Start
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10361755
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Pomnik ofiar głodu czy pomnik głupoty polityków?

 

Dnia 22 stycznia 2015r. w Lublinie, w obecności przedstawicieli dyplomatycznych Ukrainy oraz władz miasta i fundatorów odsłonięto pomnik ofiar głodu na Ukrainie w latach 1932-1933. Jak relacjonował Dziennik Wschodni, pomnik odsłonięto w obecności ambasadora Ukrainy, Andrija Deszczycy.

Czytaj całość...
Warszawa: Obóz Wielkiej Polski Ofiarom żydokomuny

 

Dnia 28 lutego o godz. 15.00 pod Więzieniem Karno-Śledczym nr III przy ul. Namysłowskiej 6 rozpoczęły się już coroczne obchody uczczenia pamięci pomordowanych. Po słynnym „Toledo” pozostał już tylko pień drzewa przy którym znajduje się Pomnik ku Czci Pomordowanych w Praskich Więzieniach Żołnierzach Podziemia Niepodległościowego.

Czytaj całość...
Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kielcach

 

W dniu 27 lutego, przedstawiciele Dzielnicy Lubelskiej OWP uczestniczyliśmy w Marszu Żołnierzy Wyklętych w Kielcach, organizowanym przez Trzecią Drogę i świętokrzyski ONR. Marsz rozpoczął się na skwerze Żeromskiego o godzinie 18.00

Czytaj całość...
Pamięci Żołnierzom Wyklętym - oddział Burza

1 marca to dzień gdzie chylimy czoła przed tymi, którzy nie złożyli broni po roku 1945 mając cichą nadzieję że sojusznicy ( którzy sprzedali PolskęStalinowi ) przybędą nam na ratunek a zwłaszcza, że będą to oddziały polskie działające na zachodzie.

Na zdjęciu: Mieczysław Wądolny ps. ‘’Mściciel’’

Czytaj całość...
Pożegnanie ostatniego Hubalczyka - ppłk. Romualda "Romana" Rodziewicza

 

24  października 2014 roku Północną Anglię i Polskę obiegła wiadomość o śmierci niezwykłej osoby – Romualda „Romana” Rodziewicza, który należał do grona „najwierniejszych z wiernych” legendarnego majora „Hubala.”

Czytaj całość...
Droga Odnowy dla Polski. (Nowe Państwo)

Szary człowiek, wstając rano budzi się w Polsce obdartej z suwerenności. Czy zdaje sobie sprawę z tego ?!

Wstając jak każdego dnia jest obywatelem Unii Europejskiej, strzeżony przez NATO. Granice są otwarte, praca czeka na zachodzie. Czego chcieć więcej ?! Suwerenność, narodowość, komu to potrzebne ?!

Czytaj całość...
Świadectwo z zajścia w Muzeum Auschwitz-Birkenau

 

Szanowny Dyrektorze Muzeum Auschwitz, Panie Piotrze Cywiński.
Napisałam do Pana to świadectwo w języku polskim i angielskim, będąc bardzo poruszona sytuacją z jaką się spotkałam podczas zwiedzania Muzeum, a przecież wcześniej miejscem kaźni, mordu i cmentarzem wielu Narodów.

Czytaj całość...
Romuald "Roman" Rodziewicz - Ostatni Hubalczyk

Na niedzielę 18 stycznia 2015 roku przypadła 102. Rocznica Urodzin Ostatniego Hubalczyka ppłk Romualda „Romana’’ Rodziewicza, więznia KL Auschwitz nr obozowy 165642 (ur. 18 stycznia 1913 w Ławskim Brodzie na Wileńszczyźnie, zm. 24 października 2014r. w Huddersfield w Płn. Anglii)

Czytaj całość...
Drugi numer Magazynu Polonijnego

Obóz Wielkiej Polski pragnie z przyjemnością oddać w ręce czytelników drugi numer Magazynu Polonijnego. Pomysł stworzenia tego typu miesięcznika narodził się jesienią, a debiut pierwszego numeru przypadł na 1. stycznia tego roku.

Czytaj całość...
Narodowy Radykał nr 1 (20) 2015

W najnowszym numerze między innymi :

''Próby naprawy komunizmu w latach 1968 to silna reakcja odłamu antysyjonistycznego w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Do przymusowych emigracji z Polski osób pochodzenia żydowskiego zmuszono 15-20 tys. osób. Według takich osób jak Michnik, Szlajfera, Seweryna Blumsztajna, Jana Lityńskiego, Modzelewskiego i Kuronia wypadki 1968 roku miały jednak co najmniej jeden pozytywny aspekt ; zmienili świadomość znaczącej części młodej inteligencji polskiej pochodzenia żydowskiego, która po roku 1989 zaczęła tworzyć zręby Solidarności....''

Czytaj całość...
Śląskie nastroje

Społeczeństwo na Śląsku nie jest tak jednomyślne i solidarne w sprawie przyszłości górnictwa, jak mogłoby się wydawać osobom spoza naszego regionu. Choć w mediach można ujrzeć obraz strajkujących Ślązaków, którzy jak jeden mąż krytykują pomysły rządowe co do zamykania kopalń, to jednak obraz nie jest tak czarno – biały. Do takich uproszczeń i kreowania sztucznej rzeczywistości media zdążyły nas zresztą przyzwyczaić.

Czytaj całość...
"Jestem Polakiem" wznowione. Numer 1/15

 

Informujemy, że w dniu 15.01.2015 roku powstał Oddział OWP Gliwice, a pismo „Jestem Polakiem” staje się biuletynem informacyjnym Dzielnicy Śląskiej RCR oraz OWP.

Czytaj całość...
Gliwice: OWP popiera protesty górnicze na Śląsku

 

Na Śląsku nasilają się protesty uliczne oraz strajki przeciwko likwidacji kopalń przez tzw. rząd podległy dyrektywom Unii Europejskiej. Pomimo niedokończonych rozmów ze związkowcami, w nocy z 15 na 16 stycznia koalicja PO-PSL przegłosowała w Sejmie nowelizację ustawy węglowej dotyczącą Kompanii Węglowej (czytaj: przegłosowano ustawę o likwidacji kopalń).

Czytaj całość...
Baerum: Naczelny "Co? Gdzie? Kiedy?" w OWP. Wstępują kolejne osoby. Rekrutacja trwa!

 

Redaktor naczelny “Co? Gdzie? Kiedy? Asker Bærum” kol. Jan Wsół po kilku miesiącach współpracy z Obozem Wielkiej Polski (OWP) zdecydował się zostać oficjalnie działaczem naszej Organizacji.

Czytaj całość...
70. rocznica uratowania narodu polskiego przed zagładą

W 2014 obchodzono dwie  rocznice -70-lecie powstania warszawskiego oraz 25-lecie przemian w Polsce- uhonorowanych uroczystościami. W obecnym roku 2015 mamy o wiele ważniejsze rocznice związane z uratowaniem narodu polskiego przed nadciągającą zagładą oraz powrotem Polski po latach  na swoje stare ziemie piastowskie.

Czytaj całość...
Roman Dmowski a relacje polsko-rosyjskie

Z okazji 76-tej rocznicy śmierci jednego z najwybitniejszych polskich ideologów politycznych, warto przyjrzeć się, jak w istocie na stosunki polsko-rosyjskie zapatrywał się Roman Dmowski.

Jedni uważają go za rusofila lub przynajmniej umiarkowanego panslawistę.Drudzy twierdzą, że z rusofilią Dmowski nie miał nic wspólnego a Rosję podczas I wojny światowej zalecał popierać z przyczyn wyłącznie antyniemieckich. Gdzie więc leży prawda?

Czytaj całość...
Premierowy numer Magazynu Polonijnego

 

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż stowarzyszenie OWP rozpoczyna Nowy Rok z nowym, stałym projektem - Magazynem Polonijnym. Z założenia będzie to miesięcznik.

Czytaj całość...
Awangarda nr 3/2014

Miło nam poinformować, iż wydaliśmy drukiem najnowszy numer naszego pisma Awangarda 3/2014. W numerze m.in.: "Czy Radosław Sikorski popełnia błąd Becka?", "Nur für Deutsche po żydowsku", "Polskie drogi...", "Pragmatyzm Romana Dmowskiego", "Stalinowskie korzenie KORu, SLD i UW" i inne. Zapraszamy do lektury.

Czytaj całość...
Persona non grata w Lublinie

 

Dnia 18. grudnia 2014r., w drugi dzień wizyty w Polsce prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko udał się do Lublina. Przed przyjazdem, śledziliśmy doniesienia medialne na temat tej wizyty w Polsce. Zdawkowo wspomniano o protestach w Warszawie, które zorganizowaliśmy wraz z Kresowiakami.

Czytaj całość...
Persona non grata w Warszawie

 

Dnia 17. grudnia 2014r. rozpoczęła się dwudniowa wizyta prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki w Polsce. Pierwszego dnia wizyty zaplanowane zostało m.in. przemówienie w polskim parlamencie. Toteż Obóz Wielkiej Polski zorganizował pikietę przed główną bramą Sejmu, aby w odpowiedni sposób „przywitać” P. Poroszenkę.

Czytaj całość...
Wszczęto dochodzenie przeciwko Polakowi walczącemu w Donbasie

 

Moskwa, 8 grudnia, РИА Новости: polskie władze rozpoczęły postępowanie sądowe, przeciwko obywatelowi Polski, walczącemu po stronie milicji w Donbasie.
Jak donosi polska gazeta Rzeczpospolita, prokuratora w  Bielsko- Białej potwierdziła wszczęcie, na ich wniosek, przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW),  dochodzenia wobec Polaka, który nie będąc upoważnionym przez stosowne organy, walczy w Donbasie po stronie separatystów.

Czytaj całość...
"Lepiej obudzić się z ręką w nocniku..."

Można by powiedzieć że udało się systemowi wmówić że lepiej nie będzie, bo taki stan rzeczy jest jaki jest i cywilizacyjnie odstajemy od reszty Unii europejskiej. Oczywiście pogląd owy jest naszą główną filozofiązwalania niepowodzeń na wszystkich wokół siebie.

Czytaj całość...
Jest już dostępny NR nr. 19/2014

Jest już nowy numer Narodowego Radykała. Między innymi w numerze:
''Pieniądze jako narzędzie wojen i dominacji politycznej, z ich lichwiarskim bandytyzmem, nie były wynalazkiem ani XV czy XVII wieku. Wpływ Lichwy na politykę światową datuje się od czasu pojawienia się pieniądza i procentu od pożyczek oraz banków prywatnych. Pieniądz wywierał zakulisowe wpływy już na władców Babilonii, sześć tysięcy lat wcześniej, o czym pisał A. Dauphin-Meunier w książce „Histoirie de la Banque”. ''

Czytaj całość...
Relacja z Marszu Niepodległości

 

Tradycyjnie delegacja Obozu Wielkiej Polski uczestniczyła w tegorocznym Marszu Niepodległości. Pierwsi działacze przybyli już 10 listopada. Zbiórka 11 listopada miała miejsce w biurze OWP w Warszawie, skąd delegacja, wraz z transparentami, udała się na rondo im. Romana Dmowskiego – skąd wyruszał Marsz Niepodległości. Dało sięzaobserwować mniejszą frekwencję niż było to w latach ubiegłych.

Czytaj całość...
Obóz Wielkiej Polski w Krakowie 11 listopada 2014r.

 

Zjawiając się na Manifestacji Niepodległościowej organizowanej przez krakowską Falangę,dzielnica Małopolska OWP miała nadzieję uczestniczyć w nacjonalistycznym wiecu niepodległościowym.

Czytaj całość...
Marsz Niepodległości okiem działacza OWP

Jak co roku, w dniu 11 listopada Obóz Wielkiej Polski wziął udział w Marszu Niepodległości. Chociaż mam wiele zastrzeżeń co do charakteru Marszu oraz działań organizatorów, to jednak święto niepodległości upamiętnić trzeba. Organizator Marszu, czyli Ruch Narodowy, jak zwykle wszystko przedstawił na swoją modłę, co bardziej niewygodne fakty zamiatając pod dywan. Tymczasem moje przemyślenia i obserwacje zasadniczo różnią się od tego, jak wydarzenia w Warszawie przedstawiają media i Ruch Narodowy.

Czytaj całość...
Biuro Prasowe OWP: Kandydaci OWP w wyborach do sejmiku mazowieckiego

Mamy zaszczyt przedstawić naszych kandydatów, którzy wystartują z list Związku Słowiańskiego (ZS) w związku z zawartym porozumieniem.

Czytaj całość...
Oslo: Przedstawiciel OWP oddał hołd polskim lotnikom

 

W dzień Wszystkich Świętych w imieniu Okręgu Norweskiego Obozu Wielkiej Polski na cmentarz w Oslo Vestre Gravlund udał się kol. Paweł Stępień.  Na nekropolii pochowanych jest 10. polskich lotników (cichociemnych którzy zgineli w katastrofie lotniczej kolo Egersund) i 24. obywateli polskich, którzy zginęli w Norwegii podczas wojny. Aktywista OWP w Norwegi zapalił znicz i  złożył kwiaty oraz po krótkiej modlitwie oddał hołd poległym.

Czytaj całość...
Spóźniona manifestacja antybanderowska w Lublinie

 

5 dni po ogólnopolskiej akcji manifestacji pod placówkami dyplomatycznymi Ukrainy potępiających gloryfikowanie UPA, odbyła się podobna pikieta w Lublinie. Zorganizował ją lubelski Ruch Narodowy. Dzielnica Lubelska Obozu Wielkiej Polski również włączyła siędo tego wydarzenia, aczkolwiek nie z sympatii do Ruchu Narodowego, ale z uwagi na słuszny cel manifestacji.

Czytaj całość...
Karawana jedzie dalej

 

Wybory parlamentarne w Polsce zbliżają się wielkimi krokami. I jak zawsze w takich sytuacjach, wędzenie kiełbasy wyborczej przez główne partie polityczne, nabiera rozpędu. I nie dzieje się tak bez przyczyny; wszak jak słusznie swego czasu zauważył w rozmowie z Robertem Winnickim red. Piotr Kraśko, choć scena polityczna w naszym kraju jest zabetonowana, to przecież Polacy mają wybór, pomiędzy PO, PiS, SLD etc. etc. Ta głęboka myśl powala na kolana.

Czytaj całość...
Kraków. Manifestacja poparcia dla Kary Śmierci w Polsce

 

Ile znaczy sprawiedliwość w Polsce można było się przekonać po wyroku pijanego i naćpanego kierowcy który zabił sześć osób. Za każdąz osób dostał dwa lata pozbawienia wolności, czyli 12 i pół roku więzienia.

Czytaj całość...
Polska: W całym kraju antybanderowskie protesty. Niestety z wyborami w tle.

 

Dnia 23 października 2014r. o godz. 17-00 na terenie całej Polski odbywały się manifestacje przeciwstawiające się gloryfikacji OUN-UPA przez obecne władze w Kijowie. Organizatorami protestów byli: prof. Bogusław Paź (Wrocław), Andrzej Łukawski (Warszawa) oraz ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski (Kraków).

Czytaj całość...
Lublin: Ogólnopolska akcja przeciw OUN-UPA zbojkotowana

 

W dniu 23 października miała odbyć się ogólnopolska manifestacja potępiająca gloryfikowanie UPA przez władze Ukrainy. Pikiety miały odbyć się wszędzie tam, gdzie znajdują się ukraińskie placówki dyplomatyczne. W większości miast akcje przebiegły sprawnie. Na tym tle Lublin wypadł jako anomalia.

Czytaj całość...
Lublin: Daniel Sycha nokautuje Zychowicza

Dnia 22.10.2014r. podczas spotkania autorskiego z Piotrem Zychowiczem na KUL-u w Lublinie przedstawiciel miejscowych struktur OWP oraz redaktor "Kroniki Narodowej" Daniel Sycha wystąpił z dość istotnym pytaniem.

Czytaj całość...
Naród do samorządów

Już wkrótce czekają nas wybory samorządowe. Jest to jedyna szansa na to, by wybrać osoby nam znane i uczciwe do współdecydowania o sprawach istotnych, czego nie można powiedzieć o zamkniętych dla osób spoza układu wyborach parlamentarnych i prezydenckich.

Czytaj całość...
Matrix Nowej prawicy

Po ostatnich wyborach do parlamentu Europejskiego w których Kongres Nowej Prawicy, przy zabójczej frekwencji 22.7%, uzyskał 7.2% poparcia, zdobywając tym samym 4 mandaty, zrobiło się wokół tego ugrupowania niejakie zamieszanie. Pospiesznie odtrąbiony w mediach sukces KNP jest moim skromnym zdaniem wspięciem się na wyżyny sławy, jeżeli wręcz nie szczytem możliwości partii Janusza K. Mikke. Ale nie o tym chcę tu dzisiaj napisać.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 145 - 180 z 419
 
Imieniny
24 Marca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dzierżysława,
Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek,
Sewer, Sofroniusz,
Szymon
Do końca roku zostało 283 dni.
Sonda
Cytat
W czasach powszechnego fałszu, mówienie prawdy jest rewolucyjnym aktem.
George Orwell
Gościmy
Aktualnie jest 134 gości online
Advertisement
Advertisement