Start arrow Nasz ruch arrow Działalność
Advertisement
Działalność


Defensywa "GazPol"-a: Wildstein pijany? Łęski z mandatem!

 

Podczas wczorajszej antywojennej demonstracji pod ambasadą ukraińską w Warszawie do grupy prostestujących podeszła grupa prominentnych fanów tzw. Majdanu ze środowiska „Gazety Polskiej”. Grupkę prowadził Dawid Wildstein aczkolwiek w roli „pitbulla” wystąpił tradycyjnie nadpobudliwy Jacek Łęski.

Czytaj całość...
Marsz Grunwaldzki w Krakowie

 

15 lipca 2014r, w 604. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem ulicami Krakowa przemaszerował Marsz Grunwaldzki. W Marszu uczestniczyło wiele organizacji patriotycznych: Młodzież Wszechpolska, Obóz Wielkiej Polski, Przymierze Naród Wolność Suwerenność, Małopolscy Patrioci. Niektórzy uczestnicy przyjechali z odległych miast ościennych województw.

Czytaj całość...
Manifestacja w obronie polskości Śląska

Dzielnica małopolska Obozu Wielkiej Polski wraz z sympatykami z podkrakowskich Liszek stawiła się na pl. Chrobrego w Katowicach 12 lipca 2014 o godzinie 11, gdzie odbywała się kontrmanifestacja przeciwników separatystów z RAŚ zorganizowana przez Ligę Obrony Suwerenności.

Czytaj całość...
Komunikat Biblioteczki Narodowej
Mamy zaszczyt poinformować, iż ustanowione zostały dyżury w Biurze Organizacyjnym Obozu Wielkiej Polski (BO OWP) oraz Centrum Informacyjnym Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej (CI USOPAŁ). Usprawnia to zarazem działalność Biblioteczki Narodowej (BN), której zasób jest stale powiększany.
Czytaj całość...
Endecja ponownie w Londynie
Jest nam szczególnie miło poinformowac, że jesteśmy w trakcie tworzenia naszych struktur w Anglii. W tym celu powołaliśmy pełnomocnika w osobie kol. Tomasza Michalika z Londynu. Wszystkich zainteresowanych działalnością w Okręgu Angielskim OWP prosimy o kontakt: tel. kom. (0044) 78 31965803 oraz
Warszawa: Na Marszu Narodowych Sił Zbrojnych
 
Wśród przeszło 1000 osób, które świętowały 22 września b.r. 70. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ) nie zabrakło działaczy i sympatyków Obozu Wielkiej Polski (OWP). Mający się rozpocząć o godz. 16:00 marsz wyruszył z około piętnastominutowym opóźnieniem z ul. Marszałkowskiej 21. Pochód skierował się w stronę pomnika Romana Dmowskiego.
Czytaj całość...
Warszawa: Konferencja poświęcona polskiej kinamatografii
 
W dniu 22 września br., w sali konferencyjnej Polskiego Związku Katolicko –Społecznego (PZKS) w Warszawie, odbyło się spotkanie, którego motywem przewodnim była obecna sytuacja w polskiej kinematografii. Zebranie zorganizował Kol. Jędrzej Dmowski, jeden z liderów Ruchu Ludowo-Narodowego (RL-N) , a zarazem znany publicysta. Głównym prelegentem był Kol. Bohdan Poręba, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów sprzed 1989 r. oraz przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego (KKIDN) Obozu Wielkiej Polski (OWP).
Czytaj całość...
Obóz Wielkiej Polski na I Marszu Patriotów w Rzeszowie
 
Dnia 1 września 2012 roku w Rzeszowie w stolicy Podkarpacia odbył się I Marsz Patriotów zorganizowany przez środowiska narodowe z województwa podkarpackiego. Celem Marszu było wzniesienie pamięci i oddanie hołdu wszystkim tym Bohaterom imiennym jak i bezimiennym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny z okupantem hitlerowskim i sowieckim. Obóz Wielkiej Polski wziął czynny udział w obchodach upamiętniających poległych żołnierzy polskich. Nie zabrakło naszych rzeszowskich działaczy na czele z kol. Jackiem Ślusarzem.
Czytaj całość...
Komunikat Biblioteczki Narodowej
 
W ciągu ostatnich tygodni gromadzimy coraz więcej pozycji książkowych. Największą partię literatury dostarczył kol. Marek Staszczak. Książki pochodzą z biblioteczki ze zlikwidowanego biura Ligi Polskich Rodzin (LPR) na Ochocie (Warszawa). Dziękujemy zatem środowisku narodowców z Ochoty.
Czytaj całość...
Słowo Przewodniczącego OWP
Słowo Przewodniczącego OWP kol. Dawida Berezickiego do członków i sympatyków Stowarzyszenia Obóz Wielkiej Polski w 92 rocznicę „cudu nad Wisłą”.

Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo.

Trzynastego sierpnia 1920 roku rozpoczęła się polsko-bolszewicka bitwa na wschodnich przedpolach naszej stolicy, zwana bitwa warszawską, albo „cudem nad Wisłą”. Pełniący de facto obowiązki Naczelnego Wodza i zarazem szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Tadeusz Jordan-Rozwadowski opracował plan tej bitwy i poprowadził nasze wojska do zwycięskiej walki w obronie państwa polskiego i chrześcijańskiego Narodu Polskiego.
Czytaj całość...
Warszawa: Stołeczny Obóz Wielkiej Polski w hołdzie Romanowi Dmowskiemu
 
Tradycyjnie jak co roku delegacja warszawskiego oddziału OWP upamiętniła kolejną a tym razem już 149. rocznicę urodzin Romana Dmowskiego. W tym roku zrezygnowano z uroczystości pod kamieniem znajdującym się na praskim Kamionku, który upamiętnia miejsce urodzin historycznego przywódcy Narodowej Demokracji. Działacze warszawskiego OWP na czele z kol. Zbigniewem Bilskim zebrali się więc pod pomnikiem twórcy i przywódcy historycznego OWP. W imieniu zgromadzonych kwiaty złożył nasz senior kol. Przemysław Górny.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 12 z 178
 
Imieniny
24 Marca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dzierżysława,
Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek,
Sewer, Sofroniusz,
Szymon
Do końca roku zostało 283 dni.
Sonda
Cytat
W życiu Jednostek, Narodów i Państw, jedna rzecz jest najważniejsza. Tą rzeczą jest honor.
Józef Beck
Advertisement
Advertisement