Start arrow Oglądaj arrow Wykład poświęcony życiu i działalności Romana Rybarskiego
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10361703
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Wykład poświęcony życiu i działalności Romana Rybarskiego
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
Roman Rybarski - urodzony 03.08.1887, zmarł 06.03.1942. Ekonomista i polityk Narodowej Demokracji. Od 1917 profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor projektu statutu Banku Emisyjnego. W 1924 opracował ustawę o Banku Polskim, zasiadając w Radzie Banku. Członek władz Obozu Wielkiej Polski. Prezes klubu Stronnictwa Narodowego w Sejmie II i III kadencji. Tworzył struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W maju 1941 osadzony w Auschwitz-Birkenau. Jeden z organizatorów ruchu oporu. 6 marca 1942 rozstrzelany...


< Poprzedni   Następny >
User Comments

Na wykład zapraszam do Zamościa.

Napisał Lider Zamojskich narodowców., dzień 11/25/2010 o 12:14

Bardzo mądry wykład . Pozdrawiam Mój ukochany Zamość . Sława Wielkiej Polsce !!!

Napisał Józef, Strona domowa here dzień 12/02/2010 o 17:41

Co do wykładu to prelegent mówił iż profesor Rybarski dążył do likwidacji związków zawodowych ja temu jestem przeciwny uważam że obrona praw pracowniczych w dużej grupie osób to podstawa bo idąc tropem ziemi obiecanej tam w tej powieści i filmie ludzie ginęli lub byli okaleczani przez maszyny manufaktur zero bhp a więc co za tym szło płace były również głodowe z całym szacunkiem nie uważam Rybarskiego za reprezentującego koncepcje błędne ruch w kierunku stworzenia banku polskiego był znakomity i szanuję to jest to wybitna postać w historii powojennej w międzywojniu żebyśmy mieli takich polityków ekonomiczno gospodarczych w dzisiejszej dobie byśmy nie mieli takiego wielkiego zadłużenia uzależniającego przyszłe pokolenia wkład tej postaci jest znaczący i warto było go przybliżyć za co dziękuję administratorowi i oby coraz więcej o takich zapomnianych postaciach celowo abyśmy nie mieli wzorców pozdrawiam.

Napisał Damian, dzień 12/05/2010 o 14:55

Nie do końca się zgadzam z opinią Damiana w kwestii związków zawodowych.
Rybarski sugerował likwidację związków zawodowych , ponieważ widział w nich element mający zły wpływ na efektywność pracownika , poza tym miał również świadomość iż związki zawodowe są elementem socjalistycznego ustroju gospodarczego , a zatem nie mającym nic wspólnego z Gospodarką Narodową w Polsce .W jego rozumieniu , jeśli pomiędzy kapitałem a pracownikiem pojawia się coś w rodzaju ' elementu arbitrażowego 'w postaci wspomnianego 'związku ' który nie tylko nie reprezentuje żadnych praw pracownika , ale poprzez swój wpływ obniża jego wartość wytwórczą to wówczas należy tak zreorganizować model przedsiębiorczości w państwie aby doprowadzić do stabilnej korzystnej relacji kapitał - pracownik , bez elementu pośredniczącego .

Napisał Radek, dzień 12/08/2010 o 01:18

Funkcjonowanie związków zawodowych nie ma racji bytu tylko wtedy kiedy pracodawca i pracownik są uczciwi wobec siebie gdy się szanują i bazują na realiach czyli na tym co rzeczywiście mogą sobie zaoferować nie bazując na obłudnych nie do zrealizowania postulatach gdy jest między nimi zgodność harmonia każda ze stron musi wyjść z twarzą nie upokorzona jedna przez drugą gdy nie ma zaufania i jest nieuczciwość wtedy to człowieka traktuje się jak rzecz do użycia i wykorzystania a nie jak być powinno osobę a więc wtedy potrzebne są związki zawodowe bo nie ma sprawiedliwości i wtedy panuje liberalny socjalizm trzeba wrócić do chrześcijańskiej nauki społecznej rodem z rerum novarum Leona 13 i prowadzić zdrowe relacje międzyludzkie pozdrawiam.

Napisał Damian, dzień 12/09/2010 o 08:03

 1 
Page 1 of 1 ( 5 User Comments )
©2006 MosCom

Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Wykład poświęcony życiu i działalno... ...

Enter your comment below.

(wymagane)

(optional)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora

(optional)
 
Imieniny
24 Marca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dzierżysława,
Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek,
Sewer, Sofroniusz,
Szymon
Do końca roku zostało 283 dni.
Sonda
Cytat
W polityce trzeba nie żałować wysiłku, trzeba wszystko zrobić, żeby się nie omylić. Bo omyłka często bywa zbrodnią.
Roman Dmowski
Advertisement
Advertisement