Start arrow Bojkotuj! arrow "Milka" a polityczna poprawność
Menu serwisu
Start
Artykuły
Nasz ruch
Rekrutacja
Bojkotuj!
Polecamy
Oglądaj
Linkownia
Kontakt
Dodaj do ulubionych

Nowości
Licznik odwiedzin
10361695
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
"Milka" a polityczna poprawność
Z okazji walentynek, marka "Milka" zorganizowała konkurs "Miłosne graffiti". W Różnych miastach Polski, na konkretnych przystankach autobusowych miały zostać wystawione publicznie zwycięskie kartki walentynkowe. Każdy przystanek miał swoje własne głosowanie. Internauci poprzez głosowanie, mieli zadecydować, który projekt zwycięży i zostanie wystawiony jako plakat w podświetlanej gablocie przystanku.
W różnych listach głosowań pojawiły się kartki walentynkowe z przesłaniem wiary. Mogły zostać zepchnięte w zapomnienie. Ale o dziwo, sami internauci poprzez swoje głosy zrobiły z nich potencjalnych zwycięzców.

O to kilka przykładów:

- "Bóg kocha Ciebie dzisiaj i ja też" - Sopot, przed zakończeniem konkursu kartka plasowała się na miejscu 1, 3153 głosy.

- "Bo jak śmierć potężna jest miłość… Kocham Cię. Ja też. I Ja. Ojciec, Syn i Duch Święty: - Warszawa, przed zakończeniem konkursu kartka plasowała się na miejscu 1, ponad 5500 oddanych głosów.

- "Kocham Cię i zawsze mówię do Ciebie, zawsze gdy czytasz Biblię jestem blisko… Jezus" - Warszawa

- "Jezu jesteś największą Miłością mojego życia, dziękuję za to, że tą miłością mogę się dzielić... Ks. Rafał Jarosiewicz" - Warszawa, przed zakończeniem konkursu kartka plasowała się na miejscu 3.

          Gdy dwie walentynki z takimi treściami w Warszawie i Sopocie wygrywały, i to sporą ilością głosów, na kilka godzin przed zakończeniem konkursu, autorzy kartek otrzymali takie wiadomości: "przykro nam bardzo, ale za względu na liczne zgłoszenia ze strony użytkowników, byliśmy zmuszeniu usunąć walentynkę z konkursu. Pozdrawiam I Love Milka".
Zdaniem uczestników oraz organizatora - "naruszają uczucia religijne".

         Identyczna sytuacja, gdy w zachodniej europie w szkołach zabraniano uczniom postawienia choinki, gdyż naruszałaby uczucia religijne innych. To taka nowa, wyższa forma demokracji. Większość, która sobie tego życzy, nie może tego dokonać, gdyż garstkę innych będzie to razić. Więc postępuje się tak, aby zadowolić mniejszość, a znaczna większość w imię tolerancji, nie może postąpić tak jakby chciała. Chory krąg myślenia. Chora "polityczna poprawność".
Dzisiaj kartki walentynkowe ze słowami z Ewangelii, które co najważniejsze, przez większość zostały wywindowane na szczyty konkursów, zostały usunięte gdyż garstce innych naruszały uczucia religijne. Nowe oblicze demokracji. Polska już to przerabiała z liberum veto. Co z tego że większość chce, niech znajdzie się grupka której to przeszkadza i w imię tolerancji i politycznej poprawności - wszystko obrócą w niwecz. To jest ta nowa demokracja i ta wolność słowa, którą jednocześnie wypychają sobie usta?

Z racji na przystąpienie firmy posiadającej markę "Milka" do nurtu "politycznej poprawności" - apelujemy o omijanie w sklepach produktów tej marki. Lecz ostateczną decyzję, jako konsument, każdy musi podjąć sam.
< Poprzedni
User Comments

Jak u siebie na przystanku zobaczę kartkę 'tolerancyjną', to za długo nie powisi.

Napisał QbaWDN, dzień 01/07/2010 o 20:27

ciezko zrozumiec komunistyczne dekle ze nie organizowało tego 'państwo' tylko prywatna firma ? i mogli ustalac sobie zasady konkursu jakie tylko im sie zywnie podobały! niezłe z was komuchy skoro chcecie komuś firmą zarządzac!

Napisał wolnorynkowiec PRAWDZIWY PRAWICOWIEC, dzień 07/05/2010 o 13:14

Skonczone glupki!!!!! To mniejszosc ma sie podporzadkowac wiekszosci, a nie na odwrot. To jest wlasnie istota demokracji. Teraz ja sie czuje urazona jako katolik, ze teksty dotyczace Boga i mojej religii, ktora podobno stanowi 3/4 naszego polskiego spoleczenstwa, zostaly wycofane z publicznego obiegu. To granda wszystko!!! To rasizm!!!

Napisał Monika, dzień 04/17/2011 o 12:22

To zwykła granda!
niech milka samo sobie je swoje czekoladki.

Napisał Kris, dzień 07/10/2011 o 19:52

Po prostu skandal. Komu ma służyć taki konkurs?!
Nie chodziło o żadną obrazę niczyich uczuć religijnych, bo tekst był jak najdalszy od obrazy. Jedyny problem to to, że mowa tam o Bogu - a tego przecież nie można propagować wśrod społeczeństwa, i to w większości młodych. Satanista w telewizji? - Nie ma sprawy!
Ale Bóg niech 'siedzi' w kościele!

Napisał Selena, dzień 11/25/2011 o 00:59

Hańba!

Napisał Roberto, Strona domowa here dzień 12/26/2011 o 02:53

Dziękuję że o tym mówicie !!!
O takich rzeczach nie można milczeć...


Dodam jeszcze ważną informację:
Milka wyrzuciła walentynki wbrew swojemu regulaminowi !
Tam nie było nic o tym że tego typu walentynki nie są dopuszczalne.
Pracownik firmy zgodził się na ich publikację, jednak zarząd firmy nie umiał pogodzić się z tym, że będzie musiał plakaty z takim (wygranym) napisem wydrukować.

Wspomniane walentynki wykasowano na 3 h przed oficjalnymi wynikami i podaniem zwycięzców.
I to jest dowód na 'tępienie katoli'.
Mogli nie chcieć takich walentynek - ale w tym wypadku należało usunąć je już na samym początku konkursu.
A nie czekać 2 tygodnie....

Pozdrawia Karolina
/autorka walentynki z Sopotu/

Napisał karolina, Strona domowa here dzień 01/10/2012 o 17:05

 1 
Page 1 of 1 ( 7 User Comments )
©2006 MosCom

Dodaj swój komentarz do tego artykułu..."Milka" a polityczna poprawność ...

Enter your comment below.

(wymagane)

(optional)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora

(optional)
 
Imieniny
24 Marca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dzierżysława,
Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek,
Sewer, Sofroniusz,
Szymon
Do końca roku zostało 283 dni.
Sonda
Cytat
Człowiek, który ryzykuje byt narodu, jest jak gracz, który siada do zielonego stołu z cudzymi pieniędzmi.
Roman Dmowski
Advertisement
Advertisement