Start
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10381038
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Zamość: Msza św. w intencji ofiar ludobójstwa

Dnia 11.09.2016r. w zamojskiej  parafii  pod  wezwaniem świętego Jana Bożego odbyła się Msza św. w intencji ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA i SS Galizien na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. We Mszy św. udział wzięli  Członkowie Stowarzyszenia Upamiętnienia Polaków  Pomordowanych na Wołyniu  a  także  delegacja  Obozu Wielkiej Polski  w składzie Krzysztof Bożek, Arkadiusz Łygas  i Grzegorz Wojciechowski.

Dzisiejsza Ukraina jest na zakręcie historycznym. Mimo, iż potrzebuje od nas Polaków wsparcia i pomocy, to nie waha się fałszować historię i negować Rzezi Wołyńskiej, głosząc że nic takiego nie miało miejsca. Rząd polski powinien wyrazić jasno i stanowczo swój sprzeciw wobec tak haniebnego negowania ludobójstwa prawie 200 tys. Polaków wymordowanych na  Kresach Wschodnich. Nie ma możliwości zbudowania dobrych relacji miedzy naszymi krajami jeśli Ukraina w dalszym ciągu będzie upierać się przy swoim stanowisku, a jednego z największych zbrodniarzy jakim był Stefan Bandera uznawać za bohatera narodowego. Choć być może to niewygodna prawda historyczna dla pokolenia dzisiejszych Ukraińców, ale pewnych faktów nie można zmienić.  Czy Ukraina kiedykolwiek dojrzeje i zrozumie, że bez przyznania się do tej tak smutnej i tragicznej prawdy historycznej, nie zbudujemy wzajemnych dobrych, sąsiedzkich stosunków? Należy mieć nadzieję, że nie przyjdzie nam czekać na to  kilka czy kilkanaście lat, a może i dekad. Powiedzenie lepszy Kielczanin w nocy niż Ukrainiec w dzień nabiera dzisiaj większego znaczenia niż kiedykolwiek wcześniej. Przy każdej okazji musimy głośno mówić o ludobójstwie dokonanym na naszych Rodakach na Wołyniu. Musimy przypominać o tym wydarzeniu, by nie zostało zapomniane przez młode pokolenie, a taką okazją była właśnie  uroczysta Msza św. w Zamościu.

Krzysztof Bożek

< Poprzedni   Następny >
User Comments

Tzw.niepodległa Ukraina to'Humbuk wyrobu masońsko-niemieckiego,niebezpieczny dla Polski',jak pisał Roman Dmowski.

Napisał jacek, dzień 09/20/2016 o 11:34

Szkoda,że lokalne media i działacze społeczni oraz partyjni pojawiają się tylko raz w roku na Mszy Święte.Gdy takie msze odprawiane są 12 razy do roku.

Napisał Arkadiusz, dzień 09/23/2016 o 17:59

Polscy Decydenci marnują szanse odbudowy wielkiej Polski. Stalin Ukrainie podarował bezprawnie: Polesie ,Wołyń,obwody Lwowski,Tarnopolski,Żytomierski,itd. Kozacy dońscy odebrali swe rodowe ziemie,Rosja Krym,a Polska jeszcze straci Przemyskie ,Chełmski. W imię oplucia Rosjan -Braci Słowian sprzedali Nas tzw. Zachodowi .HAŃBA.

Napisał Macisław Pielgrzym, dzień 09/27/2016 o 12:59

 1 
Page 1 of 1 ( 3 User Comments )
©2006 MosCom

Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Zamość: Msza św. w intencji ofiar l... ...

Enter your comment below.

(wymagane)

(optional)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora

(optional)
 
Imieniny
28 Marca 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aniela, Antoni, Jan,
Krzesisław, Sykstus
Do końca roku zostało 279 dni.
Sonda
Cytat
Polacy będą mądrzy albo ich nie będzie.
Kardynał Stefan Wyszyński
Gościmy
Aktualnie jest 66 gości online
Advertisement
Advertisement