Start
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10361751
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Warszawa: 95-ta rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego
 

Stowarzyszenie Narodowe im. Romana Dmowskiego zaprosiło warszawski Obóz Wielkiej Polski (OWP) do udziału w uroczystościach zorganizowanych na Placu na Rozdrożu. Pod pomnikiem Romana Dmowskiego, zgromadziło się kilkadziesiąt osób aby wspólnie świętować podpisanie Traktatu Wersalskiego przez tegoż męża stanu w imieniu odrodzonego Państwa Polskiego. Nasi działacze przystąpili do akcji i rozdali kilkaset ulotek.

Czytaj całość...
Warszawa: Konferencja "Zmienić przeznaczenie"

 

Dnia 14. czerwca w sobotnie popołudnie kilkadziesiąt osób przysłuchiwało się warszawskiej konferencji zorganizowanej przez USOPAŁ i nowo powstałą organizację OKOP. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. reż. Grzegorz Braun, historyk Leszek Żebrowski oraz Jerzy Robert Nowak. Naturalnie nie mogło zabraknąć delegacji Obozu Wielkiej Polski (OWP) na czele z kol. Zbigniewem Juźkowem, który jak zwykle sporządził szereg nagrań.

Czytaj całość...
Narodowy Radykał" nr 3 (15) / 2014 z dodatkiem "Awangarda Krakowska"

"Od kiedy pamiętam, zawsze tak było. My nadstawialiśmy głowy, tracilismy czas i siły na intelektualną pracę dla rozpalenia narodowej pochodni, tworzenia struktur, wiecznego tłumaczenia, odrzucania prywatnego życia w imię dobra innych rodaków, ryzykowania za to w różny sposób, wreszcie cen pauperyzacji materialnej, odrzucenia na margines jako ci, którzy są wiecznymi malkonentami, a tu trzeba się dorabiać i myśleć o sobie." - Robert Larkowski (1966-2013)

Czytaj całość...
Warszawa: Pikieta Obozu Wielkiej Polski przed siedzibą Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej

 

Tuż przed ogłoszeniem ciszy wyborczej w związku z ostatnimi wyborami do tzw. Parlamentu Europejskiego działacze Obozu Wielkiej Polski (OWP) zorganizowali akcje tuż przed unijna agenturą w Polsce.

Czytaj całość...
II Spotkanie organizacyjno  integracyjne Obozu Wielkiej Polski w Liszkach

W godzinach dopołudniowych 15. maja 2014 roku w miejscowości Liszki doszło do spotkania delegacji Obozu Wielkiej Polski na czele z Kazimierzem Juszczykiem z lokalnymi narodowcami z Liszek i okolic.

Spotkanie rozpoczął kol. Janusz Mucha prezentacją Kalendarium Wydarzeń roku 2013 Obozu Wielkiej Polski, pism Nowa Awangarda oraz Narodowy Radykał.

Czytaj całość...
Przywódca Unii Europejskiej w wizji Włodzimierza Sołowjowa

Obecny plan budowy nowej zjednoczonej Europy w postaci Unii Europejskiej mający znamiona utopijne stawia w ogóle pod znakiem zapytania sens jego realizacji. Jak do tej pory wdrażanie w życie koncepcji o charakterze utopijnym- których twórcy to zazwyczaj ludzie żyjący często w świecie iluzji- kończyło się na ogół katastrofami polityczno-gospodarczo- społecznymi.

Czytaj całość...
Relacja wideo z demonstracji pod ambasadą

Czytaj całość...
List otwarty do Narodu Rosyjskiego za pośrednictwem Jego Ekscelencji Ambasadora Federacji Rosyjskiej

Niestety, polski rząd i opozycja prześcigają się wzajemnie w szerzeniu rusofobii, aby przypodobać się swoim mocodawcom. Polskie media w znamienitej większości nie są dziś w polskich rękach i również w żaden sposób nie odzwierciedlają nastrojów społecznych.

Czytaj całość...
Fotorelacja z manifestacji pod ambasadą

Czytaj całość...
Warszawa: Dzień Zwycięstwa... pod rosyjską ambasadą

Różne rzeczy się w Polsce działy, ale takiego Narodowego Święta Zwycięstwa i Wolności jeszcze nie było. Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) ogłosiło, że żołnierze nie wystąpią pod pomnikami a więc, że po blisko 70 latach od zakończenia II wojny światowej mamy do czynienia z faktycznym bojkotem tego święta przez Wojsko Polskie.

Czytaj całość...
Warszawa: Pobity organizator manifestacji pod ambasadą

Inicjatywa "Nie wojnie z Rosją" zaplanowała na dzień 9. maja demonstrację pod budynkiem ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie. W skład tej luźnej koalicji wchodzi kilka organizacji od neoslawistów po endeków. Obowiązek rejestracji organizacji zgromadzenia spoczywał na Obozie Wielkiej Polski (OWP).

Czytaj całość...
9 maja: Demonstracja pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie

Mamy przyjemność poinformować, że już jutro (09.05) na godz. 19-00  zaplanowana jest manifestacja inicjatywy "Nie wojnie z Rosją" pod ambasadą Rosji na ul. Belwederskiej 49 w Warszawie. Akcja odbędzie się pod hasłem: "Dzień Zwycięstwa jako dzień solidarności polsko-rosyjskiej".

Czytaj całość...
Precz z eurokomuną!

Dnia 1. maja 2014 r. w 10. rocznicę przekazania swej suwerenności w dyktat eurokołchozu przez otumaniony naród, narodowcy przeszli w protestacyjnym marszu. Pochód rozpoczął się o godz. 19. na rynku we Wrocławiu. Po uformowaniu kolumny oraz zapaleniu pochodni, ok. 150. osobów przeszło ulicami Wrocławia.

Czytaj całość...
Poświęcenie tablicy pamiątkowej Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu w Alwerni

Dnia 26. kwietnia 2014 r., w Klasztorze OO. Bernardynów w Alwerni odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Obozu Wielkiej Polski dzielnicy Małopolskiej.

Czytaj całość...
Oslo: Zebranie formacyjne Okręgu Norweskiego OWP

 Wraz z wiosną rozpoczął się czas spotkań formacyjnych Obozu Wielkiej Polski (OWP) zarówno w kraju jak i na emigracji. Wśród miejsc w jakich nasi działacze pozostają aktywni nie mogło zabraknąć stolicy Królestwa Norwegii. Spotkaniu przewodniczył kol. Paweł Stępień (Tromsø) - Prezes Okręgu.

Czytaj całość...
My Nowe Pokolenie !

Inspiracją do napisania tego tekstu jest obecny czas, obecna sytuacja Polski, obecne wybory do PE , wybory samorządowe i inne tego typu przypadki nawiedzające co jakiś czas Polskę. 

Narodowcy bojkotujący Wybory do Parlamentu Europejskiego stają przed wyzwaniami i zarzutami wobec siebie. Wyzwaniem, pokazania co proponują przeciwko zarzutom.

Czytaj całość...
Życzenia Wielkanocne

W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi publikujemy niniejszym życzenia okolicznościowe przygotowane przez Sąd Koleżeński Obozu Wielkiej Polski (OWP).  Zatem w imieniu OWP wszystkich działaczy i sympatyków pozdrawiają: kol. Seweryn Bosek (przewodniczący), kol. Mariusz Jakubowski oraz kol. Anna Holocher.

Czytaj całość...
Budowa Stanów Zjednoczonych Europy przez Niemcy hitlerowskie

Rozpętanie II wojny światowej przez ekspansywną politykę niemiecką miało głównie na celu nie tyle rewizje ustaleń traktatu wersalskiego, powrót do wcześniejszego stanu terytorialnego z 1914 roku lecz budowę całkowicie nowego porządku europejskiego tak pod względem terytorialnym jak i polityczno-ideologiczno-światopoglądowym, podporządkowanie sobie ,, rasowo słabszych” i mniej ,,wartościowych narodów” europejskich, zmianę podobnie jak to ma miejsce dzisiaj stosunków własnościowych powstałych w Europie po 1918 roku, budowę germańskiego państwa narodu niemieckiego, 1000 letniej Rzeszy, Wielkiego Obszaru Gospodarczego, Stanów Zjednoczonych Europy na czele z Niemcami.

Czytaj całość...
Narodowy Radykał" nr 2 (14) / 2014 z dodatkiem "Awangarda Krakowska
Mamy przyjemność poinformować, iż ukazał się nowy numer pisma redagowanego przez Wydział Narodowo Radykalny Obozu Wielkiej Polski - „Narodowy Radykał”. Po raz pierwszy "NR" został wzbogacony lokalnym dodatkiem "Awangarda Krakowska". Tradycyjnie wskazany numer jest również dostępny w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania tutaj
Czytaj całość...
UE to finansowa apokalipsa

Jeśli ktoś miał cień wątpliwości co do natury Unii Europejskiej, to może już teraz z czystym sumieniem pozbyć się wszelkich złudzeń. Unia Europejska to nic innego jak zinstytucjonalizowane i zalegalizowane marnotrawstwo grosza publicznego na apokaliptyczną skalę.

Czytaj całość...
Nowy numer Awangardy

Informujemy, iż ukazał się nowy numer naszego pisma - Nowa Awangarda, numer 1. Dostępna na zamówienie w wersji wydrukowanej broszurki. Zamówienia można składać na emaila Dostępna także w wersji elektronicznej (.pdf) do pobrania tutaj

Czytaj całość...
Niewola ekonomiczna to społeczeństwo folwarczne

Zbrodniczy charakter systemu biurokratyczno-fiskalnego w Polsce nie polega na tym, że “nie ma pracy”. To dopiero początek dramatu. Prawdziwie dewastujące są dla indywiduum  i dla społeczeństwa pozaekonomiczne konsekwencje chronicznego i strukturalnego bezrobocia.

Czytaj całość...
I Spotkanie Organizacyjno - Integracyjne OWP w Krakowie

 

Dnia 3. marca 2014 r. w Krakowie z inicjatywy Oddziału krakowskiego Obozu Wielkiej Polski z Kazimierzem Juszczykiem na czele doszło do spotkania członków Obozu Wielkiej Polski z regionu krakowskiego oraz przedstawiciela Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość ( WiN) Okręg Małopolski kol. Jana Bruno.

Czytaj całość...
Warszawa: Obchody ku czci Żołnierzy Wyklętych

 

Okręg Warszawski Obozu Wielkiej Polski (OWP) na czele z kol. Zbigniewem Bilskim wziął udział w uroczystościach na ul. Namysłowskiej 6, czyli na miejscu dawnego więzienia śledczego "Toledo". Po samym budynku pozostał już tylko mur i pomnik poświęcony ofiarom represji.

Czytaj całość...
Zamość pamięta o Żołnierzach Niezłomnych

Pierwszego marca w samo południe odbyła się w Zamościu uroczystość ku czci Żołnierzy Niezłomnych, którzy w latach 1945-54 ('56) brali udział w walce z polskimi i żydowskimi komunistami z UB i innych formacji.
Zdjęcie zostało wykonane przy katowni UB w Zamościu na ul. Kolegiackiej. W tej katowni, był również torturowany w 1950 roku stryj naszego kol. Arkadiusza Łygasa (OWP Zamość) - Wacław Łygas, ps. Sikora z zrzeszenia WIN.

Pod katownią UB złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz. W uroczystościach również uczestniczyli weterani AK.

OWP Okręg Zamojski

Szlakami oddziału "Burza" Mieczysława Wądolnego

 

Historia 80. osobowego oddziału podległemu Armii Polskiej w Kraju ‘’Burza‘’ pod dowództwem Mieczysława Wądolnego pseudonim ‘’ Mściciel ‘’ która zaczyna się w powiecie wadowickim i myślenickim sięgając okolic Krakowa jak i samego Krakowa.

Czytaj całość...
Warszawa: Przeszedł czwarty marsz na rzecz serbskiego Kosowa

 

W sobotę 15. lutego odbył się kolejny marsz, którego motywem przewodnim było poparcie dla serbskiego Kosowa. O godzinie 17:00 przy zbiegu ulic Królewskiej i Marszałkowskiej zebrało się kilkaset osób. W marszu wzięli udział Serbowie mieszkający w Polsce oraz z "Serbskiej Akcji", Włosi z "Europejskiego Frontu Solidarności dla Kosowa", Autonomiczni Nacjonaliści, Działacze NOP, MW, OSN, Niklota oraz kibice i ludzie niezrzeszeni. Na demonstracji stawili się oczywiście członkowie i sympatycy Obozu Wielkiej Polski (OWP).

Czytaj całość...
Warszawa: Ostatnia droga Bohdana Poręby

 

Dnia 7. lutego w Katedrze Praskiej Św. Floriana o godzinie 12:00 odbył się pogrzeb wybitnego polskiego reżysera Bohdana Poręby.

Bohdana Poręby żadnemu patriocie nie trzeba przedstawiać, jego film "Hubal" doskonale wszyscy znamy. Polsce był oddany do swojego ostatniego dnia, do ostatniego dnia walczył z przekłamywaniem historii.

Czytaj całość...
Informacja na temat pogrzebu kol. Bohdana Poręby

Pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w katedrze warszawsko-praskiej pw Św. Floriana w piątek (7 lutego) o godz.12.00. Mamy nadzieje, że powyższa infomacja jest ostateczną. Niestety, sytuacja jest nadal niejasna co do pochówku kol. Poręby.

Czytaj całość...
Łabunie: Pogrzeb Jana Kapłona

 

Pierwszego lutego w podzamojskich Łabuniach odprawiona została Msza Św. za duszę ś.p. Jana Kapłona.  Następnie procesja pogrzebowa przeszła na pobliski cmentarz komunalny gdzie miało miejsce nabożeństwo pobrzebowe. W ceremonii uczestniczyła rodzina zmarłego jak również delegacja zamojskiego Obozu Wielkiej Polski (OWP) na czele z kol. Arkadiuszem Łygasem.

Czytaj całość...
Niejasności w sprawie pogrzebu kol. Bohdana Poręby

Już drugi tydzień zwłoki zmarłego 25. stycznia b. r. ś.p. Bohdana Poręby znajdują się w jednym z warszawskich prosektoriów. Przypominamy, reż. Bohdan Poręba zmarł nagle we własnym mieszkaniu na warszawskiej Pradze w towarzystwie znajomych (w tym zaprzyjaźnionego lekarza) oraz żony. Na dzień dzisiejszy wiemy nadal niewiele.

Czytaj całość...
Zbyszek, człowiek czynu do końca wierny swoim ideałom

Manifestacja 3 maja 1987 r. w katedrze na Wawelu jest jedną z jego kolejnych. Nie wie, że bezpieka chce zrobić z tego pokazówkę na całą Polskę...
Jest Msza św., potem on, współzałożyciel Niepodległego Ruchu Robotniczego, przemawia i na czele manifestacji schodzi ze Wzgórza Wawelskiego. Zasadzka pod Wawelem
- Widzę nagle, jak znany mi już z wcześniejszego tłumienia zamieszek milicjant Kazimierz L. przejmuje nasz transparent, potem już nic nie pamiętam... - milknie na wspomnienie tamtych chwil.

Czytaj całość...
Wrocław upamiętnił ofiary Powstania Styczniowego

 

Dnia 26 stycznia b r.  Oddział Wrocławski Obozu Wielkiej Polski (OWP) uczestniczył w obchodach 151. rocznicy Powstania Styczniowego, które rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w Kościele p.w. Bożego Ciała o godz. 13.15. Następnie wszyscy zgromadzeni tworząc kolumnę, przeszli w marszu ulicami Wrocławia na Plac Uniwersytecki, pod wmurowane okolicznościowe tablice upamiętniające poległych za Ojczyznę.

Czytaj całość...
Zmarł Jan Kapłon. Pogrzeb 1 lutego

 

Otrzymaliśmy kolejną bardzo smutną informację. Zmarł Jan Kapłon, ojciec naszego Kolegi Krzysztofa Kapłona (Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego Obozu Wielkiej Polski). Publikujemy zatem stosowny nekrolog jak również informujemy, iż pogrzeb odbędzie się 1-go lutego (sobota) o godz. 11.00 w Łabuniach (powiat zamojski) w tamtejszym kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika.

Czytaj całość...
Uwaga! Pogrzeb ś. p. Bohdana Poręby przełożony
Pogrzeb zmarłego 25 stycznia b.r.  reżysera Bohdana Poręby zorganizuje jednak państwo.  Wysoce zasłużony dla polskiej kinematografi nieżyjący już Wiceprezes OWP ds. kultury zostanie najprawdopodobniej właściwie doceniony. Wdowa po zmarłym reżyserze, Pani Lucyna Jakubiak-Poręba wystąpiła z wnioskiem do ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, p. Zdrojewskiego o zgodę na pochówek na Cmentarzu Powązkowskim.
Czytaj całość...
Pierwszy tegoroczny numer "Narodowego Radykała"! Zapraszamy do lektury!

"Czy gospodarka liberalna może być w Polsce narodowa? Jakim cudem, jeżeli zniszczono, rozkradziono lub sprzedano za bezcen każdy nasz wartościowy zakład, zaś polski kapitał nie istnieje, ponieważ banki w 90% są w obcych rękach? Banki - czyli siedliska kapitału. Na czym budować ten narodowy kapitalizm?

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 217 - 252 z 419
 
Imieniny
24 Marca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dzierżysława,
Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek,
Sewer, Sofroniusz,
Szymon
Do końca roku zostało 283 dni.
Sonda
Cytat
W polityce trzeba nie żałować wysiłku, trzeba wszystko zrobić, żeby się nie omylić. Bo omyłka często bywa zbrodnią.
Roman Dmowski
Gościmy
Aktualnie jest 131 gości online
Advertisement
Advertisement