Start
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10361752
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Popieramy podwaliny Chrześcijaństwa

Przedmowa.

Sprawa Chrześcijaństwa jako całości dzisiejszego KK jest tak aprobująca że powraca jak bumerang co jaki czas. Kwestia wiary chrześcijan jest poddawana różnym osądom i refleksją z różnych stron tych katolickich i tych antykatolickich.

Co na to wpływa ? W głównej mierze nieograniczony dostęp do informacji, głównie przez Internet dyktuje różne normy postrzegania chrześcijaństwa. Także dostęp do telewizji cyfrowych obnaża nowe trendy w stosunku do wiary, podstaw i analiz chrześcijaństwa. W popularnych kanałach naukowych takich jak np. Discovery, żydowscy czy amerykańscy naukowcy udowadniają nam że wszystko co związane z chrześcijaństwem a zarazem z Bogiem jest do wyjaśnienia i udowodnienia.

Czytaj całość...
Oslo: Spotkanie norweskich Polaków z kol. Bogdanem Morozem

 

Okręg Norweski Obozu Wielkiej Polski (OWP) zorganizował spotkanie z pełnomocnikiem OWP na Ukrainie z kol. Bogdanem Morozem. Kol. Bogdan Moroz jest również prezesem Fundacji Pomocy Polakom na Podolu,Wołyniu, Pokuciu i Bukowinie.  Spotkanie odbyło się 07.09.2013 w Domu Polskim w Oslo.

Czytaj całość...
"Narodowy Radykał" nr 9 (2013)

Informujemy, iż ukazał się dziewiąty numer pisma redagowanego przez Wydział Narodowo Radykalny Obozu Wielkiej Polski - „Narodowy Radykał”. Tradycyjnie wskazany numer jest również dostępny w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania tutaj

Czytaj całość...
Jedyną nadzieją bunt pokoleniowy

 

Prezes PiS ujawnił apetyty fiskalne „partii prawdziwych Polaków”. Karne podatki mają zmusić przedsiębiorców do godziwego zatrudniania. Po takim dictum nie sposób nie zgodzić się z diagnozą Związku Przedsiębiorców i Pracodawców: kartel POPiS to kiła i syfilis. Jak teraz odróżnić kapitał styropianowy od kapitału nomenklaturowego? Wtyczka w wywiadzie skarbowym? W ABW? W CBŚ? W CBA? A może to IPN wystawia świadectwa moralności? Może macierzysty biskup, proboszcz? A może to po prostu jest "common knowledge"? Odgadnąć - niepodobna!

Czytaj całość...
Zamość: Łygas znaczy skuteczny

 

"Wnoszę o to, aby odpowiednie ogany zajęł się renowacją kapliczki na Osiedlu Słneczny Stok i przeznaczyły odpowiednie pieniądze na ten cel" - powiedział jeszcze w czerwcu podczas sesji zamojskiej Rady Miasta prezes lokalnego Okręgu OWP kol. Arkadiusz Łygas. Ratusz w ciągu ostatnich miesięcy zabrał się do roboty - usunięto trzy drzewa (świerk i dwa jesiony) i 20 metrów kwadratowych krzaków rosnących bezpośrednio przy kapliczce. Odnowiono równiez jej wnętrze. Zadowoleni mieszkańcy przyszli na sesję podziękować władzom miasta za pomoc. 

Czytaj całość...
Komunikat Wydziału Narodowo-Radykalnego Obozu Wielkiej Polski (WNR OWP)

Ze względu na tragiczną śmierć Roberta Larkowskiego, przewodniczącego WNR OWP doszło do reorganizacji Zarządu WNR OWP. Po konsultacjach ustalono nowy skład Zarządu WNR OWP, który mamy przyjemność zaprezentować.

Czytaj całość...
Łańcut: Odszedł Sebastian Buczkowski

Sebastian Józef Buczkowski (1975-2013). Wiceprezes Okręgu Podkarpackiego OWP, wieloletni członek komisji rewizyjnej Łańcuckiego Klubu Sportowego. Narodowiec, społecznik i dziennikarz sportowy z zamiłowania.

Cześć i Sława jego pamięci!

Kraków: Spotkanie z Kazimierzem Juszczykiem

Kazimierz Juszczyk w latach 90-tych brał udział w inicjatywie zjednoczeniowej organizacji narodowych i patriotycznych. Autor książki ‘’ Kościuszko w Ameryce’’ gdzie najważniejszym walorem tej książki jest barwne przedstawienie życia i walki Tadeusza Kościuszki o wolność tworzącego się narodu Stanów Zjednoczonych. Człowiek czynu nie szukający poklasku mimo swoich 66 lat. Ciągle w drodze z ideą narodową na ustach.

Czytaj całość...
Chorzów: Odszedł Marcin Gruszka

Marcin Adam Gruszka (1979-2013) - narodowiec od 16. roku zycia. Wspołożyciel i wieloletni przewodniczący Frontu Narodowo Robotniczego (FNR). Organizator protestów przeciwko wejsciu do NATO. Wiceprzewodniczący ślaskiego ruchu Nie dla UE. Organizator wielu akcji przeciwko globalizacji i amerykanizacji. Od kilku lat wspierał działania Obóz Wielkiej Polski (OWP). Zostawił żone Monikę, syna Leszka i córke Sławkę.

Cześć i Sława jego pamięci!

"Jestem Polakiem" nr 7 i 8 (2013)

Informujemy, iż ukazały się siódmy i ósmy numer pisma redagowanego przez Okręg Śląski Wydziału Narodowo Radykalnego Obozu Wielkiej Polski - „Jestem Polakiem”. Tradycyjnie wskazane numery są również dostępne w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania numer 7 oraz numer 8

Czytaj całość...
Ruch Młodych OWP - rozkwit i upadek

Struktura organizacyjna Ruchu Młodych pokrywała się ze strukturą OWP. Na czele Dzielnicy Zachodniej stanął Edward Borkowski, którego wkrótce zastąpił Jan Zdzitowiecki. Dzielnicę Lwowską objął Tadeusz Bretoni, a następnie Klaudiusz Hrabryk. Dzielnicą Warszawską kierował Jan Jodzewicz. Natomiast na czele Dzielnicy Lubelsko-Wołyńskiej stanął Ludwik Christians. W Krakowie i Wilnie nowa organizacja w początkowym okresie ograniczyła się praktycznie do objęcia Młodzieży Wszechpolskiej.

Czytaj całość...
Zamość: spotkanie organizacyjne

W dniu wczorajszym w Zamościu odbyło się spotkanie członków i sympatyków OWP w 149 rocznicę urodzin Romana Dmowskiego. Uczestniczyli i w niej: lider zamojskich narodowców Arkadiusz Łygas, Jerzy Adamczuk były działacz SN, Henryk Smalej - fałszywie oskarżony przez radnego Jacka Danela o sprzyjanie szowinistom ukraińskim oraz Józef Wryszcz działacz narodowo-konserwatyny.

Czytaj całość...
Kondolencje od Prezesa Jana Kobylańskiego

"Narodowy Radykał" nr 7 i 8 (2013)

Informujemy, iż ukazały się siódmy i ósmy numer pisma redagowanego przez Wydział Narodowo Radykalny Obozu Wielkiej Polski - „Narodowy Radykał”. Tradycyjnie wskazane numery są również dostępne w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania numer 7 oraz numer 8

Czytaj całość...
Pogrzeb Roberta Larkowskiego
 
20 lipca 2013 roku w wieku 47 lat zmarł Robert Larkowski - wybitny dziennikarz i publicysta polskiego Obozu Narodowego. Całe swoje życie poświęcił krzewieniu idei Wielkiej Katolickiej Polski.
Czytaj całość...
Życzenia urodzinowe
 
Warszawa, 20 lipca 2012 r.

Szanowny Pan

Prezes Honorowy Obozu Wielkiej Polski

Jan Kobylański

Zbliża się dziewięćdziesiąta rocznica urodzin Pana Prezesa. Z tej okazji przesyłamy serdeczne gratulacje, wyrazy szacunku i uznania. Równocześnie zapewniamy o naszej łączności w modlitwie dziękczynnej za wszelkie dobro, jakie było Pana udziałem w tych latach, pomimo trudnych doświadczeń zwłaszcza w czasie okupacji a następnie emigracji. Składamy Szanownemu Prezesowi podziękowanie za podejmowane wysiłki na rzecz aktywizacji rozsianej po całym świecie Polonii jak również na rzecz budowania więzi pomiędzy środowiskami narodowymi i patriotycznymi w kraju i na świecie.
Czytaj całość...
Powstaje Okręg Niemiecki OWP
Nasza organizacja wciąż się rozwija, zarówno w kraju, jak i za granicą. Aktualnie mamy szczególny zaszczyt poinformować, iż naszym pełnomocnikiem w Republice Federalnej Niemiec został kol. Zbigniew Kuźniarski z Monachium.
Czytaj całość...
"Narodowy Radykał" nr 6 (2013)
Informujemy, iż ukazał się szósty numer pisma redagowanego przez Wydział Narodowo Radykalny Obozu Wielkiej Polski - „Narodowy Radykał”. Tradycyjnie jest również dostępny w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania tutaj
Czytaj całość...
Biuletyn "Jestem Polakiem" nr 6 (2013)
Pragniemy poinformować, że Okręg Śląski Wydziału Narodowo Radykalnego Obozu Wielkiej Polski (OWP) kontynuuje wydawanie pisma "Jestem Polakiem" w formie miesięcznika. Szósty (czerwcowy) numer tego lokalnego periodyku możemy zamawiać pod e-mailem: Pismo dostępne do pobrania tutaj
Czytaj całość...
Integracja nad fiordem
 
Grupa działaczy i sympatyków Okręgu Norweskiego Obozu Wielkiej Polski (ON OWP) z Oslo i Lier spotkała się na niedzielnym pikniku nad pięknym Tyrifjorden. Spotkanie poprzedziła Msza św. Trydencka w kaplicy św. Olafa w Oslo. Po wspólnych modlitwach ekipa udała się w okolice Sylling na gril. ON prowadzi regularne spotkania w celu umocnienia więzi polskich patriotów mieszkających w Norwegii.
Czytaj całość...
Polonia świętowała w Montevideo
 
Jeszcze nie przebrzmiały echa uroczystych obchodów 100-lecia istnienia Unii Polskiej w Berisso (La Plata, Argentyna) a tymczasem Polacy z Ameryki Łacińskiej równie okazale świętowali 222. rocznicę uchwalenia konstytucji 3 Maja, tym razem w Urugwaju.
Czytaj całość...
Biuletyn "Jestem Polakiem" nr 5 (2013)
Czytaj całość...
Powstaje kolejny okręg OWP w Skandynawii
Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski wciąż się rozwija, zarówno w kraju, jak i za granicą. Aktualnie mamy szczególny zaszczyt poinformować, iż naszym pełnomocnikiem na terenie Królestwa Szwecji został kol. Henryk Ostojski z Skövde. Nowo powołany przedstawiciel OWP będzie miał możliwość współpracy z coraz prężniej działającym Okręgiem Norweskim pod kierownictwem kol. Pawła Tomasza Stępnia.
Czytaj całość...
Drodzy węgierscy Bracia!
Wasz list przeczytaliśmy z ogromną uwagą z dwóch powodów. Pierwszy – z nagonką na środowiska patriotyczne, stojące na gruncie polskiej racji stanu mamy do czynienia właściwie na co dzień. Po drugie – dotyczy on kraju i narodu braterskiego dla nas Polaków. Środowiska narodowe, które reprezentujemy, w pełni popierają politykę Waszego Rządu, zmierzającą do odzyskania suwerenności państwowej i niezależności ekonomicznej oraz układania Waszych stosunków wewnętrznych zgodnie z węgierską tradycją, obyczajem i religią katolicką – tak bliską Węgrom i Polakom.
Czytaj całość...
100-lecie Unii Polskiej w Berisso (Argentyna)
W okresie 14-20 kwietnia b.r. Polacy z Argentyny obchodzili 100-lecie Unii Polskiej w Berisso. Na zaproszenie Pani Prezes Krystyny Klinkowicz przybyli również goście z całego obszaru Ameryki Łacińskiej na czele z delegacją Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej (USOPAŁ), której Prezesem jest Honorowy Prezes Obozu Wielkiej Polski (OWP) Jan Kobylański.
Czytaj całość...
Symbolika OWP
Jedną z formacji Ruchu Narodowego w okresie dwudziestolecia międzywojennego był Obóz Wielkiej Polski (OWP). Założono go z inicjatywy Romana Dmowskiego 4.12.1926 r. w poznańskim hotelu "Bazar".
Czytaj całość...
Patronat medialny nad konkursem im. Władysławy Milczarek
W związku z propozycją Pani Barbary Aleksandrowicz (prezes Polish American Poets Academy, Inc.) z dnia 16 maja b. r. Zarząd Główny Obozu Wielkiej Polski (OWP) zadecydował, iż Stowarzyszenie obejmie patronat medialny nad konkursem. Poniżej prezentujemy regulamin dla osób zainteresowanych uczestnictwem.
Czytaj całość...
Struktura OWP
Powołanie przez Romana Dmowskiego OWP nadało nową jakość życiu politycznemu przedwojennej Polski. Był to nowy typ organizacji opartej na zasadach hierarchii, dyscypliny i odpowiedzialności osobistej za każdy odcinek pracy. OWP miało przygotowywać sie do "czynu", czyli przejęcia w odpowiedniej chwili władzy, nadając jej silny, narodowy autorytet, wyprowadzić kraj z anarchii, bezładu i stagnacji.
Czytaj całość...
Moja bitwa o polską szablę i polskiego konia (2)
O Hubalu często mówi się, nie wiem, czy świadomie czy z niewiedzy, że był pierwszym partyzantem II wojny. Nie! Gdyby tak było, poddał by się rozkazom nakazującym rozwiązanie oddziału. Nie chciał być partyzantem. Chciał być ostatnim – a więc w razie spodziewanej wiosennej ofensywy pierwszym, żołnierzem regularnym, ciągle istniejącej armii polskiej. Czy to nie symboliczne, że kiedy major 30 kwietnia 1940 roku ginął pod Anielinem, w Norwegii, pod Narwikiem, lądowała już Brygada Podhalańska, która niebawem stoczyła tam sławny bój?
Czytaj całość...
II Słowiański Obóz Patriotyczny w Moskwie
Jeśli czujesz się wojownikiem i chcesz się sprawdzić oraz poznać podobnych Ci bratnich ludzi z innych krajów słowiańskich, nauczyć się nowych nawyków bojowych, to ta oferta jest dla Ciebie!
Czytaj całość...
"Narodowy Radykał" nr 5 (2013)
Informujemy, iż ukazał się piąty numer pisma redagowanego przez Wydział Narodowo Radykalny Obozu Wielkiej Polski - „Narodowy Radykał”. Tradycyjnie jest również dostępny w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania tutaj
Czytaj całość...
Moja bitwa o polską szablę i polskiego konia (1)
Kiedy zabierałem się do napisania tego artykułu, opowiedziano mi wstrząsającą historię. Córka przyjaciół mojej żony, studentka, dowiedziała się, że koń, na którym w klubie, uczyła się jako dziecko jeździć – co oznaczało bliską z nim zażyłość, musiała bowiem oporządzać go, karmić, czyścić i dbać o niego, został przeznaczony na rzeź.
Czytaj całość...
Przesłanie Prezesa Jana Kobylańskiego na okoliczność Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Prezentujemy przemówienie Prezesa Jana Kobylańskiego, wygłoszone 5 maja br. w Montevideo z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Czytaj całość...
Polacy świętowali w Urugwaju
W niedzielę 5 maja 2013 roku Polonia zamieszkała w odległym zakątku Ameryki Łacińskiej Urugwaju, członkowie, przyjaciele i Zarządy Główne Unii Polsko-Urugwajskiej im. Błogosławionego Jana Pawła II, Towarzy-stwa Marszałka J. Piłsudskiego, USOPAŁ i Fundacji J. Kobylański świętowały przypa-dającą na dzień 3 maja 222. Rocznicę uchwa-lenia Konstytucji 3 Maja i jednocześnie wspomnienie Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski.

Czytaj całość...
Adam Wielomski: Z okazji kolejnej rocznicy zakończenia II Wojny Światowej
 
Na facebooku trwają spory z okazji rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Pytanie brzmi: Polska wygrała czy przegrała II Wojnę Światową?

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 289 - 324 z 419
 
Imieniny
24 Marca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dzierżysława,
Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek,
Sewer, Sofroniusz,
Szymon
Do końca roku zostało 283 dni.
Sonda
Cytat
W czasach powszechnego fałszu, mówienie prawdy jest rewolucyjnym aktem.
George Orwell
Gościmy
Aktualnie jest 132 gości online
Advertisement
Advertisement