Start
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10380997
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Tradycjonaliści popierają Obóz Wielkiej Polski

Dzisiaj zostało zawarte porozumienie o współpracy organizacyjnej pomiędzy Katolickim Instytutem Narodowo - Rojalistycznym CHRISTUS REX a OBOZEM WIELKIEJ POLSKI.

Czytaj całość...
Każdy Polak jest Serbem

"Kosovo Polje" to miejsce historycznej bitwy pomiędzy Serbami, a Turkami. "Kos" w języku serbskim oznacza to samo co w języku polskim, mianowicie kosa: ptaka, który gwiżdże; to właśnie w Kosowie zbierały się chmary tegoż ptactwa. Ta ziemia od wieków należała do Serbów i była chrześcijańska. Zamieszkiwali ją również muzułmanie - Słowianie, w szczególności Bośniacy, którzy w czasach panowania Imperium Ottomańskiego zostali nawróceni na islam.

Czytaj całość...
Pisać każdy może

Pamiętacie państwo piosenkę p.t. „Śpiewać Każdy Może” w mistrzowskim wykonaniu Jerzego Stuhra? Swego czasu krążyło nawet takie powiedzenie, że i owszem- każdy może śpiewać, ale już nie wszyscy mają wystarczająco mocne nerwy, by takiego, powiedzmy mocno amatorskiego, zawodzenia słuchać. Celne i uniwersalne to spostrzeżenie, znajduje zastosowanie także dla innych dziedzin życia.

Czytaj całość...
Polacy w Armii Noworosji

 

Na przekór antyrosyjskiej propagandzie jaką jest zalewana zachodnia Europa, coraz więcej ludzi otwiera oczy mówi "dosyć",  niektórzy z nich postanawiają dołączyć do noworosyjskich sił zbrojnych, aby z bronią w ręku bronić nie tylko Donbasu. Wierny odwiecznemu hasłu polskich bohaterów "za wolność waszą i naszą", Dariusz Lemański w sobote przybył do Doniecka.

Czytaj całość...
Obóz Wielkiej Polski w TVP Info, na temat obecności polskich wolontariuszy w Donbasie

 

Ponieważ nie należymy do tzw. koncesjonowanej opozycji mocno zdziwiła nas wzmianka na nasz temat w TVP Info. Oczywiście nie miała ona najmniejszego związku z manifestacjami jakie organizujemy czy też naszą działalnością. Tutaj naturalnie bez zmian.

Czytaj całość...
Nasz człowiek w Donbasie

 

Nie będę siedział w domu przed kompem, kiedy Zachód atakuje bliski mi kraj – mówi nasz człowiek w Donbasie.

Czytaj całość...
Sprzeciw wobec planów dot. militarnego wsparcia Kijowa pod Sejmem RP

 

W ubiegłą sobotę (4. października) mazowiecki Obóz Wielkiej Polski (OWP) zorganizował demonstracje w związku z doniesieniami prasowymi, które informowały o działaniach mających na celu udzielenie kijowskiej juncie wsparcia zbrojnego. Zdajemy sobie sprawę, iż dalsze pikietowanie pod ambasadą czy konsulatami Ukrainy na tym etapie przestaje być potrzebne więc na miejsce protestu wybraliśmy Sejm RP od strony ul. Wiejskiej.

Czytaj całość...
Manifestacje, których nie ma...

 

W kraju rośnie sprzeciw wobec ślepego popierania kijowskiej junty, zwłaszcza w kontekście ewentualnego wsparcia militarnego jakiego Polska miałaby udzielić „braciom” z Ukrainy. Nastroje tego typu są sprytnie tłumione. Nieprzychylne komentarze w sieci okrzyknięto tworem etatowych Putina, zaś wszelkiego rodzaju uliczne akcje pozostają niezauważone przez czołowe polskojęzyczne media. Chyba, że za ich organizacje odpowiadają środowiska koncesjonowanej opozycji...

Czytaj całość...
Mamy pieniądze

Ileż to razy dane było nam słyszeć o deficycie sektora finansów publicznych? Jak częstą wymówką polityków na brak odpowiedniego dofinansowania szkół czy szpitali jest rzekomy brak pieniędzy w kasie Państwa? Nie sposób zliczyć ilości tych kłamstw, które usprawiedliwiają fakt, że na wszystko w Polsce starcza pieniędzy (np. prawie milion złotych warszawskich podatników wydany na promocję homoseksualizmu), lecz nigdy na to, co jest nam faktycznie potrzebne.

Czytaj całość...
Do zobaczenia pod Sejmem RP! Już w sobotę!

Demonstracja antywojenna i antybanderowska pod Sejmem RP odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 04 października o godz. 16-00. Sprzeciw wobec popartej przez polskie władze decyzji o militarnym wsparciu Kijowa. Wciąż słyszymy głosy, że trzeba wysyłać listy protestacyjne do władz i pisać artykuły przeciwko banderowcom.

Czytaj całość...
Polska?

Polska? Czy już nie Polska? Odwieczne pytanie od czasów powstawania bytu państwowego za panowania Mieszka, poprzez zabory, I i II Wojnę Światową,żydokomunę po obecne czasy. Oczywiście, My jako Polacy, postrzegamy historię Polski na swój sposób, jedni dobrze inni krytycznie ale jedno mamy wspólne, kochamy poprawność polityczną.No nie wszyscy ale sondażowo można przyjąć że 50 % pełnoletnich Polaków kipi w zachwytach przy różnych wpajanych im bajkach i opowieściach bez końca.

Czytaj całość...
Narodowy Radykał nr 5 (18) 2014

Polityka narodowa jest systemem działań, mających na celu zachowanie i rozwój narodowego bytu. Zachowanie i rozwój narodowego bytu zależą od stanu wewnętrznego narodu i od jego położenia zewnętrznego. Stąd polityka narodowa dzieli się na wewnętrzną i zewnętrzną - Roman Dmowski.

Czytaj całość...
Jak to było z tym konsulatem w Doniecku?

 

Nie tak dawno media w Polsce grzmiały oburzeniem na zajęcie konsulatu w Doniecku przez DRL. Jak to się stało, że ta placówka w ogóle stała pusta? Rozkaz ewakuacji nadszedł po tym jak (podobno) podczas wiecu poparcia dla nowych władz kilka kamieni rzucono w stronę budynku. 

Czytaj całość...
Kolejne odważne wystąpienie pod Ambasadą Ukrainy

 

Obóz Wielkiej Polski (OWP) oraz sojusznicy na czele ze Związkiem Słowiańskim (ZS) oraz grupą Sławomira Zakrzewskiego nie odpuszczają. 19. września 2014r. odbyła się kolejna demonstracja pod ambasadą na Al. Szucha 7. Około 30 osób protestowało od godz 16-30 przez ponad godzinę.

Czytaj całość...
Manifestacja Nie wojnie z Rosją już jutro

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w naszej demonstracji pod Ambasadą Ukrainy na al. Szucha 7 w Warszawie, która odbędzie się 19 września (piątek) o godz. 16-15. Niestety, wobec zupełnej blokady informacyjnej w polskojęzycznych mediach jesteśmy zmuszeni po raz kolejny demonstrować na ulicy.

Czytaj całość...
Warszawa: Rezolucja złożona w Kancelarii Prezydenckiej

Delegacja warszawskiego Obozu Wielkiej Polski (OWP) na czele z kol. Jackiem Mędrzyckim złożyła dziś o godz. 13.00 w kancelarii Prezydenta RP rezolucje ze zgromadzenia z dnia 06.09.2014 r. Wraz z dokumentem złożono pismo przewodnie jak również przeszło 50 podpisów uczestników ostatniego wiecu.

Czytaj całość...
Ta niedobra Rosja

Ci, którzy mnie znają to wiedzą, a tym co nie znają powiem, że jestem człowiekiem z natury spokojnym i cierpliwym. Czytając na przykład doniesienia medialne z Ukrainy, potrafię przez długi czas milczeć zagryzając wargi, choć wszystko się we mnie gotuje, gdy czytam farmazony publikowane przez różne, zdawało by się poważne, a co więcej uważające się za bezstronne i niezależne pisma.

Czytaj całość...
Pełzająca Plaga LGBT

Dnia 9. sierpnia 2014 roku, w krakowskim Grand Hotelu doszło do „wiekopomnego” wydarzenia. Otóż jak radośnie donosi wszystkim szeroko znana z obiektywizmu i rzetelności gazeta, dwóch pederastów urządziło sobie tamże przyjęcie weselne. Co prawda wyraz „ślub” użyty w nagłówku rzeczonego artykułu może nieco zmylić czytelników, gdyż w  Polsce póki co (i oby tak zostało), tak zwane pary homoseksualne związku małżeńskiego zawrzeć nie mogą, ale kto by tam czepiał się takich szczegółów.

Czytaj całość...
Warszawa, Kraków, Lublin: Ogólnopolska akcja poparcia dla południowego-wschodu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Obóz Wielkiej Polski (OWP) zorganizował 6. września demonstracje pod placówkami dyplomatycznymi Ukrainy w całym kraju. W akcjach udział wzięło ponad 100 osób co jest jak na razie największym tego typu wydarzeniem w Polsce.

Czytaj całość...
Rezolucja zgromadzenia dnia 06.09.2014r.

 

My, Polacy nie chcemy być mięsem armatnim dla amerykańskich bankierów. Jesteśmy przeciwni jakiemukolwiek udziałowi Wojska Polskiego w jakichkolwiek działaniach NATO na Ukrainie. Ani jeden polski żołnierz nie powinien przekraczać polsko-ukraińskiej granicy.

Czytaj całość...
Wspomóż działalność OWP

Obóz Wielkiej Polski aktywnie kontynuuje ideę Narodowej Demokracji. Wydajemy drukiem od dekady własną gazetkę Awangarda, ulotki i inne materiały. Obecnie przeprowadzamy manifestacje w róznych miastach pod ambasadami i konsulatami Ukrainy, jako protest przeciwko juncie kijowskiej i podzeganiu do wojny. Pikiety zawsze wiązą się z kosztami. Prosimy o wsparcie finansowe naszej dalszej działalności.

Czytaj całość...
6. września: Ogólnopolska Akcja Protestacyjna pod placówkami dyplomatycznymi Ukrainy

W związku z skandaliczną postawą polskojęzycznych władz i w obliczu niezwykle niebezpiecznej sytuacji międzynarodowej jako świadomi obywatele skupieni wokół Inicjatywy „Nie wojnie z Rosją” pragniemy wyrazić swoje stanowisko publicznie. Będzie ku temu okazja już w najbliższą sobotę tj. 6 września. Zaplanowane zostały protesty w Warszawie, Krakowie i Lublinie.

Czytaj całość...
Hipokryzja "zachodu" krwią pisana

Sytuacja na Ukrainie staje się coraz bardziej groteskowa. Światowe media prześcigają się w manipulowaniu faktami, tudzież przemilczaniem tych niewygodnych. Można się zastanawiać, jak to możliwe aby pozostała bez echa fundamentalna informacja, iż według prawa międzynarodowego Ukraina nie ma zatwierdzonych granic. To stanowisko Sekretarza Generalnego ONZ, wygłoszone 7. kwietnia 2014r.

Czytaj całość...
Kulisy wybuchu wojny

 W roku 2014 w Europie obchodzimy kilka ważnych rocznic historycznych: 100-ną rocznice wybuch I wojny światowej, 95-tą   konferencji wersalskiej- podpisania traktatu, sankcjonującego klęskę Niemiec  w I wojnie światowej, powstanie nowych państw w Europie oraz 75-tą rocznicę napaści III Rzeszy niemieckiej na Polskę, początku II wojny światowej.

Czytaj całość...
Warszawa: 150. rocznica urodzin Romana Dmowskiego

 

W związku z okrągła rocznicą urodzin przywódcy Narodowej Demokracji jaką obchodziliśmy 9 sierpnia b.r.  zarówno w Warszawie jak też w całym kraju odbywały się uroczystości okolicznościowe.

Czytaj całość...
Warszawa: Zwolennicy Noworosji przeważyli

 

Na słynnej Alei Szucha, na której niegdyś  znajdowała się siedziba okrytego ponurą sławą Gestapo dziś nieopodal znajduje się Ambasada Ukrainy. Tam też Fundacja Otwarty Dialog przeprowadzała swoją manifestację na której m.in. prowadzone są zbiórki pieniędzy na tak podstawowe artykuły pierwszej pomocy jak np. kamizelki kuloodporne dla działaczy Prawego Sektora.

Czytaj całość...
Narodowy Radykał nr 4 (17) 2014

Biuletyn okolicznościowy przygotowany przez małopolską Dzielnice Obozu Wielkiej Polski dotyczący 80. osobowego oddziału podległemu Armii Polskiej w Kraju "Burza" pod dowództwem Mieczysława Wądolnego pseudonim "Mściciel", Który zaczyna się w powiecie wadowickim i myślenickim sięgając okolic Krakowa jak i samego Krakowa.

Czytaj całość...
Na Marszu Powstania Warszawskiego - stanowisko i relacja

 

Obóz Wielkiej Polski (OWP) pozostaje na stanowisku, że Powstanie Warszawskie było błędem. Spowodowało niesłychaną rzeź mieszkańców stolicy, straty jakie nie w sposób oszacować. Ocena ta jest całkowicie zgodna z tradycją Obozu Narodowego i tożsama ze stanowiskiem m. in. Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ). Jednak jednocześnie uważamy, że najważniejsza dziś pozostaje pamięć o poległych tam Rodakach.

Czytaj całość...
Obchody 150. Rocznicy urodzin Romana Dmowskiego

Mamy zaszczyt poinformować, że dnia 10 sierpnia 2014r. o godz. 7.30 w Katedrze Warszawsko – Praskiej pod wezwaniem św. Floriana odbędzie się Msza św. za duszę ś. p. Romana Dmowskiego. Nabożeństwo odprawi ks. Prałat Józef Roman Maj.

Czytaj całość...
Lublin: Pierwsza akcja Dzielnicy Lubelskiej OWP. Tematem 70. rocznica Powstania Warszawskiego

 

1-go sierpnia b.r. czyli 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, uznaliśmy za dobrą okazję by wypromować Obóz Wielkiej Polski w Lublinie. Oddaliśmy hołd poległym powstańcom, pojawiliśmy się jak na razie w skromnym składzie 2 osób - kol. Daniel Sycha i kol. Krzysztof Bożek.

Czytaj całość...
Ludność cywilna, a powstanie

 

Mimo upływu wielu lat, wspomnienia o bohaterstwie i poświęceniu powstańców są nadal w świadomości społecznej żywe. O wiele mniej się natomiast mówi o cierpieniach, stratach biologicznych i materialnych, zaangażowaniu w powstanie ludności cywilnej.

Czytaj całość...
Droga do decyzji i wydania rozkazu w sprawie powstania warszawskiego

 Pierwszy kompleksowy plan walk zbrojnych z okupantem niemieckim zwany ,,powstaniem powszechnym” zakładał ich podjęcie przy ścisłym współdziałaniu z aliantami zachodnimi w warunkach korzystnych, w końcowej fazie wojny, w sytuacji całkowitego załamania i rozkładu III Rzeszy oraz armii niemieckiej.

Czytaj całość...
Plany powstań w okupowanej Polsce - ustalenia - stosunek aliantów

 

Jeszcze do połowy 1943 roku polskie ośrodki kierownicze w kraju i na emigracji nie były do końca przekonane przez kogo Polska będzie wyzwalana spod okupacji niemieckiej, czy przez aliantów zachodnich, czy przez wojska radzieckie. W pierwszych latach wojny sądzono, że o przyszłych losach Polski zadecydują działania militarne aliantów zachodnich, z którymi zsynchronizować zamierzano wspierające ich krótkotrwałe powstanie powszechne na całym terytorium państwa polskiego, ale rozpoczęte dopiero juz w momencie ostatecznej klęski Niemiec, w okresie ich dobijania.

Czytaj całość...
Pierwsza rocznica śmierci Roberta Larkowskiego - biuletyn okolicznosciowy

Dziś w pierwszą rocznicę śmierci naszego kolegi - Roberta Larkowskiego (1966-2013) prezentujemy okazjonalny biuletyn poświęcony jego osobie. Robert Larkowski był Wiceprezesem Obozu Wielkiej Polski (OWP) ds. ideologicznych. Pozostanie w naszej pamięci na zawsze! Cześć Jemu i chwała!

Czytaj całość...
Warszawa: Obchody 71. rocznicy "Krwawej Niedzieli" na Wołyniu

 

Dzięki inicjatywie Kresowego Serwisu Informacyjnego oraz Radu Katyńskiego 11 lipca o godz. 20.00 na Skwerze Wołyńskim zebrała się pokaźna grupa warszawiaków. Nie mogło zabraknąć narodowców z warszawskiego Obozu Wielkiej Polski (OWP). Zebrani oddali hołd okrutnie pomordowanym przez OUN-UPA.

Czytaj całość...
O trzech generałach, którzy doprowadzili do Powstania Warszawskiego

 

(70-ta rocznica powstania warszawskiego)

Powstanie Warszawskie jako przejaw braku poczucia odpowiedzialności, rzetelnego, realnego rozeznania sytuacji międzynarodowej oraz militarnej na przedpolach Warszawy, a także nieudana, nieszczęśliwa demonstracja polityczno-militarna, doprowadzi w konsekwencji do jednej z największych tragedii w dziejach Polski. Już wcześniej pojawiło się wiele opinii , że należymy do grupy narodów, w których podejmuje się wyjątkowo dużo szkodliwych i błędnych decyzji na różnych poziomach władzy. Nasze dzieje często również po czasy obecne naszpikowane są tragicznymi, szkodliwymi decyzjami. Jednakże do zawężonej świadomości historyczno-politycznej polskiego społeczeństwa prawda o tym na ogół rzadko dociera.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 181 - 216 z 419
 
Imieniny
28 Marca 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aniela, Antoni, Jan,
Krzesisław, Sykstus
Do końca roku zostało 279 dni.
Sonda
Cytat
Żydzi przejmują główne gazety amerykańskie, jedna po drugiej.
Sir Cecil Spring-Rice Brytyjski polityk XXw.
Gościmy
Aktualnie jest 26 gości online
Advertisement
Advertisement