Start
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10361757
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Zmarł Bohdan Poręba

Jeden z najwybitniejszych polskich twórców filmowych. Pozostawił po sobie wiele wybitnych dzieł, w których dzielnie bronił polskości i odkłamywał naszą historię. Twórca m. in. "Hubala", "Polonia Restituta" czy "Katastrofy w Giblartarze". Producent "Nad Niemnem".

Czytaj całość...
Kraków: 69. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej

W tym roku mija 69. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej w Krakowie. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12:00 przy Kwaterze Żołnierzy Radzieckich na cmentarzu Rakowickim, gdzie po przemówieniach Prezydenta Miasta Krakowa - Jacka Majchrowskiego, Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej - Wiktora Kolesnikowa oraz Prezesa Zarządu Małopolskiego Oddziału Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego - Ryszarda Tutakiewicza, rozpoczęły się uroczystość składania kwiatów i odegrania sygnału „Cisza".

Czytaj całość...
Warszawa: Delegacja OWP na konferencji poświęconej Romanowi Dmowskiemu

 

Dnia 11 stycznia 2014 r. czteroosobowa delegacja OWP uczestniczyła w konferencji zorganizowanej z okazji 75 rocznicy śmierci Romana Dmowskiego. Rok 2014 jest rokiem szczególnym gdyż przypada w nim także 150 rocznica urodzin Wielkiego Oboźnego.

Na zdjęciu głównym (od lewej): Jacek Wójcikiewicz (członek Komisji Rewizyjnej OWP), Krzysztof Kapłon (przewodniczący Sądu Koleżeńskiego OWP, Zbigniew Juźków (pełnomocnik OWP na Ochocie) oraz Adam Uznański (pełnomocnik OWP w Wołominie).

Czytaj całość...
Kraków: Kościuszko-Koneczny-Dmowski

Dnia 2 stycznia 2014 r. przedstawiciele Obozu Wielkiej Polski w Krakowie spotkali się by uczcić 75-rocznicę śmierci Wielkiego Oboźnego OWP Romana Dmowskiego. Działacze małopolskiego OWP w składzie: Kazimierz Juszczyk, Zbigniew Romanowski oraz Janusz Mucha spotkali się u stóp kopca Tadeusza Kościuszki, który utworzył jako pierwszy w dziejach Polski Narodową Siłę Zbrojną złożoną z wszystkich warstw społecznych.

Czytaj całość...
Jacek Smolarek: Pragmatyzm Romana Dmowskiego

Wojna japońsko-rosyjska wybuchła w nocy z 8 na 9 lutego 1904 r. Podczas walk m.in. o Port Artur, pod Czemulpo, Jinzhou, Ximucheng, Liaoyang, Mukden, Cuszima itd. śmierć poniosło 25 331 żołnierzy i oficerów wojsk rosyjskich, zranionych zaś zostało 146 032. Natomiast 47 387 japońskich żołnierzy i oficerów straciło życie , a rannych było 173 425. Ta wojna miała znaczący wpływ nie tylko na sytuację wewnętrzną w samej Rosji- radykalizację, rewolucję w 1905 r., długotrwałe walki, wewnętrzne przemiany ale także na wykrystalizowanie się ostateczne koncepcji ideologiczno-politycznej nowo powstałej formacji polskiego nowoczesnego ruchu narodowego.

Czytaj całość...
Warszawa: Obóz pamięta o Panu Romanie!

 

Oddział Warszawski Obozu Wielkiej Polski (OWP) jak co roku postanowił uczcić tym razem już 75. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego. O godz. 15:30 na warszawskim Bródnie trzyosobowa delegacja pod przewodnictwem kol. Zbigniewa Bilskiego złożyła kwiaty na grobowcu tego Wielkiego Patrioty.

Czytaj całość...
Wrocław: Rocznica śmierci Romana Dmowskiego

Oddział Wrocławski Obozu Wielkiej Polski (OWP) wraz z gościnnie przybyłym Maciejem Wydrychem, oddali hołd Romanowi Dmowskiemu, składając kwiaty oraz zapalając znicze pod tablicą wmurowaną w Kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku.

Następnie zebrani udali się na zebranie organizacyjne. 

Czytaj całość...
Zamość: Obchody ku czci Wielkiego Oboźnego OWP

 

Tradycyjnie 2-go stycznia b. r. w Zamościu odbyły się małe uroczystości ku czci wielkiego patrioty -Romana Dmowskiego. Uroczystości te organizował Arkadiusz Łygas (OWP). Na godz.16:00 na rondo im. Romana Dmowskiego w Zamościu przybyło kilkanaście osób. Byli to działacze i sympatycy Obozu Narodowego.

Czytaj całość...
Czynniki osłabiające Polskę według poglądów Dmowskiego

 

W ostatnich latach gwałtownie słabnie Polska i naród traci swoją tożsamość. Na zaistniałą sytuację wpływ mają nie tylko różne reformy gospodarczo-polityczne, manipulacje medialne, szkodliwa często polityka unijna ale i również czynniki o których już wcześniej pisał Roman Dmowski. Czynnikiem istotnym osłabiającym dawniej Polskę, a funkcjonującym i w czasach dzisiejszych, to między innymi stan charakteru mentalno-świadomościowego narodu z czego należy sobie zdawać sprawę.

Czytaj całość...
Życzenia noworoczne

Pomyślności i pogody ducha w nadchodzącym, Nowym Roku A.D. 2014.
Aby nie gasła nadzieja i zaangażowanie w drodze ku Wielkiej Polsce
życzy
Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski

Bitwa o Polskę trwa !

Polska od lat 90-tych jest ciągle w transformacji gospodarczej i ustrojowej. Reformy zapoczątkowane przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy rękoma Leszka Balcerowicza niszczyły i niszczą dalej polską gospodarkę. Ustrój małymi kroczkami kroczy w kierunku Holandii, Belgi, Niemiec i innych ‘’nowoczesnych’’ państw z legalną pornografią, pedofilią, eutanazją i innymi antychrześcijańskimi reformami.

Czytaj całość...
Kazimierz Juszczyk: "Obecnym platformersom i politykierom pod rozwagę" !
Złupiliście gniewni Narody, trony…,

masą rzucając okruchy !

Głowy stroicie w magnackie korony…,

pyszne wolności z was zuchy !

Czytaj całość...
Manifest Polityczny Wydziału Narodowo Radykalnego OWP

"Tylko zryw narodowy ma podstawy zmienić to co nam wyznacza poprawność polityczna. Drogą osiągnięcia sukcesu w tym kierunku to narodowo – radykalna praca od podstaw wśród społeczeństwa i aktywny udział w życiu lokalnym. Tylko wyłącznie oddolne działania edukacyjne dają podstawy do osiągnięcia ogólnonarodowego zrywu niepodległościowego."

Czytaj całość...
"Narodowy Radykał" nr 12 (2013)

"Mniejszości narodowe, mają w Polsce prawa, których nie posiadają nasi Rodacy za granicą. Chodzi o Polonię. Obecnie PiS stroi się w szatki obrońcy Polonii, ale nikt mu nie przypomni, że sam (lub pod szyldami PC i innymi) przyznawał z liberałami i lewicą specjalne prawa mniejszościom narodowym, np. obniżanie progu wyborczego dla partii mniejszościowych, dotacje na szkolnictwo i kulturę z państwowej kasy itd., kiedy Ukraina, Niemcy, Litwa, naszą Polonię traktują jak ludzi II-III kategorii.

Czytaj całość...
Oświadczenie Ligi Narodowej (LN) i Obozu Wielkiej Polski (OWP) ws. wydarzeń na Ukrainie

Obóz i Liga z wielką uwagą i niepokojem obserwują wydarzenia, jakie ostatnio mają miejsce na Ukrainie. Bez względu na nasz negatywny stosunek do Unii Europejskiej uważamy, że naród i legalne władze ukraińskie powinny samodzielnie podjąć decyzję o swojej przyszłości.

Czytaj całość...
Delegacja OWP na III Zjeździe Słowiańskim

 

23 listopada w Czosnowie odbył się III Zjazd Słowiański, na który tradycyjnie zaproszony został Obóz Wielkiej Polski (OWP), z racji jego wielorakich kontaktów z narodowymi organizacjami krajów słowiańskich wiernych tradycji przodków i od wieków walczących z germańska nawałą.

Czytaj całość...
Hiszpania: Chcemy polskich autorów

W imieniu patriotów polskich zamieszkujących na terenie Królestwa Hiszpanii i wszystkich, którym zależy na rzetelnym przekazywaniu historii Naszego Ojczystego Kraju i szerzeniu jej wśród innych narodów protestujemy przeciwko rozpowszechnianiu i reklamowaniu książki Adama Michnika „En busca del significado perdido. La nueva Europa del Este” (W poszukiwaniu utraconego sensu. Nowa wschodnia Europa”). W ubiegły czwartek 14 listopada 2013 r. w Madrycie odbyło się spotkanie z naczelnym „Gazety Wyborczej”. Spotkanie to zostało przygotowane we współpracy z Instituto Polaco de Cultura Madrid ( Instytutem Kultury Polskiej w Madrycie) zależnym od MSZ i współpracującym z Ambasadą RP na czele której od ubiegłego roku stoi Tomasz Arabski.

Czytaj całość...
Obóz Wielkiej Polski w Krakowie 11 listopada

11 listopad 2013 roku to szczególny dzień dla Obozowiczów . Szczególny dzień związany z Niepodległością Polski a zarazem hołd oddany Romanowi Dmowskiemu, który szczególnie przyczynił się do świętowania przez nas dziś Święta Niepodległości. Przypomnijmy że Roman Dmowski 29 stycznia 1919 roku wygłosił na posiedzeniu Rady Dziesięciu, 5-godzinne exposé dotyczące całości polskich żądań. Zdaniem niektórych komentatorów, zaimponował słuchaczom umiejętnością improwizacji, logiką wywodu i znajomością tematu. W trakcie konferencji działalność Dmowskiego, równolegle z działaniami powstańczymi i wojennymi w kraju, odegrała kluczową rolę w kształtowaniu granic Polski.

Czytaj całość...
Warszawa: Relacja z Marszu Niepodległości

W tegorocznym Marszu Niepodległości wzięła udział delegacja OWP z Poznania, Wrocławia, Radomia oraz Warszawy. Na Placu Defilad spotkaliśmy gości z Węgier m.in. delegację z partii Jobbik. Jako że „Polak, Węgier, dwa bratanki...” skorzystaliśmy z okazji do pamiątkowej, wspólnej fotografii. Transparenty OWP, jak również zaprzyjaźnionego USOPAŁu, dumnie łopotały na wietrze, czekając sygnału wymarszu.

Czytaj całość...
Warszawa: Marsz Niepodległości a sprawa polska

 

Wysoka frekwencja tegorocznego pochodu na pewno jest budująca, gorzej jednak jeśli chodzi o przekaz ze strony organizatorów. Marsz staje się bowiem coraz bardziej upartyjnionym znakiem rozpoznawczym Ruchu Narodowego, czyli organizacji w której prym wiodą byli posłowie LPR i PiS. Niektórzy z nich mandat sprawowali jeszcze w czasach PRL co nie przeszkadza w głoszeniu wyraźnie przeterminowanego, aczkolwiek podejrzanie zajadliwego antykomunizmu.

Czytaj całość...
Lwów: Delegacja OWP świętuje razem z Rodakami

 

Po raz kolejny delegacja Oddziału Zamojskiego Obozu Wielkiej Polski (OWP) wzięła udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości jakie odbyły się w stolicy Małopolski Wschodniej. Obwiepolakom przewodził kol. Arkadiusz Łygas - prezes OWP w Zamościu. Poniżej zamieszczamy fotorelację.

Czytaj całość...
Islandia po raz pierwszy w barażach a flaga OWP na stadionie

 

Do ciekawego wydarzenia doszło podczas meczu eliminacji do MŚ 2014 w Brazylii pomiędzy Norwegia a Islandia. O dziwo na stadionie Ullevål w Oslo zawisła flaga Obozu Wielkiej Polski . W dodatku została umieszczona w sektorze Islandczyków. Pierwszy raz w historii nasz baner znalazł się na stadionie podczas meczu piłkarskiego.

Czytaj całość...
OWP z wizytą w Czaplach Wielkich

Dnia 1 listopada 2013 roku krakowski Oddział Obozu Wielkiej Polski na czelne z Kazimierzem Juszczykiem oraz Prezesem Dzielnicy Małopolskiej OWP Januszem Muchą odwiedził grób ks. Ludwika Muchy. Szczególny był to ksiądz a zarazem polski patriota. Przedstawiciele Obozu Wielkiej Polski oddali hołd i zapalili znicz na grobie tego Wielkiego Polaka.

Czytaj całość...
"Narodowy Radykał" nr 11 (2013)

Obecny rząd wypowiedział wojnę polskim kibicom, używając ich jako przykrywki dla własnej nieudolności w innych dziedzinach swych działań społeczno-politycznych. Jest to chwyt znany i stosowany od lat.Jednakże nacjonalista patrzy na to zjawisko szerzej. Pamiętaj kibicu-patrioto, że w tym systemie, dla każdej siły przy władzy jesteś wrogiem, wrogiem ponieważ - po rozbiciu związków zawodowych - masa kibicowska jest jedyną siłą zdolną do skoordynowanego buntu przeciwko układowi....

Czytaj całość...
OWP Okręg Norweski ku pamięci polskich lotników poległych w Norwegii

 

Z okazji dnia Wszystkich Świętych 2. listopada grupa działaczy i sympatyków Obozu Wielkiej Polski Okręgu Norweskiego udała się na cmentarz w Oslo Vestre Gravlund gdzie pochowanych jest 10 polskich lotników (cichociemnych którzy zgineli w katastrofie lotniczej kolo Egersund) i 24 obywateli polskich, którzy zginęli w Norwegii podczas wojny. Aktywiści Obozu Wielkiej Polski w Norwegi zapalili znicze  złożyli kwiaty oraz po krótkiej modlitwie oddali hołd poległym. To nie pierwsza inicjatywa OWP na ziemi norweskiej.

Czytaj całość...
Czy więc jednak szlachta vs. żydłaki?

Ostatnimi czasy mogliśmy przeczytać w dodatku do pewnej gazety (kojarzącej się z wyborami i koszerną strawą) wywiad z dobrze nam wszystkim znaną Aliną Całą. Ów dodatek, adresowany do kobiet, jest całkiem poczytny pomimo, iż sprzedaż pismaka-matki najwyraźniej spada. Nic więc dziwnego, że otrzymaliśmy niezliczoną ilośc smsów, e-maili i telefonów od naszych czytelników z wyrazami poparcia. Musimy przyznać, że redaktor prowadząca nieźle rozpoczeła wywiad i zamiast monotonii i przynudzania stawiała ciekawe zapytania.

Czytaj całość...
Mazowiecki przyczynił się do utrwalenia i powstawania nowych krzywd

Zmarł Tadeusz Mazowiecki, stalinowiec,  były premier Rządu ustalonego składu personalnego w    Magdalence i przy ” Okrągłym Stole”. Tam i wtedy padło hasło i żądanie  stalinowca Adama  Michnika: wasz Prezydent (Jaruzelski) a nasz, to znaczy stalinowsko-KOR-owski  Premier (Mazowiecki)”. Tadeusz Mazowiecki jest współsprawcą zniszczenia podstępnie  kraju wmawiając  społeczeństwu, że transformacja ustrojowa ma jedynie na celu urynkowienie gospodarki, a nie reaktywowanie dzikiego kapitalizmu z jego konsekwencjami, bezrobociem, bezdomnością,  nędzą, brakiem  opieki zdrowotnej, nadumieralnością, głodem, masową  tułaczką, emigracją za chlebem, zwłaszcza młodych pokoleń, które nie mają dziś żadnych perspektyw w Ojczyźnie.   

Czytaj całość...
Korporacjonizm - katolicka idea państwa

 

W dobie zaniku idei państwowości i przeżytku demokracji, kapitalizmu, oraz socjalizmu nadszedł czas sięgnięcia po idee i koncepcje państwa katolickiego, zawartego w systemie polityczno-gospodarczym zwanym korporacjonizm (łac. corporatio – zrzeszenie, stowarzyszenie).

Czytaj całość...
Białystok: Bezkompromisowy działacz OWP pozostaje na wolności

Znany w całym kraju, pełnomocnik OWP w Białymstoku kol. Adam Czeczetkowicz wygrał swój kolejny proces przed tamtejszym sądem. Nie powiodło się tzw. "odwieszenie" wyroku pozbawienia wolności na okres 1,5 roku o które wnosiła prokuratura. Niechlubna rolę w oskarżaniu Czeczetkowicza odegrał uważający się za narodowca exliberał Leszek Bubel. Tak niestety zakończyło się smutne doświadczenie kol. Czeczetkowicza z tzw. PPN.

Czytaj całość...
Wałęsa - grabarz nadziei Polaków

Od kilku dni w Polsce, i za pośrednictwem władz krajowych,  reklamuje się  nachalnie film Andrzeja Wajdy  gloryfikujący Wałęsę „Człowiek Nadziei”.  Film jednak nie wywołuje oczekiwanego zainteresowania  ale  propagujący go nie liczyli na zainteresowanie nim w kraju. Liczyli raczej na zauważenie go przez propagandę  za granicą. Stąd wywołanie tam wielkiego szumu reklamowego, wysyłanie go na różne konkursy, festiwale, do nominowania go do prestiżowej  między narodowej nagrody „Oskara.

Czytaj całość...
Zarząd USOPAŁ: Quo vadis Polsko?

 W ostatnim czasie zorganizowały się wielkie grupy młodzieży patriotycznej, włączyli się w nie patriotyczni kibice, młodzież studiująca i młodzież polska za granicą, która ze względów zarobkowych musiała opuścić kraj. Jako przykład wymienimy Obóz Wielkiej Polski (OWP) czy Liga Obrony Suwerenności (LOS) oraz wiele innych polskich patriotycznych organizacji. Podobnie polskie związki zawodowe, które w ostatnich dniach energicznie zorganizowały się, aby walczyć  o swoje prawa. Oczywiście im żywiej patrioci się organizują, żydokomuna czuwa i już „wsadziła” truciznę między młodych. Jedną z nich jest Robert Winnicki...

Na zdjęciu: Prezes USOPAŁ Jan Kobylański podczas rozmowy z kardynałem Fenrando Santos Abril y Castelló. W klapie marynarki unikatowy (wykonany z białego złota) "Szczerbiec" Prezesa Honorowego Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj całość...
Kraków: Działacze OWP wśród sygnatariuszy listu do sądu

Gdy grupa małopolskich notabli (m.in. wojewoda, posłowie PO i PSL) poręczyła za aresztowanego Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś., podejrzanego o korupcję, usiłując doprowadzić do jego zwolnienia z aresztu, część działaczy ruchu „Oburzonych” (FORP), zaapelowała do sądu krakowskiego, by nie ulegał naciskom i podjął decyzję wyłącznie na podstawie dowodów w tej sprawie. Wśród osób, które list podpisały znaleźli się: Prezes Oddziału OWP w Krakowie kol. Kazimierz Juszczyk oraz Prezes Dzielnicy Małopolskiej OWP - kol. Janusz Mucha. Apel podpisał również sympatyzujący z OWP kol. Michał S. Dembowski z USA.

Czytaj całość...
"Narodowy Radykał" Janusza Muchy już po raz dziesiąty

Informujemy, iż ukazał się październikowy numer pisma redagowanego przez Wydział Narodowo Radykalny Obozu Wielkiej Polski - „Narodowy Radykał”. Tradycyjnie wskazany numer jest również dostępny w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania tutaj

Czytaj całość...
O Robercie Larkowskim w najnowszym "Katoliku"

Informujemy, iż ukazała się kolejna edycja nieregularnika "Katolik". Wydany po raz 36. "Katolik" jest również dostępny w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania tutaj

Pismo zostało w znacznej części poświęcone osobie zmarłego kol. Roberta Larkowskiego.

Czytaj całość...
Arkadiusz Łygas (OWP) zajrzał do Poznania - w zadumie zwiedzaliśmy miejsca upamiętnienia

Arka zaprowadziłem pod pomnik policjantów wielkopolskich pomordowanych min. w Twerze. Pomnik Policjantów II RP pomordowanych na Kresach. Zaskoczyłem tym pomnikiem wydawcę i prywatnie kolegę Arka – Zbyszka (Wers).
Szkoda, że tak mało osób wie o tym cennym dla pamięci pomniku. Kilka lat temu uczestniczyłem w jego montażu, a także brałem udział w odsłonięciu pomnika.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 253 - 288 z 419
 
Imieniny
24 Marca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dzierżysława,
Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek,
Sewer, Sofroniusz,
Szymon
Do końca roku zostało 283 dni.
Sonda
Cytat
Za warunek dobrej polityki w cywilizowanym świecie uważam szacunek dla indywidualności i aspiracji narodów, nawet gdy chodzi o wrogów, i sprawiedliwą ocenę ich dążeń i działań.
Roman Dmowski
Gościmy
Aktualnie jest 135 gości online
Advertisement
Advertisement