Start
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10381002
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Festiwal Orle Gniazdo 2015

 

Dnia 10 lipca 2015r. jak co roku odbył się w małej miejscowości Kępa w województwie łódzkim Festiwal Orle Gniazdo. Na miejscu organizatorzy postarali się o ogromny namiot koncertowy oraz pole namiotowe na nocleg.

Czytaj całość...
Przeciwko soc-liberalnemu kapitalizmowi

W II rocznice tragicznej śmierci ! Cześć i Chwała ! cz. I

Powstałe po 1989 roku nowe warunki społeczno-polityczne, przyniosły wiele chaosu w prawidłowym ocenianiu pojęć, doktryn i idei. My, nacjonaliści, wyznawcy narodowo-radykalnych poglądów na świat, musimy zająć zdecydowaną pozycję w obecnym konflikcie sił ducha i triumfującego materializmu.

Czytaj całość...
Warszawa: obchody 72. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu

 

Dnia 11 lipca 2015 r. delegacja OWP Dzielnicy Mazowieckiej, wzięła udział w warszawskich obchodach 72. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu. W marszu wzięło udział ponad 300 osób reprezentujących rożne środowiska narodowe.

Czytaj całość...
Lubelskie: 72. rocznica zbrodni wołyńskiej

 

Dnia 11 lipca 2015 r. przypadła rocznica tzw. Krwawej Niedzieli na Kresach Wschodnich. Przypomnijmy, iż tego dnia 1943 roku Ukraińska Powstańcza Armia dokonała jednoczesnego ataku na blisko 100 miejscowości na wschodnich ziemiach II RP, znajdujących się wówczas pod okupacją niemiecką.

Czytaj całość...
Kraków: OWP Dzielnice Małopolska i Śląska na pikiecie z okazji 72. rocznicy Krwawej Niedzieli

 

Dnia 11 lipca 2015r. zebraliśmy się na krakowskim rynku by uczcić pamięć Polaków bestialsko pomordowanych przez bandy UPA na Wołyniu w 1943 roku. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą za pomordowanych, po czym odśpiewana została pieśń „Boże coś Polskę”.

Czytaj całość...
Jesienne wybory parlamentarne 2015 r.

 

Kolejny raz czeka nas mrowie wielkich haseł, obietnic, rewolucyjnych tez. Miłości do Ojczyzny i do ich obywateli. Zaleje nas morze spotów, statystyk, wyliczeń i wizjonerskich marzeń. To co dla jednych jest stałym dodatkiem do życia politycznego dla innych będzie nową nadzieją na przyszłość.

Czytaj całość...
Nowa Awangarda nr 1(22)/2015

Przedstawiamy czytelnikom kolejny numer Nowej Awangardy – pisma wydawanego drukiem od 2003 roku. W numerze m.in.: zaorać polskie stocznie, reżim komunistyczny w Polsce, pragmatyzm Romana Dmowskiego, cmentarz „Niebieskiej Eskadry”, zbrodnia niemiecka w Warszawie 1944r.

Czytaj całość...
Jestem Polakiem nr 12

Prezentujemy Państwu kolejny numer biuletynu „Jestem Polakiem”. Mamy nadzieję, że w ten sposób ułatwimy zrozumienie istotnych zagadnień i założeń ruchu narodowo-radykalnego oraz narodowo-państwowego, które to Ruchy muszą wzajemnie się przenikać i uzupełniać.

Czytaj całość...
Szósty numer Magazynu Polonijnego

Przedstawiamy naszym czytelnikom kolejny numer Magazynu Polonijnego. W numerze m.in. komentarze wyborów prezydenckich, arabskiej fali zalewającej Europę oraz kalendarium.

Czytaj całość...
Kietrz: nawiedzenie grobu śp. Roberta Larkowskiego

 

Przed podpisaniem porozumienia o wzajemnej współpracy pomiędzy OWP Dzielnicą Śląską a Ruchem Christus Rex, nawiedziliśmy grób naszego Kolegi, Roberta Larkowskiego. Zapaliliśmy znicze, złożyliśmy skromne wiązanki oraz pomodliliśmy się za duszę zmarłego.

Czytaj całość...
Kietrz: deklaracja współpracy OWP Dzielnicy Śląskiej i Ruchu Christus Rex

 

Idea podpisania deklaracji współpracy dojrzewała w nas już od jakiegoś czasu. Istotne było dobranie właściwego czynnika, który by nas szczególnie spajał.
Tym czynnikiem okazała się być osoba Wielkiego Polaka, śp. Roberta Larkowskiego. Jego członkostwo zarówno w OWP jak i w REX oraz twórczość pozwoliły nam zbudować solidny fundament pod dalszą współpracę.

Czytaj całość...
Nowe numery biuletynów

Informujemy, iz ukazały się nowe numery biuletynów Jestem Polakiem oraz Katolik. Zapraszamy do pobrania.

Czytaj całość...
Wzmożona aktywność militarna na terenie Polski

Od jakiegoś czasu możemy obserwować w Polsce wzmożoną aktywność wojskową. Niestety, często wojsk obcych tzw. „sojuszniczych”. Wspólne ćwiczenia, co jakiś czas są przeprowadzane w sumie od zawsze. Niemniej, sygnały jakie zbieramy zaczynają być coraz bardziej niepokojące.

Czytaj całość...
Warszawa: Nie dla wojny z Rosją

 

Dnia 17 maja 2015r. delegacja OWP uczestniczyła w akcji "Nie dla wojny z Rosją" na Placu Zamkowym w Warszawie. Podczas pikiety przeprowadzano wśród warszawiaków ankietę "Czy chce Pan/Pani wojny z Rosją".

Czytaj całość...
Kraków: OWP i Ruch Christus Rex na grobie prof. Feliksa Konecznego

 

Kiedy poprzednio byliśmy w Krakowie, odwiedziliśmy grób profesora Feliksa Konecznego. Zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy modlitwę za spokój duszy tego Wielkiego Polaka. Naszą uwagę przykuł fatalny stan nagrobna, więc postanowiliśmy to zmienić przy najbliższej okazji.

Czytaj całość...
Kraków: OWP Dzielnica Śląska i Ruch Christus Rex na marszu w obronie rodziny

 

W związku z marszem środowisk homoseksualnych w Krakowie dnia 16 maja 2015r. organizacje narodowe, jak co roku, zorganizowały manifestację w obronie normalnej rodziny. Jak podkreślili w organizatorzy, broniliśmy „normalnej”, a nie „tradycyjnej”rodziny, ponieważ ta składająca się z mamy i taty jest tak samo„na czasie” jak związki dewiantów.

Czytaj całość...
List otwarty do patriotów, narodowców, nacjonalistów oraz organizacji o profilu narodowym

Drodzy Polacy !

Mając namacalne dowody, iż obecny system ulega degradacji poprzez patologię korupcji, układów towarzysko – politycznych, niewydolności systemowej, inicjator inicjatywy Budujemy Polskie Estado Novo (Nowe Państwo) - Obóz Wielkiej Polski Wydział Narodowo-Radykalny apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli do stworzenia alternatywy na obecny antynarodowy system!

Czytaj całość...
Warszawa: Dzień Zwycięstwa

Dnia 9. maja 2015 r. w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 10, na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Armii Radzieckiej, Przedstawiciele OWP: Krzysztof Stachurski oraz Roland Dubowski, uczcili Dzień Zwycięstwa nad III Rzeszą Niemiecką. Na tym Miejscu Pamięci spoczywa ok. 25 tys. Żołnierzy, głównie Rosjan, wyzwalających Warszawę w latach 1944-1945, spod niemieckiej okupacji.

Czytaj całość...
Wrocław: delegacja OWP pod pomnikiem Bolesława Chrobrego

Dnia 01 maja 2015r. pod pomnikiem Bolesława Chrobrego, twórcy państwowości polskiej, o godz. 18 odbyła się pikieta oddziałów dolnośląskich ONR z udziałem OWP, pod hasłem - Precz z unijną okupacją. Nastąpiło krótkie wystąpienia działaczy: kol. Sutowicza z ONR oraz kol. Stępińskiego z OWP, na temat negatywnej roli unii europejskiej wobec państwa polskiego i całego narodu.

Czytaj całość...
Brońmy Polskę przed banderyzmem - ukraińskim nacjonalizmem

 

Dnia 7. maja 2015r. delegacja warszawskiego oddziału OWP wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Brońmy Polskę przed banderyzmem - ukraińskim nacjonalizmem". Z gościnnym udziałem Gabriela Janowskiego. Organizatorem były Pokolenia Kresowe.

Czytaj całość...
Katowice: OWP Dzielnica Śląska i Ruch Christus Rex na obchodach 75lecia zbrodni katyńskiej

 

Dnia 24 kwietnia 2015r. pojawiliśmy się na obchodach organizowanych przez Rodzinę Katyńską z Katowic. Niestety z powodu utrudnień w ruchu drogowym i obowiązków zawodowych nie zdążyliśmy na mszę i uroczystości pod pomnikiem, co pozwoliło nam tylko skromnie zaznaczyć swoją obecność.

Czytaj całość...
Fotorelacja z Placu Piłsudskiego

Prezentujemy fotorelację z Placu Piłsudskiego, gdzie planowane było staropolskie przywitanie gości - Nocnych Wilków.

Czytaj całość...
Piąty numer Magazynu Polonijnego

 

W numerze m.in. o panującej w Hiszpanii korupcji, która jest nie tylko Naszą bolączką w Polsce. Ponadto czeka na czytelników kolejna część cyklu o Polskiej Marynarce Wojennej, ostra ocena osób w większości wszystkim znanych, a także inne interesujące artykuły Naszych stałych członków Redakcji.

Czytaj całość...
Coraz więcej wrogich gestów wobec Rosji

 

Nawet nie wiadomo od czego zacząć. Skląć decyzję MSZ i Straży Granicznej? Tej ostatniej to nawet trudno coś zarzucać, wykonywali decyzję polityczną, jeśli postąpiliby inaczej, wielu funkcjonariuszy SG jak i celników szybko pożegnałoby się z pracą.Nie ma już cienia wątpliwości, że rząd kompletnie nie przejmuje się konsekwencjami swoich decyzji.

Czytaj całość...
Protest OWP przesłany na ręce dyrektora FBI

Gdy w 2009 roku pracownicy Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie z dr Aliną Całą na czele rozpowszechniali kłamliwe tezy, iż Polacy są współwinni wymordowania przez Niemców Żydów, nie wahaliśmy się stanowczo i aktywnie zaprotestować. 26 czerwca tegoż roku protestowaliśmy przeciwko szkalowaniu narodu polskiego pod siedzibą ŻIHu. Na podobne skandaliczne pomówienia, tym razem przez dyrektora FBI pana Jamesa Comey'a, także stanowczo protestujemy. Niestety, nie możemy dać temu wyrazu pikietą pod główną siedzibą FBI. Dlatego też wystosowaliśmy list protestacyjny przesłany drogą lotniczą do kwatery głównej FBI. Treść w języku polskim oraz angielskim przytaczamy poniżej.

Czytaj całość...
Batalia sądowa w Zamościu trwa

Trzeci już rok trwa sprawa sądowa z oskarżenia prywatnego przeciw byłemu radnemu miasta Zamość, Jackowi Danelowi (były radny PiS). Eks-radny, dr Jacek Krzysztof Danel, aktualnie wykładowca PWSZ w Zamościu, z wykształcenia historyk, został oskarżony o pomówienie, jakiego miał dopuścić się w wywiadzie udzielonym serwisowi zamosconline.pl. Proces o pomówienie został wytoczony przez Arkadiusza Łygasa (działacza OWP, wspierającego inicjatywy Stowarzyszenia Upamietnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu) oraz innego historyka, dr Henryka Smaleja, autora autora publikacji „Zbrodnie ukraińskie na terenie gminy Moniatycze pow. Hrubieszów w l. 1939-1944”.

Czytaj całość...
Katowice: OWP jedynym środowiskiem narodowym na katyńskim marszu pamięci służb mundurowych

Dnia 15 kwietnia w Katowicach OWP Dzielnica Śląska wzięło udział w marszu służb mundurowych upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej oraz wszystkich funkcjonariuszy polskich służb, którzy po 17 września trafili do obozów na terenie ówczesnego ZSRR.

Czytaj całość...
Kraków: V Marsz Katyński

 

Dnia 11 kwietnia 2015 roku w Krakowie odbyła się kolejna coroczna edycja Marszu Katyńskiego. Po krótkim przemówieniu przedstawiciela Narodowej Skawiny i złożeniu zniczy oraz wiązanek pod krzyżem zebrani sformowali kolumnę i wszyscy przemaszerowaliśmy w stronę rynku.

Czytaj całość...
Lublin: protest ws. nominacji Wasyla Pawluka na konsula generalnego Ukrainy

 

Dnia 13 kwietnia 2015r. pod konsulatem generalnym Ukrainy przy ul. 3 Maja w Lublinie odbyła sięakcja protestacyjna przeciw nominacji na konsula niedawnego działacza neofaszystowskiej partii Swoboda – Wasyla Pawluka.

Czytaj całość...
Kraków: protest ws. mieszania się Polski w sprawy ukraińskie

 

Dnia 10 kwietnia 2015 roku pod Konsulatem Generalnym Ukrainy w Krakowie odbył się protest przeciwko włączaniu się Polski w konflikt ukraińsko-rosyjski, wspieraniu ukraińskich władz przez władze Polski, oferowaniu stypendiów dla ukraińskich studentów oraz wysyłaniu sprzętu wojskowego dla ukraińskich żołnierzy.

Czytaj całość...
Naszym celem - Wielka Polska

 

Wielka Polska, hasło wielkie, mobilizujące a zarazem elektryzujące. Elektryzujące każdego z osobna, a zarazem całe skupiska patriotyczne. Wielka Polska w realiach rzeczywistości jest mottem każdego narodowca, nacjonalisty. Jest naszym sensem życia.

Czytaj całość...
Czwarty numer Magazynu Polonijnego

 

Z wielką przyjemnością oddajemy do rąk czytelników czwarty numer Magazynu Polonijnego. W nowym numerze m.in. o problemie zjawiska eurosieroctwa, wojującym masochiźmie, Katedrze-meczecie w Kordobie, Amerykańskiej wizji świata, Polskiej Marynarce Wojennej międzywojnia oraz kalendarium. Zapraszamy do lektury oraz tworzenia Magazynu Poloninego razem z nami. Magazyn do pobrania po kliknięciu "czytaj całość".

Redakcja Magazynu Polonijnego

Czytaj całość...
Pomoc dla Polaków: nie czujemy się samotni

 

Kolejna pomoc przybyła do naszej organizacji dzięki Stowarzyszeniu Obóz Wielkiej Polski, które zorganizowało zbiórkę publiczną i przekazało zebrane datki na zakup rzeczy niezbędnych dla Polaków mieszkających w Donbasie.

Czytaj całość...
Narodowy Radykał nr. 2 (21) 2015

Obóz narodowy podkreślał ogromną rolę, jaką odgrywał i powinien odgrywać Kościół w życiu społecznym. Najpełniejszy wyraz dał temu Roman Dmowski w swej pracy: „Kościół, naród i państwo”. Walka o ochronę moralności i ducha narodowego zmuszała narodowców do uznania w Kościele ogromnego autorytetu moralnego i przewodnika duchowego społeczeństwa.

Czytaj całość...
Pomoc dla Polaków w Donbasie

 

Dnia 08 marca 2015r. za pośrednictwem Noworosyjskiej Agencji Informacyjnej, Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski, przekazało siedem tysięcy hrywien na rzecz Polaków w Donbasie.

Czytaj całość...
Trzeci numer Magazynu Polonijnego

Z wielką przyjemnością oddajemy do rąk czytelników trzeci numer Magazynu Polonijnego. W nowym numerze m.in. oficjalne kłamstwa rządu nt WTC a społeczeństwo USA; dlaczego Katalończycy nazywani są Polakami; polonia w UK wczoraj i dziś; Polska Marynarka Wojenna. Zapraszamy do lektury oraz tworzenia Magazynu Poloninego razem z nami. Magazyn do pobrania po kliknięciu "czytaj całość".

Redakcja Magazynu Polonijnego

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 109 - 144 z 419
 
Imieniny
28 Marca 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aniela, Antoni, Jan,
Krzesisław, Sykstus
Do końca roku zostało 279 dni.
Sonda
Cytat
Polski się nie buduje ani dla siebie, ani dla swej partii, ani nawet dla swego pokolenia. Ona jest własnością nieskończonego szeregu pokoleń, które ją tworzyły i tworzyć będą, które stanowią naród. Tylko ten w wielkich, przełomowych chwilach znajdzie właściwą drogę, kto ma poczucie odpowiedzialności względem tak pojętego narodu.
Roman Dmowski
Gościmy
Aktualnie jest 31 gości online
Advertisement
Advertisement