Start
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10381014
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
List protestacyjny do Komendy Głównej Policji w Warszawie

Dnia 12 grudnia 2016r. wystosowaliśmy list protestacyjny skierowany do KWP w Rzeszowie, do wiadomości Komendy Głównej Policji w Warszawie, KWP w Lublinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Treść przytaczamy poniżej.
Komenda Wojewódzka Policji
w Rzeszowie


    W imieniu Stowarzyszenia Obóz Wielkiej Polski pragnę wyrazić nasze głębokie zaniepokojenie oraz dezaprobatę na ignorowanie przez służby porządkowe sygnałów od mieszkańców Przemyśla o ostentacyjnym propagowaniu przez kierowców z Ukrainy flag i chorągiewek w barwach zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA).
    Otrzymujemy zgłoszenia z wielu rejonów Polski, ze szczególnym nasileniem w Przemyślu o kierowcach aut osobowych oraz ciężarowych, propagujących w/w flagi. Barwy czerwono-czarne, szczególnie przy fladze ukraińskiej, nie mogą pozostawiać żadnych wątpliwości co do charakteru tej symboliki.
    Przypominamy, iż zgodnie z ekspertyzą prof. dra hab. Bogumiła Grotta z Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 6 listopada 2014r. dla Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, osoby posługujące się symboliką nazistowską i banderowską naruszają 256 artykuł kodeksu karnego: „Kto publicznie propaguje faszystowski lub totalistyczny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.”
    „Ponadto należy pamiętać, że współcześni nacjonaliści ukraińscy głoszą hasła rewizjonizmu w stosunku do naszych granic. Dotyczy to dziewiętnastu powiatów południowo-wschodnich. Są więc elementem antypaństwowym i zagrażającym naszemu bytowi politycznemu. Reprezentują kontynuatorów zbrodniczej OUN i UPA, które drogą ludobójstwa realizowały czystki etniczne. (...) Istnieje więc tym większe niebezpieczeństwo, iż nacjonalizm, jaki wykształcił się w szeregach OUN i nadal żyje zawładnie umysłami młodzieży na wschód od naszych granic. Dlatego tym bardziej nie wolno patrzeć spokojnie na demonstrowanie symboli tego nacjonalizmu i zezwalać, aby to co uznano już dawniej za niedopuszczalne, znormalniało i zaczęło ponownie zagrażać. Symbole OUN i UPA powinny zostać prawnie zabronione w naszym kraju.”

    Apelujemy o większe zaangażowanie służb porządkowych i reakcję na sygnały od mieszkańców na wszelkie propagowanie czerwono-czarnych flag i chorągiewek zbrodniczej organizacji, odpowiedzialnej za przeprowadzenie ludobójstwa polskiej ludności cywilnej, tzw. rzezi wołyńskiej oraz czystek etnicznych w Małopolsce Wschodniej.   

Do wiadomości:
1. KGP w Warszawie
2. KWP w Lublinie
3. KMP w Przemyślu
4. opinia publiczna
5. a/a


Sekretarz Generalny
Zarządu Głównego
Obozu Wielkiej Polski
Maciej Wydrych


< Poprzedni   Następny >
User Comments
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...List protestacyjny do Komendy Główn... ...

Enter your comment below.

(wymagane)

(optional)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora

(optional)
 
Imieniny
28 Marca 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aniela, Antoni, Jan,
Krzesisław, Sykstus
Do końca roku zostało 279 dni.
Sonda
Cytat
Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzmię, którego nie mam specjalnie ochoty dŸwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka z Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.
Donald Tusk miesięcznik ZNAK nr.11-12, 1987r.
Gościmy
Aktualnie jest 43 gości online
Advertisement
Advertisement