Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10361738
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
O nas

Jesteśmy stowarzyszeniem kontynuującym myśl polityczną przedwojennego Obozu Wielkiej Polski Romana Dmowskiego.

Naszą misją - "Polityka polska i odbudowanie państwa".

W 70-tą rocznicę delegalizacji ruchu o tej samej nazwie, który działał w Polsce w latach 1926 – 33 roku grupa działaczy narodowych zarejestrowała Obóz Wielkiej Polski.

Wyznajemy słynną zasadę "trzeciej pozycji" – opcje narodową. Oznacza to, że nie określamy się ani jako prawica ani lewica, pragniemy reprezentować cały Naród, nie oddając się podziałom na klasy czy grupy interesu.

Opierając się na zasadzie "interesu narodowego" – pojęciu sformułowanym przez samego Dmowskiego wszelkie podziały uważamy za próbę demontażu Narodu.

Obóz Wielkiej Polski został powołany z myślą nie tylko próby zjednoczenia rozbitego Ruchu Narodowego, ale i konsolidacji całego społeczeństwa polskiego pod sztandarami OWP w celu odzyskania zagrabionej własności i uzyskania należnego Polsce miejsca wśród państw Europy. Mamy nadzieję że wokół idei Obozu Wielkiej Polski powstanie znaczna siła, która umożliwi realizacje naszych postulatów. Jesteśmy świadomi ambitności niniejszego przedsięwzięcia, lecz należy pamiętać, iż tylko organizacje stawiające sobie ambitne cele mają szansę przez swoją bezkompromisowość i determinacje w walce o słuszną sprawę dotrzeć do szerokich mas polskiego społeczeństwa.

Dołącz do nas!


User Comments

Wiem jedno ,że wiele ludzi o poglądach Narodowych odda swój głos na A.Dudę.Wielu też wyborach parlamentarnych o poglądach Narodowych zagłosuję na PiS z następujących powodów : A)NIKT nie chcę być wśród przegranych,B) dla wielu tzw.Ruch Narodowych to zbieranina ,,politykierów' odrzuconych z tzw.,,głównego ' nurtu polityki.C) o OWP mało kto słyszał ,po-prostu jesteście nie znani,brak Wam reklamy.A raczej tak : są zwolennicy Ruchu Narodowego dla których jest ważny ,,konserwatyzm',literalność poglądów R.Dmowskiego,ale są też ludzie którzy oprócz R.Dmowskiego uznają za linie Narodową np: poglądy B.Piaseckiego-PAX.Którą Wy linie promujecie,a może staracie się stworzyć NOWOCZESNĄ Myśl Narodową opartą o poglądy w/w ,ale też te poglądy zostaną Unowocześnione.Bondzie Głośni,ROZREKLAMUJCIE SIĘ.

Napisał Matwiej Pielgrzym, dzień 03/02/2015 o 12:59

Pisze Pan, wielu ludzi o poglądach narodowych zagłosuje na Dudę i PiS - w odpowiedzi : cóż to za narodowcy którzy głosują na prounijny i proukraiński PiS czy Pana Dudę o tych samych poglądach. Nie mówiąc już o proizraelskim nastawieniu PiS-u. To że Obóz Wielkiej Polski nie jest puszczany w wszystkich rozgłośniach TV to zasługa poprawności politycznej a nie brakiem reklamy. Po drugie, nie jesteśmy w kręgach sponsoringu międzynarodowych korporacji ''demokratycznych'' którzy obecny system bierze ile może za posady po różnych instytucjach międzynarodowych ( przykład Tuska, który rzucił wszystko dla kasy i spokojnej posady ). Po trzecie, jeżeli nikt nie doczytuje się w powyższych tekstach ; O Nas i Rekrutacja, niczego pozytywnego to zapraszam do tworzenia nowoczesnej myśli, budowy polskiego Estado Novo proponowanej przez Obóz Wielkiej Polski ( z inicjatywy dzielnicy małopolskiej OWP )

Napisał Janusz Mucha, Strona domowa here dzień 03/02/2015 o 17:17

Czołem Wielkiej Polsce!

Napisał Kamil, Strona domowa here dzień 02/12/2016 o 15:33

 1 
Page 1 of 1 ( 3 User Comments )
©2006 MosCom

Dodaj swój komentarz do tego artykułu...O nas ...

Enter your comment below.

(wymagane)

(optional)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora

(optional)
 
Imieniny
24 Marca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dzierżysława,
Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek,
Sewer, Sofroniusz,
Szymon
Do końca roku zostało 283 dni.
Sonda
Cytat
Geremek jest poza wszystkim polskim Żydem, więc dlaczego miałby szczególnie kochać nacjonalistów (...) kluczowym czynnikiem w postawie Michnika było żydowskie pochodzenie. O czym krytycy Michnika boją się mówić otwarcie, a o czym oni mówią wprost. Żydowskie pochodzenie Michnika skłaniało go do widzenia prawicy w kategoriach ONRowskiej bojówki tworzącej ławkowe getta na uniwersytetach. Dla Żyda (...) jakim jest Michnik, odradzanie antysemityzmu byłoby klęską. Był gotów wejść w pakt z diabłem, żeby odrodzenie takiej prawicy zahamować (...) Michnik boi się endecji bardziej niż komunistów (...) No i Borowski jest ze starej żydowskiej i komunistycznej rodziny, co może mu utrudnić drogę do "szefostwa".
Jan Maria Rokita Alfabet Rokity, Kraków 2004
Advertisement
Advertisement