisława Koguciuka publikujemy na naszym portalu relację z postawienia Krzyża Wołyńskiego w Lublinie. Miało to miejsce w nocy z 31 października na 1 listopada b.r., tak aby na dzień Wszystkich Świętych móc zorganizować stosowne uroczystości. Dzielnica Lubelska Obozu Wielkiej Polski wspiera każdą inicjatywę środowisk kresowych, która służy upamiętnienu pomordowanych Rodaków oraz przypominaniu dziś tak niewygodnej prawdy historycznej.
Czytaj całość...
Oddział OWP w Zamościu w pełni solidaryzuje się z radnym Jackiem Madejkiem
Poniżej przedstawiamy informację nadesłaną przez kol. Arkadiusza Łygasa, Prezesa Oddziału Obozu Wielkiej Polski w Zamościu.
Ruszył proces działacza społecznego z Kraśnika - Jacka Madejka. Został on pozwany przez proukraińskego wiceburmistrza miasta Kraśnik, byłego posła Prawa i Sprawiedliwości - Jarosława Stawiarskiego. Należy przypomnieć, że gdyby nie działania radnego Jacka Madejka, to radni Kraśnika nie potępili by swoich kolegów z Żółkwi gloryfikujących zbrodniarza Stepana Banderę.
Czytaj całość...
Szkoła polityki propolskiej (1): Berliński popis Tuska
„Polacy, którzy twierdzą, że niebezpieczeństwo niemieckie już dla Polski nie istnieje, są w wielkim błędzie. To ich złudzenie sprawia, że nie doceniają oni potrzeby polsko-rosyjskiego sojuszu. A tymczasem sojusz ten jest w dzisiejszych czasach nieodzowną podwaliną polskiej polityki zagranicznej.” (Jędrzej Giertych)
Czytaj całość...
Komunikat Dzielnicy Podkarpackiej
Informujemy, że w Dzielnicy Podkarpackiej została przeprowadzona reorganizacja struktur Obozu Wielkiej Polski. Prezesem Podkarpackiego Zarządu został kol. Marcin Hop, zastępcą kol. Artur Mrazek zaś sekretarzem kol. Sebastian Buczkowski.
Czytaj całość...
Racibórz: Robert Larkowski wraca do pracy formacyjnej
Nasze Stowarzyszenie zamierza zbudować organizację wielonurtową, czemu służyć ma powoływanie poszczególnych wydziałów i ich rozbudowa. Na podstawie wcześniejszych ustaleń Zarząd Główny Obozu Wielkiej Polski ustanowił pełnomocnika ds. powołania Wydziału Narodowo – Radykalnego OWP w osobie kol. Roberta Larkowskiego. Kol. Larkowski jest jednym z najbardziej znanych publicystów narodowo - radykalnych, publikował m.in. na łamach niegdyś kultowego „Szczerbca” i kontrowersyjnej, aczkolwiek powszechnie znanej „Tylko Polski”.
Czytaj całość...
Przemówienie Prezesa USOPAŁ z okazji Święta Niepodległości
Przemówienie wygłoszone przez Prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 Listopada 1918 roku.
Czytaj całość...
Gdyby zwyciężył mormon...
Sobotnio-niedzielne wydanie „Naszego Dziennika” (z dn. 03-04.11.2012) z kandydatem Romneyem na okładce przypomniało nam znany już fakt, że linia polityczna tej gazety niekoniecznie musi być zbieżna z linią polityki propolskiej, z interesem katolickiego narodu polskiego.
Czytaj całość...
Postscriptum do "Marszu Niepodległości 2012"
Poniższy tekst stanowi bezpośrednią reakcję na bardzo niepokojące i wprost skandaliczne wydarzenia, jakie się działy wokół Marszu Niepodległości w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin.
Czytaj całość...
Wieści z Madrytu
Mamy zaszczyt poinformować, iż kontynuując rozbudowę naszych struktur również poza granicami państwa polskiego powołaliśmy nasze przedstawicielstwo w Hiszpanii. Pełnomocniczką Obozu Wielkiej Polski (OWP) została kol. Bernadetta Bigoraj z Madrytu. Z niecierpliwością będziemy zatem oczekiwać korespondencji dotyczących widma kryzysu gospodarczego, które unosi się nad Hiszpanią jak również wiadomości na temat ożywiających się ostatnio tendencji separatystycznych w tym kraju.
Czytaj całość...
PSL: Amerykańskie wybory to fikcja
Drugiego listopada redakcja „Głosu Rosji” przedstawiła własną, tradycyjną już prognozę wyniku wyborów prezydenckich w USA, przewidując zwycięstwo Baracka Obamy stosunkiem głosów 55 : 45. Jeszcze większą przewagę uzyskał on w sondażu agencji GlobeScan i PIPA, przeprowadzonym wśród 22 tysięcy ludzi z 21 krajów. Mimo to, rezultat tych wyborów jest przez samych Amerykanów kwestionowany, a ich procedura – coraz mocniej w świecie krytykowana.

Czytaj całość...
Herezja "amerykanizmu"
Foto: newsland.ru
Śmiać się, czy płakać? – Niektórzy Polacy upatrują szansy dla Polski w zmianie amerykańskiej ekipy rządowej. Mormon Mitt Romney, kandydat na prezydenta USA z ramienia partii republikańskiej i katolik Paul Ryan, wysunięty przez Romneya kandydat na wiceprezydenta, to w istocie ludzie reprezentujący myśl nie-katolicką, którzy będą bronić herezji „amerykanizmu”.
Czytaj całość...
O islamie trochę inaczej
Wiele pisze się i mówi o muzułmańskich zagrożeniach dla sytej i zadowolonej z siebie Europy. Na każdą sprawę trzeba spojrzeć z dwóch stron oraz dokonać sprawiedliwej i kompetentnej oceny sytuacji. Czy istnieją jeszcze tak zwane europejskie wartości godne obrony, a świat islamu jest gotowy na ich zniszczenie? Przedstawiam poniżej obraz nieznany z oficjalnych mediów i pewnie prowokujący tych, którzy szerzą androny (szczególnie na forach internetowych) o Izraelu - „bastionie kultury europejskiej w morzu dzikiego islamu”. Modny to w niektórych kręgach pogląd, szczególnie jako „moralna” przykrywka,kiedy np. Izrael dokonuje inwazji na Liban, czy systematycznie masakruje z lądu i powietrza zamknięte getto Strefy Gazy.
Czytaj całość...
Jeszcze o Szaniawskim
Dr Józef Szaniawski chętnie straszył Polaków Rosją i „rosyjskimi” bolszewikami, gdy tymczasem wiadomo, że rewolucję bolszewicką przeprowadził przysłany ze Stanów Zjednoczonych konkurent Lenina, Lejba Dawidowicz Bronstein ps. Trocki. Otrzymał on na drogę amerykański paszport, wystawiony osobiście przez prezydenta Wilsona i zaopatrzony już w rosyjską wizę wjazdową oraz brytyjską wizę tranzytową.
Czytaj całość...
Odezwa RLN i OWP z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Zbliża się Święto Niepodległości. Niech ten dzień stanie się okazją do złożenia hołdu naszym przodkom, którzy nigdy nie pogodzili się z utratą państwowości polskiej i przez 123 lata dążyli do odzyskania Polski Niepodległej, a szczególnie wielkim politykom polskim, dzięki którym 94 lata temu Polska wróciła na mapę Europy. Wśród nich na czoło wybija się Roman Dmowski, którego mądrości, umiejętnościom dyplomatyczno-politycznym i niezmordowanej pracy zawdzięczamy znalezienie się Polski wśród zwycięskich państw Ententy, uzyskanie granic zachodnich i północnych oraz koncepcję nowoczesnego Narodu Polskiego.
Czytaj całość...
Przesłanie Tysiąclecia
Historyczny akt pojednania. Patriarcha Cyryl i metropolita Józef Michalik.
Poniżej prezentujemy trzy głosy o warszawskim przesłaniu do narodów Rosji i Polski.
Czytaj całość...
"Arabska wiosna", czyli operacja "dziel i rządź"
Radość powstańców jest starannie wyreżyserowana. Foto: nnm.ru
„Opinie polityków o "arabskiej wiośnie", o tym, co teraz dzieje się na Bliskim Wschodzie, mocno się różnią. Orientalista Więcesław Маtuzow skomentował dla "Głosu Rosji" jedną z wypowiedzi Siergieja Ławrowa na ten temat.
Czytaj całość...
Ja, "rosyjski agent"
Do tej pory uważałem romantyzm za domenę jedynie politycznych zadymiarzy mieszających katolicyzm z jakobinizmem. Jednak po 25 października 2012 roku wyzbyłem się wszelkich złudzeń. Dotarł do mnie szokujący fakt, że ta zgubna dla Polski ideologia,  popularna jest pośród młodzieży wykształconej „nie humanistycznie”. To oznacza, że mam dużo pracy w dziedzinie uświadomienia historycznego nieszczęśników w moim wieku. Droga, którą niechlubnie kroczą, skazuje nasze państwo na fatalne zabetonowanie rodzimej sceny politycznej pomiędzy dwie przyjazne demoliberalizmowi, syjonizmowi i rewolucjonizmowi partie: PO i PiS.
Czytaj całość...
Recenzja: George Friedman, Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek
„Rzeczy dzieją się tak, jak się dzieją, bo wiele rzeczy dzieje się na raz." Tę krótką sentencję Grzegorza Kołodki, powtarzaną przez niego niczym mantra w „Wędrującym świecie", można z powodzeniem zastosować do wszelkich prób przewidywania przyszłości - począwszy od wróżek, a skończywszy na uznanych analitykach.
Czytaj całość...
Dzień Polonii i Polaków za Granicą
Dnia 2 Maja obchodzimy Świeto Polonii. Mianem Polonii określani są wszyscy, którzy mieszkają poza granicami RP i zachowali bez względu na miejsce urodzenia, znajomość języka oraz poczucie łączności z Polską. Na dzień dzisiejszy jest to liczba 20 mln Polaków i osób pochodzenia polskiego. Największe skupiska Polonii zajmują obszary w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, na Litwie, Białorusi i Ukrainie.
Czytaj całość...
Złota Księga Narodowców
Przedstawiamy Państwu symboliczną listę wybitnych działaczy Ruch Narodowego oraz działaczy narodowych formacji wojskowych, którzy zginęli w czasie działań wojennych, pomordowani w niemieckich i sowieckich obozach koncentracyjnych, rozstrzelani w ulicznych egzekucjach przez Niemców i w lochach NKWD.

Czytaj całość...
"Złote serca i złote żniwa. Współżycie Polaków z żydami"
Współpracujący ze Stowarzyszeniem Obóz Wielkiej Polski białoruski magnat Aleksander hr. Pruszyński wydał nową książkę. Pan A.Pruszyński uczestniczy w naszych akcjach, był takze pod Żydowskim Instytutem Historycznym, gdzie został bezkarnie zaatakowany przez przebywające tam agresywne żydowstwo. 
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 397 - 419 z 419
 
Imieniny
24 Marca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dzierżysława,
Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek,
Sewer, Sofroniusz,
Szymon
Do końca roku zostało 283 dni.
Sonda
Cytat
Rola przywódców żydowskich w zniszczeniu własnego narodu jest dla Żydów bez wątpenia najciemniejszym rozdziałem ich historii. W Amsterdamie i Warszawie, w Berlinie i Bukareszcie, naziści mogli polegać na żydowskich funkcjonariuszach, którzy sporządzali spisy osób i ich majątku, zbierali u deportowanych pieniądze na pokrycie kosztów deportacji i eksterminacji, pilnowali pozostawionych mieszkań, tworzyli siły policyjne by łapać Żydów i ładować ich do pociągów aż do smutnego końca... Powołani przez oskarżenie świadkowie potwierdzili znany już fakt, że to żydowskie komanda zatrudnione były bezpośrednio przy eksterminacji. sonderkommanda pracowały przy komorach gazowych i krematoriach, wyrywały trupom złote zęby i obcinały włosy, wykopywały groby i póŸniej te same groby rozkopywały by zatrzeć œlady ludobójstwa. To żydowscy technicy zbudowali nieużywaną póŸniej komore gazową w Theresienstadt, gdzie żydowska autonomia była tak daleko posunięta, że nawet kat był Żydem.
Hannah Arendtjedna z najbardziej wpływowych myślicielka XX wieku, filozofka i publicystka
Gościmy
Aktualnie jest 129 gości online
Advertisement
Advertisement