Start
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10381029
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
OWP na promocji książki Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera"

Dnia 29.11.2016 w Katolickim Centrum Kultury w Warszawie, odbyła się premiera nowej książki dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera". Wśród zgromadzonych był także nasz działacz kol. Krzysztof Bożek.

Podczas spotkania Wojciech Sumliński skupił swoją uwagę na służbach specjalnych działających pod patronatem byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, na sprzedajnych prokuratorach, na tych wszystkich ludziach na "wysokich stołkach" co mogliby, albo mają coś wspólnego z tragiczną śmiercią założyciela oraz pierwszego przewodniczącego partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej - Andrzeja Leppera.

Brak odcisków palców na sznurze, brak prądu, nie działający w tym czasie monitoring, a także to, że z rozpoczęciem śledztwa zwlekano aż trzy dni, nawet dla przeciętnie zainteresowanego tematem człowieka narzuca zbyt wiele wątpliwości co do prawdziwej przyczyny śmierci Andrzeja Leppera. Choć od tych tragicznych wydarzeń minęło już wiele lat do dziś nie mamy odpowiedzi na mnóstwo pytań. Czy kiedyś będzie nam dane poznać prawdę? To zależy tylko od obiektywnego przeprowadzenia śledztwa, na które jeszcze chyba długo przyjdzie nam poczekać. Wojciech Sumliński pisał swoja książkę w oparciu o informacje dostarczane mu przez znajomego z ABW. Zdarzenia tam opisane są z pogranicza tajemnicy służbowej. Autor jest przygotowany na to, że w każdej chwili może dostać wezwanie do prokuratury w celu złożenia wyjaśnień odnośnie wydarzeń przedstawionych w książce.

Wojciech Sumliński porusza swoją teorię w sposób odważny, bez lęku o konsekwencje jakie może to przynieść. Oficjalne śledztwo potwierdziło „rzekome” samobójstwo Andrzeja Leppera i zostało uznane za akt desperacki człowieka, który zmagał się z depresją, problemami finansowymi. Myślę, że warto przeczytać książkę i wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.

Absurdalna wersja o rzekomym samobójstwie obiega kraj i zakłóca zdrowy rozsądek. W efekcie rzekome samobójstwo byłego wicepremiera zostaje uznane za rozpaczliwy akt desperata, którego złamały trudy życia. Kto będzie rozpaczał po skompromitowanym polityku, któremu zniszczono reputację i na którym media od dawna miały używanie, choć sprawy były dęte? Tymczasem było i jest wielu zainteresowanych, by tej sprawy broń Boże nie ruszać, bo cisza wokół niej była i jest na rękę różnym środowiskom – z wielu powodów…”

Krzysztof Bożek

Dzielnica Podkarpacka OWP

< Poprzedni   Następny >
User Comments
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...OWP na promocji książki Wojciecha S... ...

Enter your comment below.

(wymagane)

(optional)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora

(optional)
 
Imieniny
28 Marca 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aniela, Antoni, Jan,
Krzesisław, Sykstus
Do końca roku zostało 279 dni.
Sonda
Cytat
Całe życie byłem przeciwnikiem odpowiedzialności zbiorowej, działania w ten sposób, że nigdy dobrze nie wiadomo, ktoó jest winien złu. Uważałem, że za każdą pracę jej kierownik musi odpowiadać i że do władzy kierowniczej ma prawo tylko ten, kto gotów jest ponosić odpowiedzialność za wszystkie następstwa.
Roman Dmowski
Gościmy
Aktualnie jest 58 gości online
Advertisement
Advertisement