Start
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10381045
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Prof. Lech Suchomłynow - persona non grata
Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski wystosowało list protestacyjny na ręce Prezydenta RP oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego apelując o uchylenie odznaczeń państwowych prof. Lechowi Suchomłynowi, jako jawnemu i aktywnemu zwolennikowi zbrodniczej ideologii OUN-UPA. Prezentujemy pełną treść listu otwartego.

Czytaj całość...
To przesłanie przeznaczone jest dla Ciebie !


Trzy rozbiory nie zdołały zniszczyć w Polakach idei niepodległości. Duch polskości był zawsze obecny . I różnie można oceniać zrywy niepodległościowe towarzyszące tym rozbiorom ale Polska trwała w Polakach i przetrwała w nich.
Odzyskując niepodległość wywalczoną spokojem umysłu Dmowskiego wylała się z Polaków rzeka elity nacjonalistycznej skupionej w Obozie Wielkiej Polski. Ta elita w 1939 zasiliła szeregi obrońców suwerenności Polski, później szeregi NSZ i AK, kończąc na podziemiu niepodległościowym po roku 1945.
Czytaj całość...
Gliwice: 73. rocznica Zbrodni Wołyńskiej


W dniu 10.07.2016 w Gliwicach została upamiętniona 73. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele różnych organizacji, w tym posłowie Partii Kukiz’15: Wojciech Bakun i Barbara Chrobak. Warto przypomnieć, że poseł Wojciech Bakun jest autorem projektu ustawy, aby 11 lipca został uznany za Narodowy Dzień Pamięci Ludobójstwa OUN i UPA.
Naszą organizację Obóz Wielkiej Polski reprezentowali  kol. Krzysztof Bożek i kol. Grzegorz Wojciechowski.
Czytaj całość...
Warszawa: Marsz Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu

Dnia 11 lipca 2016r. działacze Obozu Wielkiej Polski licznie wzięli udział w kolejnym Marszu Pamięci Ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. Były to już 73. obchody rocznicy Rzezi Wołyńskiej. Na Plac Trzech Krzyży przybyły organizacje kresowe, społeczne, polityczne, również obecni parlamentarzyści a także Warszawiacy i rodacy spoza stolicy. Była okazja bezpośrednich rozmów z parlamentarzystami, co wykorzystali działacze Obozu Wielkiej Polski.
Czytaj całość...
Dziś  Jutro  Pojutrze  Zawsze !


1.
Nacjonalistą jest się zawsze, bo wynika on z instynktu, wrodzonego bycia Polakiem, w dobrym i złym czasie, przekonania, że świat nic nam nie da, wszystko sami musimy stworzyć, zbudować, wywalczyć.
Stawiając dobro Narodu nad dobrem własnego życia stajemy się jego integralną częścią. Najpierw umiłowanie do Ojczyzny a później My sami. Nie możemy być marionetkami innych zewnętrznych instytucji, to My te instytucje zewnętrzne musimy dostosować do potrzeb Narodu i Ojczyzny. Powszechna służba wojskowa w różnych formacjach od zawodowych do terytorialnych sił zbrojnych ma nam dać gwarancję że wróg gdziekolwiek by był nie będzie wstanie powalić nas na kolana. Nie dajmy się podporządkować interesom obcych agent, wmówić sobie  że Polska to za słaby kraj nie zdolny do samoobrony.
Czytaj całość...
Warszawa: dr Ewa Kurek - Jedwabne, anatomia kłamstwa

Dnia 30. czerwca 2016r. w Warszawie delegacja Obozu Wielkiej Polski w składzie, kol. Wojciech Wojtulewicz oraz Marcin Żółkowski, uczestniczyli w spotkaniu z dr Ewą Kurek. Temat prelekcji: Jedwabne - anatomia kłamstwa.
Czytaj całość...
Warszawa: Rocznica Traktatu Wersalskiego


Warszawa dn. 28 .06.2016 r. Delegacja Obozu Wielkiej Polski, na czele z Prezesem Dawidem Berezickim ,oddała hołd Romanowi Dmowskiemu z okazji 97 rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego - aktu prawnego państw zwycięskich I Wojny Światowej, uznającego niepodległość Polski.
Czytaj całość...
Warszawa: Delegacja OWP na obradach komisji w Parlamencie


Dnia 23.06.2016 delegaci Obozu Wielkiej Polski uczestniczyli w Sejmie na posiedzeniu Komisji ws ustanowienia 11 lipca Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Obywatelach Polskich Kresów Wschodnich II.
Nasi działacze nie tylko dokładnie słuchali tego co mieli do powiedzenia członkowie komisji, ale również brali udział w dyskusji, zadając konkretne pytania.
Czytaj całość...
Łódź: manifestacja przeciw totalitaryzacji Polski

W dniu 18 czerwca, w Łodzi, przed siedzibą partii PiS,odbyła się manifestacja przeciw totalitaryzacji i militaryzacji Polski. Organizatorami byli: partia Polska Patriotyczna, partia Zmiana i stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej. W imieniu OWP wziął udział nasz kolega Roland Dubowski.
Pomimo małej frekwencji własnej, pikiecie przysłuchiwali się liczni goście okolicznych pubów i przechodnie na ul. Piotrowskiej - deptaku.
Czytaj całość...
Pomoc dla potrzebujących mieszkańców Donbasu

Afanasij Kose przed wojną pracował jako filmowiec, kręcił wideo na ślubach, rodzinnych uroczystościach, czasami na festynach. A później zwolennicy Majdanu wyrazili swoje zdanie. I pewnie Afanasij dalej zajmowałby się swoja pracą, gdyby nie to, że podobnego prawa odmówiono mieszkańcom Donbasu.
Czytaj całość...
Białystok: spotkanie z Marianem Kowalskim

Dnia 05.05.2016 w Białymstoku odbyło się spotkanie pana Mariana Kowalskiego z sympatykami i członkami środowisk prawicowych z woj. Podlaskiego. Zostało ono zorganizowane przez Stowarzyszenie KoLiber i Kongres Nowej Prawicy. Tematem spotkania była obecna sytuacja Polski na arenie międzynarodowej.
Czytaj całość...
Oddział Alwernia dzielnicy małopolskiej OWP oddaje hołd Rotmistrzowi Pileckiemu !